Efektywny Body Leasing IT - dostarczamy doświadczonych pracowników do Twojego biznesu!

Odkryj zalety Body Leasingu! Zatrudnij wykwalifikowanego specjalistę bez konieczności rekrutacji i formalności!
Efektywny Body Leasing IT - dostarczamy doświadczonych pracowników do Twojego biznesu!

Efektywny Body Leasing IT - dostarczamy doświadczonych pracowników do Twojego biznesu

Obecnie popularny jest tzw. body leasing – tj. outsourcing personalny. Body leasing to rozwiązanie polegające na tymczasowym zatrudnieniu wysoko wykwalifikowanego i dobrze przygotowanego pracownika, bez potrzeby drogiego i czasochłonnego procesu rekrutacji oraz bez obowiązku dopełnienia formalności związanych z podpisaniem tradycyjnej umowy o pracę.

W przeszłości body leasing pracowników był często wykonywany między firmami na zasadzie współpracy i bliskich relacji. Obecnie, tego typu praktyka jest już rzadziej spotykana.

Body leasing IT , wykorzystywany jest, gdy w Twojej organizacji niezbędne jest pozyskanie pracownika z konkretnymi umiejętnościami IT z rynku pracy, a nie masz takiej osoby na stałe na swoim pokładzie.

Technologia i przedsiębiorstwo
Technologia i przedsiębiorstwo

Body Leasing presonelu IT - to forma krótko lub długoterminowego wynajmu pracowników.

W Engave projektujemy, realizujemy i wdrażamy oprogramowanie, którego celem jest wsparcie biznesu naszych klientów.

Dzięki naszym doswiadczonym pracownikom programujemy w nowoczesny sposób. Używamy najnowszych technologii oraz wydajnych platform programistycznych. Doświadczenie oraz ciągle rozwijane kompetencje, pozwalają na realizację skomplikowanego oprogramowania, wymagającego zarówno kreatywnego podejścia, jak i metodycznego prowadzenia projektu. 

Efektywne rozwiązania wspierające biznes Twojej firmy

Realizujemy różne projekty, takie jak: aplikacje web, aplikacje mobilne czy integracje systemów. Dzięki kompetencjom naszego zespołu: 

  • prototypujemy (makiety LoFi/HiFi) 
  • projektujemy interface'y (UI) 
  • programujemy (MVP/Apps) 
  • testujemy (manualnie/automatycznie) 
  • wdrażamy (IT Service). 

Efektywne kosztowo rozwiązania 

Metodyka naszej pracy związana jest z naszym głównym celem – dostarczaniem efektywnych kosztowo rozwiązań, które wspierają biznes Twojej firmy.  Praktycznie stosujemy metodykę Scrum, powołujemy dedykowane zespoły posiadające wszystkie niezbędne kompetencje do realizacji projektu. Na każdym kolejnym etapie przekazujemy do weryfikacji przyrost projektu, który wypracowaliśmy. Dążymy do wdrożenia uproszczonej wersji produktu (MVP), uzyskania informacji zwrotnej i reagowania na potrzeby i zmiany w możliwie szybkim i efektywnym kosztowo czasie. 

Realizujemy projekty w sposób iteracyjny 

Sprawdzony w wielu przypadkach proces prowadzenia projektów jest efektem naszych doświadczeń i głównego celu - efektywnej i szybkiej realizacji oprogramowania. W końcu powinno ono jak najszybciej zacząć na siebie zarabiać. 

Realizujemy projekty zarówno w modelu fixed price, time-material jak i body leasing w zależności od stopnia skomplikowania projektu i wymagań klienta. 

Jeśli opis naszych działań jest dla Ciebie interesujący, to bardzo chętnie zaopiekujemy się Twoimi projektami w ramach Body Leasingu. 

Dzięki współpracy opartej o Body Leasing nie trzeba angażować własnych zasobów na rekrutację, wdrożenie pracownika, sprawy kadrowe czy księgowe. Urlopy czy zwolnienia lekarskie nie zakłócą realizacji projektu dzięki zastępowalności pracowników. Naszą największą zaletą jest jednak to, że wynajmowany przez nas personel, to osoby z udokumentowanym doświadczeniem, sprawdzone przez nas podczas pracy. 

Czym się różni body leasing od outsourcing

Body leasing jest opcją, kiedy potrzebujesz sprawdzonego specjalisty, który jest gotowy do pracy bez konieczności angażowania się w długotrwały i kosztowny proces rekrutacji. To oszczędność czasu i kosztów stałych. Taki specjalista, może być rozwiązaniem w sytuacjach, gdy potrzebne jest świeże spojrzenie na jakiś problem, kiedy potrzebne jest tymczasowe zwiększenie możliwości produkcyjnych, gdy nie ma czasu na standardowy proces rekrutacji lub gdy potrzebne są bardzo wyspecjalizowane umiejętności w jakiejś dziedzinie. W ten sposób, wiele firm skorzystało już z usług specjalisty i jego kompetencji, który jest gotowy do pracy i posiada odpowiednie kwalifikacje.

Istnieją trzy sposoby na rozwiązanie problemu: zatrudnienie specjalistów, zlecenie projektu na zewnątrz firmie lub współpraca z freelancerem. Myśląc o biznesie, zawsze powinniśmy jak najszybciej postarać się, by wzbogacić swój zespół o wartościowego pracownika, jednak każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety, jak np. trudności w rekrutacji specjalistów, wysoka cena zlecenia projektu poza firmą lub ryzyko przy współpracy z freelanserem.  

  • Po pierwsze, rekrutacja odpowiednich specjalistów w branży IT to wyzwanie. Popyt na programistów i developerów w praktyce sprawia, że dostępność wykwalifikowanych pracowników staje się trudniejsza niż kiedykolwiek wcześniej, a nawet jeśli uda się znaleźć odpowiednie osoby, wynagrodzenie nie jest głównym czynnikiem utrzymującym ich zaangażowanie. Aby zachować zaangażowanie specjalistów, ważne jest zapewnienie im bogatych pakietów benefitów, wyzwań rozwijających ich umiejętności oraz dobrej atmosfery w pracy. Te wymagania są kosztowne i może być nieopłacalne dla przedsiębiorcy w przypadku tylko czasowego przeciążenia firmy. 
  • Drugi sposób. Skuteczne rozwiązaniem opcją na uzyskanie wysokiej jakości oprogramowania jest zlecenie projektu zewnętrznej firmie z branży IT, takiej jak software house do wykonywania np. konkretnej aplikacji. W Polsce istnieje wiele takich organizacji, jednak warto dokładnie przemyśleć wybór, aby znaleźć tę, która będzie odpowiadać naszym potrzebom i pracować na nasz sukces. Kwestią do rozważenia i nie bez znaczenia jest ostateczna wycena projektu, która uwzględnia zarówno wynagrodzenie dla software house, jak i marżę. Warto także pamiętać o odpowiedzialności za realizację projektu, w tym ewentualne błędy i opóźnienia. W umowie może zostać również zawarty zapis uniemożliwiający przekazanie projektu innej firmie. 
  • Po trzecie – współpraca z freelancerem. Forma współpracy między pracodawcą, a pracownikiem. To najbliższe body leasingu rozwiązanie problemu, gdy w firmie nie ma wystarczających zasobów do realizacji kolejnego zlecenia, które także wiąże się z pewnym ryzykiem. Znalezienie odpowiedniego wykonawcy (np. programista), zajmuje czas, a także oznacza powierzenie reputacji firmy w ręce kogoś, kogo znamy tylko z portfolio. Są jednak takie projekty, przy realizacji których nie może pojawić się najmniejsze ryzyko wpadki, aby je rozwijać.
Praca tymczasowa

Body leasing - co to jest i jak może Ci pomóc w biznesie?  

Body leasing polega na wypożyczaniu pracowników o określonych kompetencjach. To elastyczne rozwiązanie pozwala zachować kontrolę nad projektem, a także minimalizować koszty, ponieważ rezygnuje się z drogiego procesu rekrutacyjnego i płatnych urlopów czy absencji chorobowych. W ten sposób, można skrócić czas realizacji projektu i uzupełnić istniejący zespół w krótkich okresach. 

Aby w pełni wykorzystać body leasing, ważne jest, aby starannie określić swoje potrzeby. Nie można też ograniczać czasu na konsultacje z firmą wypożyczającą pracownika, ponieważ może to prowadzić do przeszacowania kosztów. Małe i średnie przedsiębiorstwa, które dopiero zaczynają obsługiwać większe zlecenia, powinny szczególnie uważać na ten element, ponieważ może on zaważyć o faktycznej opłacalności body leasingu. 

Body leasing jest idealnym rozwiązaniem dla firm, które potrzebują uszyć outsourcingowe rozwiązania na miarę swoich aktualnych potrzeb. Można zlecać na zewnątrz całe procesy, takie jak obsługę klienta, lub konkretną część projektu, taką jak zbieranie wymagań na etapie analizy czy testy manualne. Body leasing także jest świetnym rozwiązaniem, gdy fizycznie firma nie posiada miejsca na dostawienie biurka dla tymczasowego pracownika - w takim przypadku można wykorzystać pracę zdalną. Zmniejszenie kosztów rekrutacyjnych pozwala firmie IT posiadającej jedynie elementarny zespół inżynierów konkurować ze znacznie większymi podmiotami o lukratywne kontrakty.. 

Body leasing w IT, sposób na outsourcing programistów.

Wspomnieliśmy na początku, że w sektorze IT to pracownik ma ostatnie słowo. Popyt na usługi programistyczno-informatyczne nieustannie rośnie. To świetna wiadomość zarówno dla absolwentów uczelni technicznych, jak i osób wystarczająco zdeterminowanych, by uczyć się programowania na własną rękę. Absolwenci szkół programowania (którzy mogą realizować kursy programowania online czy też w ramach stacjonarnych zajęć) nie muszą decydować się na stałą pracę w jednej firmie; body leasing i współpraca z agencjami świadczącymi tego typu usługi daje możliwość wyboru i pracy przy najciekawszych projektach. Ta różnorodność to dobry sposób na zachowanie świeżego spojrzenia, które stanowi niezaprzeczalną korzyść zarówno dla pracownika, jak i pracodawcy. 

Body leasing w Polsce jest dziedziną, która dopiero się rozwija i nie ma jeszcze zbyt wielu firm oferujących tę możliwość, jednak wydaje się, że z czasem outsourcing programistów za pośrednictwem tego modelu będzie zyskiwał na popularności. 

Problemy z rekrutacją programistów w IT 

Rekrutacja programistów IT nie jest już procesem łatwym i przebiegającym bezproblemowo. Branża informatyczna boryka się z poważnym deficytem deweloperów, co powoduje, że kandydaci są wybredni i zwracają uwagę na każdy szczegół oferty pracy. W dodatku, ze względu na niekorzystną sytuację na rynku pracownika, zatrudnieni programiści są bardziej skłonni do zmiany pracodawcy, co powoduje, że zarządzanie działem IT wymaga ciągłej ostrożności i gotowości do ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z rekrutacją. 

Kiedy warto się zastanowić nad leasingiem pracowniczym? 

Leasing pracowniczy jest idealnym rozwiązaniem dla firm, które chcą skorzystać z wiedzy i umiejętności specjalisty IT, bez konieczności angażowania się w skomplikowane formalności związane z zatrudnianiem. Gdy zespół deweloperski potrzebuje wsparcia w konkretnej dziedzinie lub gdy brakuje zasobów, aby zrealizować projekt na czas, leasing pracowniczy może być rozwiązaniem idealnym. W ramach leasingu pracowniczego firma Engave zapewnia wsparcie specjalisty IT, który będzie współpracować z Państwa zespołem i dzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą. Ostateczna jakość i terminowość realizacji projektu jest naszą odpowiedzialnością, a wszystkie kwestie dotyczące harmonogramów, oceny prac i logistyki są uwzględnione w umowie leasingowej. Ciesz się elastycznością i kompleksowym wsparciem w rozwoju swojego projektu IT z leasingiem pracowniczym. 

Jakie są zalety leasingu pracowniczego? 

Czas 

Jeśli potrzebują Państwo pomocy z projektem tak szybko jak jest to możliwe – jesteśmy tu specjalnie w tym celu. Nie ma potrzeby angażowania Państwa pracowników w czasochłonny proces wyboru odpowiedniego kandydata i przeprowadzania mu specjalnych szkoleń. Zrobimy to za Państwa. 

Niezawodność 

Jesteśmy firmą o stabilnej pozycji oraz cenimy swoje dobre imię. Zawsze dostarczamy najwyższej jakości usługi do naszych klientów i z dumną możemy powiedzieć, korzystają z naszych usług tacy Partnerzy jak ZUS, NFZ, Man&Truck, Hubix, Fujitsu, Państwowe Gospodarstwo Wodnego Wody Polskie oraz Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 

Koszt 

Jedyny koszt jaki Państwo ponoszą to kwota podana na fakturze – bez kosztów wynagrodzeń, składek ZUS, benefitów albo kosztów rekrutacji, szkoleń czy onboardingu. A co najważniejsze, firma Engave posiadając duże zasoby programistów i developerów, może oferować konkurencyjne ceny. 

Doświadczenie 

Nawet jeśli na podstawie podpisanej umowy otrzymają Państwo jednego pracownika przypisanego do danego projektu, to uzyskują Państwo dostęp do doświadczenia i wiedzy całego zespołu firmy Engave. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących konkretnego rozwiązania, Deweloper zamiast samodzielnie szukać odpowiedzi na nurtujące pytania, najprawdopodobniej zwróci się do współpracowników i uzyska znacznie szybszą i sprawdzoną pomoc. 

Zdolność adaptacji 

Wraz z rozwojem projektu, może się okazać, że potrzebujesz ekspertów w innych obszarach IT – tu też możesz na nas liczyć. 

Ochrona danych 

Dla nas to sprawa kluczowa. Sieć, zasoby, chmura danych oraz system ich przechowywania – wszystkie te komponenty objęte są najwyższym standardem ochrony danych.  

Regulacje prawne 

Nie jesteśmy agencja HR czy grupą freelancerów. Nasi Developerzy są naszymi pracownikami – bierzemy za nich pełną odpowiedzialność  

Jak mogą Państwo pozyskać wynajętego pracownika?


Kiedy zdecydują się Państwo, że taki rodzaj współpracy jest dla Państwa odpowiedni, prosimy o skontaktowanie się z nami. Branża IT daje wiele możliwości rozwoju. Wspólnie porozmawiamy o kompetencjach, których potrzebuje konkretny projekt. Jeśli cokolwiek będzie powiązane z Business Intelligence, automatyzacją procesu, produktami firmy Microsoft czy architekturą danych – jesteśmy pewni, że na naszym pokładzie znajdują się odpowiedni specjaliści. 

Podziel się tą publikacją z innymi!
Tagi:
No items found.

POPULARNE W TEJ DZIEDZINIE

No items found.
No items found.
No items found.
engave-Dostarczamy-kompleksowe-rozwiazania technologiczne-dla-biznesu

POROZMAWIAJMY!

Jesteśmy gotowi by słuchać, odkrywać, wprowadzać innowacje
Imię i Nazwisko
Email
Numer Telefonu
Twoja Firma
Wiadomość
Dziękujemy za kontakt! Ktoś z nas skontaktuje się z Tobą jak najszybciej.
Miłego dnia! :)
Oops! Coś poszło nie tak. Spróbuj jeszcze raz!
engave-Dostarczamy-kompleksowe-rozwiazania technologiczne-dla-biznesu
Informacja Cookies
Na naszej stronie internetowej www.engave.pl wykorzystujemy pliki cookies. Klikając „Akceptuję wszystkie”, wyrażasz zgodę na instalację wszystkich plików cookies oraz przetwarzanie Twoich danych osobowych. Zgodę możesz wycofać w dowolnym momencie. Administratorem Twoich danych osobowych jest Engave Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Czarodzieja 16, 03-116 Warszawa. Twoje dane osobowe mogą być także przetwarzane przez strony trzecie.

Klikając „Wyłącznie niezbędne cookies”, umożliwiasz funkcjonowanie strony internetowej. Więcej informacji o przysługujących Ci prawach znajduje się w naszej Polityce Prywatności Serwisu i Polityce Plików Cookies.
Szczegóły
Akceptuj Wszystkie
engave-Dostarczamy-kompleksowe-rozwiazania technologiczne-dla-biznesu
Newsletter

ZAPISZ SIĘ DO DIGITALIZATORA,
A NIC CI NIE UMKNIE!

Dziękujemy! Twoja subskrybcja została przyjęta!
Ups! Coś poszło nie tak, spróbuj jeszcze raz!