Engave & MAN Truck & Bus Polska - Case Study

Dowiedz się, jak outsourcing IT może pomóc Twojej firmie w zwiększeniu efektywności i redukcji kosztów.

Engave

Follow

Firma Engave zapewniła profesjonalne wsparcie kompleksowego wdrożenia.

Outsourcing IT potrafi przynieść firmom wiele korzyści, czego dowodem jest przypadek MAN Truck & Bus Polska. Dzięki współpracy z Engave i wykorzystaniu produktów ManageEngine, firma była w stanie usprawnić i zautomatyzować codzienne zadania IT, a także scentralizować zarządzanie infrastrukturą IT i komputerami osobistymi.

Jedną z głównych zalet outsourcingu IT jest możliwość dostępu do specjalistycznego doświadczenia i wiedzy, które mogą być niedostępne w firmie. Engave zapewniło profesjonalne wsparcie i wiedzę w zakresie wdrożenia i konfiguracji narzędzi ManageEngine, co doprowadziło do skutecznej automatyzacji i uproszczenia codziennych zadań informatycznych firmy. Dzięki temu zespół IT firmy mógł skupić się na bardziej strategicznych działaniach i poprawić swoją ogólną efektywność.

Ponadto, outsourcing IT pozwala firmom zaoszczędzić koszty. Dzięki zastosowaniu produktów ManageEngine, MAN Truck & Bus Polska był w stanie zarządzać 400 urządzeniami użytkowników końcowych przy pomocy tylko jednego pracownika, który miał więcej czasu na skupienie się na innych ważnych zadaniach. Pomogło to firmie zoptymalizować alokację zasobów i ograniczyć zbędne wydatki.

Outsourcing IT umożliwia także firmom bycie na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami i rozwiązaniami technologicznymi. W przypadku MAN Truck & Bus Polska zastosowanie produktów ManageEngine pozwoliło firmie scentralizować zarządzanie infrastrukturą IT i komputerami osobistymi oraz ujednolicić konfiguracje komputerów i laptopów używanych w firmie. Zaowocowało to większą wydajnością i usprawnieniem środowiska IT, co pozwoliło firmie skupić się na swojej podstawowej działalności i poprawić ogólne wyniki.

POZNAJ POTRZEBY I ROZWIĄZANIA:

Charakterystyka Klienta: 

Firma MAN Truck & Bus Polska zajmuje się sprzedażą pojazdów ciężarowych, samochodów dostawczych, autobusów oraz oryginalnych części zamiennych, a także obsługą posprzedażną tj. serwisowanie, zarządzanie flotą pojazdów czy szkoleniami technicznymi dla mechaników czy kierowców z ekonomicznej jazdy.  

W związku z potrzebą utrzymania dynamiki rozwoju, zwróciła się do nas o pomoc we wdrożeniu i usprawnieniu działania systemów biznesowych. Dzięki odpowiednio dobranym rozwiązaniom, zautomatyzowaliśmy i uprościliśmy zadania związane z codzienną pracą użytkowników oraz zarządzaniem setkami urządzeń w firmie, a także dla pracowników, nie powodując przestojów w dotychczasowych procesach.

Potrzeba Klienta: 

W obliczu dynamicznego rozwoju firmy powstała potrzeba wdrożenia narzędzi wspierających obsługę zgłoszeń serwisowych oraz umożliwiających centralizację zarządzania infrastrukturą IT i komputerami osobistymi.  Wybór padł na narzędzia ManageEngine, ponieważ świetnie sprawdzają się do tego typu zadań. Profesjonalne wsparcie kompleksowego wdrożenia zapewnia zespół firmy Engave oraz MWT Solutions.

1. Zautomatyzowanie i uproszczenie codziennych zadań zespołu IT

„Współpracę z Engave rozpoczęliśmy, mając już pierwsze doświadczenia z użytkowaniem ManageEngine w obszarze helpdesk. Wcześniej współpracowaliśmy bezpośrednio z producentem. (...) Profesjonalne wsparcie ze strony zespołu Engave ułatwiło nam wdrożenie narzędzi ManageEngine w kolejnych obszarach” – ”Adam Bernatowicz.  

Specjalistom Engave powierzono m.in. proces analizy potrzeb, opracowania specyfikacji wdrożenia, a także prace konfiguracyjne. Uczestniczyli oni m.in. we wdrożeniu rozwiązań Mobile Device Manager i Desktop Central.  

„Przeprowadzona analiza i projektowe podejście do wdrożenia pozwoliły sprawnie uruchomić narzędzia umożliwiające scentralizowane, zdalne zarządzanie urządzeniami końcowymi w niezbędnej skali i przy zapewnieniu pełnej zgodności z firmowymi politykami m.in. w zakresie bezpieczeństwa. Rozwiązania wspierające zarządzanie komputerami osobistymi oraz urządzeniami przenośnymi istotnie wpłynęły na pracę zespołu IT w firmie MAN Truck & Bus Polska” – mówi Piotr Seferyński, System Administrator w Engave.

Rozwiązania ManageEngine umożliwiły scentralizowanie, zautomatyzowanie i uproszczenie codziennych zadań związanych ze wsparciem użytkowników oraz zarządzaniem 400 urządzeniami końcowymi wykorzystywanymi w MAN Truck & Bus Polska. „Kwestia zarządzania komputerami, ich aktualizacji, sprawdzenia polityk, wdrożenia zmian jest dziś realizowana przez jednego człowieka, który jeszcze ma czas na szereg innych zadań. MDM z kolei praktycznie sprowadza się do zarządzania katalogiem aplikacji, bo cała reszta odbywa się automatycznie. Dodanie nowego urządzenia jest tak proste, że nawet najbardziej zatwardziały przeciwnik IT radzi sobie z tym samodzielnie” – mówi Adam Bernatowicz. Według niego, rozwiązania ManageEngine pozwoliły na zapewnienie sprawnego funkcjonowania środowiska IT w MAN Truck & Bus Polska.

2. Scentralizowany kokpit menedżerski

Trwają natomiast działania mające na celu szerokie wykorzystanie rozwiązania OpManager Plus. „Pracujemy nad jego wykorzystaniem na potrzeby monitorowania wydajności i zarządzania infrastrukturą. Wyzwania związane z koniecznością uporządkowania twardej infrastruktury oraz jej szczegółowego odwzorowania w systemie są ciągle przed nami” – przyznaje Adam Bernatowicz.  

W kolejnym etapie planowane jest szersze wykorzystanie rozwiązań ManageEngine w obszarze zarządzania jakością usług oraz stworzenia bazy CMDB na potrzeby centralizacji danych o sprzęcie oraz konfiguracji. „Jak pokazuje praktyka, rozwiązania ManageEngine są bardzo użytecznym i efektywnym kosztowo ułatwieniem w realizacji codziennych obowiązków związanych z utrzymaniem i rozwiązywaniem problemów dotyczących funkcjonowania środowisk IT, w tym systemów o krytycznym znaczeniu dla użytkowników biznesowych.  

W Engave również korzystamy z tego typu rozwiązań – i stale rozszerzamy swoje kompetencje, aby jak najlepiej wspierać naszych klientów w dostarczaniu wartości biznesowej zbudowanej na technologiach IT” – mówi Adrianna Kilińska, prezes zarządu Engave. Firma ta wspiera MAN Truck & Bus Polska także w obszarze bieżącego zarządzania infrastrukturą na zasadzie outsourcingu obsługi wybranych obszarów funkcjonowania IT.

Wdrożone w MAN Truck & Bus Polska rozwiązania ManageEngine zapewniają m.in. mechanizmy raportowania o wszystkich sytuacjach krytycznych lub awaryjnych, które wymagają podjęcia działań ze strony zespołu IT.  

Generowane przez oprogramowanie ManageEngine raporty są wykorzystywane także pod kątem raportowania na potrzeby zarządu.  

Z kolei za pośrednictwem scentralizowanego kokpitu menedżerskiego możliwe jest m.in. zarządzanie politykami, uprawnieniami oraz aktualizacjami oprogramowania na poszczególnych komputerach.  

Dzięki temu możliwe stało się też ustandaryzowanie konfiguracji komputerów wykorzystywanych w firmie. „Jako zespół IT możemy realizować dodatkowe obowiązki bez konieczności zwiększania zatrudnienia i przy zapewnieniu sprawnego funkcjonowania systemów IT, od których zależy działalność biznesowa naszej firmy.  

W dzisiejszych czasach, biorąc pod uwagę dynamikę rozwoju naszego biznesu, a także sytuację na rynku pracy, jest to bardzo znacząca korzyść”  „Mamy apetyt na więcej, tym bardziej że ManageEngine dobrze wypada pod względem efektywności kosztowej. Potencjał na dalsze podnoszenie efektywności widzimy w obszarze zarządzania infrastrukturą Microsoft na poziomie systemów operacyjnych, SharePoint i Exchange” – przyznaje Adam Bernatowicz.

Wdrożone rozwiązanie przez ENGAVE:

  • Analiza potrzeb 
  • Opracowanie specyfikacji wdrożenia 
  • Rozszerzenie rozwiązań ManageEngine na dalsze obszary użytkowania 
  • Przeprowadzenie prac konfiguracyjnych 
  • Wdrożenie rozwiązań Mobile Device Manager i Desktop Central 
  • Wdrożenie rozwiązania OpManager służącego do kompleksowego zarządzania i monitorowania zasobów IT w firmie  

Korzyści biznesowe:

Zastosowane rozwiązanie umożliwiły zautomatyzowanie i uproszczenie codziennych zadań związanych ze wsparciem użytkowników oraz zarządzaniem wieloma urządzeniami wykorzystywanymi w MAN Truck & Bus Polska.  

Dzięki przeprowadzeniu analizy i przygotowaniu odpowiedniego, projektowego podejścia do wdrożenia zostały uruchomione narzędzia ułatwiające zdalne zarządzanie urządzeniami, przy zapewnieniu pełnej zgodności z firmowymi politykami m.in. w zakresie bezpieczeństwa. Zostały również ustandaryzowane konfiguracje komputerów i laptopów wykorzystywanych w firmie. 

Podsumowanie:

Rozwiązania wspierające zarządzanie komputerami osobistymi oraz urządzeniami przenośnymi istotnie wpłynęły na pracę zespołu IT w firmie MAN Truck & Bus Polska, nie powodując przestojów w dotychczasowych procesach. Dzięki temu firma dalej może prężnie się rozwijać i podnosić swoją efektywność kosztową i biznesową. 

Outsourcing IT może przynieść firmom wiele korzyści, w tym dostęp do specjalistycznej wiedzy, oszczędność kosztów i możliwość bycia na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi. Dzięki współpracy z doświadczonymi dostawcami usług IT oraz wykorzystaniu skutecznych narzędzi i rozwiązań, firmy mogą zwiększyć swoją wydajność, zoptymalizować alokację zasobów i skupić się na swojej podstawowej działalności.

Engave

Follow

Digitalizacja polskich przedsiębiorstw to nasza misja. Masz jakieś pytania? Chętnie Ci pomożemy!

Zapytaj o ofertę

Administratorem Twoich danych osobowych jest Engave S.A. z siedzibą w Warszawie, informacje o zasadach przetwarzania danych dostępne są w Polityce Prywatności.
Każda zgoda może zostać cofnięte w każdym momencie bez wpływu na uprzednie przetwarzanie, poprzez kontakt na: biuro@engave.pl

*Pole wymagane

Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą. Skontaktujemy się Tobą w najbliższym czasie.
Przepraszamy, ale wysłanie formularza nie powiodło się. Spróbuj przesłać ponownie.

W razie problemów zapraszamy do kontaktu bezpośredniego

Więcej od Engave

Blog

Najważniejsze słowo. Jak zgłębić sztukę doceniania i dziękowania?

To słowo o wielkiej mocy oddziaływania, z której każdy może, a wręcz powinien, korzystać.

Najważniejsze słowo. Jak zgłębić sztukę doceniania i dziękowania?

To słowo o wielkiej mocy oddziaływania, z której każdy może, a wręcz powinien, korzystać.

Najważniejsze słowo. Jak zgłębić sztukę doceniania i dziękowania?

To słowo o wielkiej mocy oddziaływania, z której każdy może, a wręcz powinien, korzystać.

Najważniejsze słowo. Jak zgłębić sztukę doceniania i dziękowania?

To słowo o wielkiej mocy oddziaływania, z której każdy może, a wręcz powinien, korzystać.

Najważniejsze słowo. Jak zgłębić sztukę doceniania i dziękowania?

To słowo o wielkiej mocy oddziaływania, z której każdy może, a wręcz powinien, korzystać.

Blog

Modelowanie logiki procesów biznesowych zgodnie z BPMN 2.0

Bramki w notacji BPMN to podstawowy mechanizm projektowania i prezentowania logiki przepływu procesu biznesowego.

Modelowanie logiki procesów biznesowych zgodnie z BPMN 2.0

Bramki w notacji BPMN to podstawowy mechanizm projektowania i prezentowania logiki przepływu procesu biznesowego.

Modelowanie logiki procesów biznesowych zgodnie z BPMN 2.0

Bramki w notacji BPMN to podstawowy mechanizm projektowania i prezentowania logiki przepływu procesu biznesowego.

Modelowanie logiki procesów biznesowych zgodnie z BPMN 2.0

Bramki w notacji BPMN to podstawowy mechanizm projektowania i prezentowania logiki przepływu procesu biznesowego.

Modelowanie logiki procesów biznesowych zgodnie z BPMN 2.0

Bramki w notacji BPMN to podstawowy mechanizm projektowania i prezentowania logiki przepływu procesu biznesowego.

Blog

Sprzedaż relacyjna jest jak trening do maratonu. Rób dziś to, co przyniesie skutek za kilka miesięcy.

Poznaj strategie budowania trwałych relacji z klientami, oparte na zaufaniu i personalizacji.

Sprzedaż relacyjna jest jak trening do maratonu. Rób dziś to, co przyniesie skutek za kilka miesięcy.

Poznaj strategie budowania trwałych relacji z klientami, oparte na zaufaniu i personalizacji.

Sprzedaż relacyjna jest jak trening do maratonu. Rób dziś to, co przyniesie skutek za kilka miesięcy.

Poznaj strategie budowania trwałych relacji z klientami, oparte na zaufaniu i personalizacji.

Sprzedaż relacyjna jest jak trening do maratonu. Rób dziś to, co przyniesie skutek za kilka miesięcy.

Poznaj strategie budowania trwałych relacji z klientami, oparte na zaufaniu i personalizacji.

Sprzedaż relacyjna jest jak trening do maratonu. Rób dziś to, co przyniesie skutek za kilka miesięcy.

Poznaj strategie budowania trwałych relacji z klientami, oparte na zaufaniu i personalizacji.

Informacja Cookies
Na naszej stronie internetowej www.engave.pl wykorzystujemy pliki cookies. Klikając „Akceptuję wszystkie”, wyrażasz zgodę na instalację wszystkich plików cookies oraz przetwarzanie Twoich danych osobowych. Zgodę możesz wycofać w dowolnym momencie. Administratorem Twoich danych osobowych jest Engave Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Czarodzieja 16, 03-116 Warszawa. Twoje dane osobowe mogą być także przetwarzane przez strony trzecie.

Klikając „Wyłącznie niezbędne cookies”, umożliwiasz funkcjonowanie strony internetowej. Więcej informacji o przysługujących Ci prawach znajduje się w naszej Polityce Prywatności Serwisu i Polityce Plików Cookies.
Szczegóły
Akceptuj Wszystkie