Rozwój w biały dzień

Oryginal podcast by Engave & Żaneta Kurcewicz

Ostatnie Podcasty

Wszystkie
Newsy
Artykuły
Wywiady
Innowacje
Odcinek
74
|
Innowacje

Robot w obsłudze klienta - przyjaciel czy wróg?

Jeśli jesteś fanem Gwiezdnych Wojen, z pewnością pamiętasz C-3PO, droida protokolarnego, który służył jako niezastąpiony tłumacz i doradca w kwestiach etykiety. Teraz roboty usługowe coraz częściej wkraczają na pierwszą linię obsługi klienta, podobnie jak C-3PO pomagał swoim sojusznikom na polu walki. W dzisiejszym odcinku podcastu, porozmawiamy o rosnącej roli robotów w obsłudze klienta, ich korzyściach i wyzwaniach. Jak można znaleźć równowagę między automatyzacją a interakcją międzyludzką, aby zapewnić klientom jak najlepsze doświadczenia? Czy roboty są zagrożeniem dla ludzkiej pracy, czy przeciwnie – przyczynią się do poprawy jakości usług? Jeśli ta tematyka Cię interesuje, koniecznie posłuchaj najnowszego odcinka! 🎧🎙️

Robot w obsłudze klienta - przyjaciel czy wróg?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
73
|

Etyczna AI? Microsoft się nie przejmuje i odpowiada zwolnieniami.

Czy zastanawiałeś/aś się kiedyś, jak dużą rolę odgrywa etyka w świecie sztucznej inteligencji? Czy firmy odpowiedzialne za rozwój AI dbają o wpływ swoich technologii na społeczeństwo? Z dzisiejszego odcinka dowiesz się: ✅ Jakie są wyzwania związane z rozwojem AI, ✅ Jak możemy minimalizować negatywny wpływ na społeczeństwo poprzez odpowiedzialne podejście do projektowania i wdrażania nowych technologii. ✅O kontrowersyjnych decyzjach podejmowanych przez firmy takie jak Google czy Microsoft ✅ Jakie konsekwencje to może mieć dla ich wizerunku i dla nas - użytkowników ich produktów Jeśli interesujesz się sztuczną inteligencją i chcesz dowiedzieć się więcej - to ten odcinek jest dla Ciebie!

Etyczna AI? Microsoft się nie przejmuje i odpowiada zwolnieniami.

Rozmawiają:
Odcinek
72
|
Newsy

W poniedziałki daj z siebie MINIMUM

Trend "Bare Minimum Mondays" podbija tik- toka i wszystkie inne media! O dziwo, nie jest to kolejne narzekanie młodszych pokoleń na to, że muszą w ogóle wykonywać pracę! To NIE jest lenistwo - to sposób na dbanie o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne! W tym odcinku dowiesz się: ✅ Kto zapoczątkował ten trend i jak się w nim odnaleźć ✅ Jakie korzyści niesie ze sobą "dawanie z siebie minimum" w poniedziałki? ✅ Czy takie podejście może zmienić rynek pracy i podejście do życia zawodowego? Jeśli masz dość syndromu niedzielnego lęku i chcesz poznać inny sposób na rozpoczęcie tygodnia, to ten odcinek jest dla Ciebie! Daj nam znać, co myślisz o tym podejściu! Czy jesteś gotowy spróbować Bare Minimum Monday? Komentuj, lajkuj, udostępniaj!

W poniedziałki daj z siebie MINIMUM

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
71
|
Innowacje

AI vs. Artysta: Kto wygra w wojnie o Sztukę?

🎨💻 Czy sztuczna inteligencja może stworzyć prawdziwą Sztukę? 🤔 Tworzenie dzieł sztuki przez AI to innowacyjny trend, który otwiera nowe możliwości w dziedzinach artystycznych. Ale czy naprawdę chcemy, aby sztuczna inteligencja zastąpiła ludzką kreatywność? 🤖👨‍🎨 Na pierwszy rzut oka może się wydawać to fascynujące i innowacyjne. Może to być sposób na eksplorowanie nowych form i stylów artystycznych, które nie byłyby możliwe dla ludzi. Może to być też sposób na demokratyzację sztuki i udostępnienie jej większej liczbie osób. Jednak tworzenie sztuki przez AI niesie ze sobą także wiele zagrożeń. Czy sztuczna inteligencja może tworzyć sztukę? A jeśli tak, to czy nie jest to forma kradzieży intelektualnej od prawdziwych artystów? O tym, czy AI zabije ducha sztuki, czy kopiuje obecne prace artystów albo co gorsza - czy zastąpi ludzką kreatywność - porozmawiamy w dzisiejszym odcinku. A co Ty myślisz na temat sztuki tworzonej przez AI? 💬 Podziel się swoją opinią w komentarzach i subskrybuj podcast, aby nie przegapić kolejnych odcinków! 🎧

AI vs. Artysta: Kto wygra w wojnie o Sztukę?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
70
|
Innowacje

Czy możesz ufać tekstom generowanym przez CHAT GPT?

Chat GPT tu chat GPT tam – cały świat oszalał 🤯 na jego punkcie. Jednak jak często (albo czy w ogóle), zastanawiasz się, czy teksty, które czytasz, zostały wygenerowane przez sztuczną inteligencję? 🤔 Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że rozwój AI jest fascynujący, ale nie każdy wie, że z tym idą pewne, globalne wyzwania. 🌍 Modele sztucznej inteligencji stają się coraz bardziej zaawansowane i potrafią produkować teksty, które są trudne do odróżnienia od tych pisanych przez ludzi, 🚨 co stawia ważne pytania dotyczące sposobów wykrywania treści generowanych przez AI i konsekwencji tego dla rozprzestrzeniania informacji. Dlatego w dzisiejszym odcinku porozmawiamy o kłamstwach, spamie, kradzieży własności intelektualnej oraz ograniczeniach wytwarzanych przez generatory oparte na 🤖AI. 💬 Czy są jakieś narzędzia i strategie, które pomagają w identyfikacji treści generowanych przez AI? 💬 Dlaczego tak ważne jest, aby ludzie stali się bardziej wybrednymi czytelnikami w erze sztucznej inteligencji? Jeżeli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, a ta tematyka Cię interesuje – zachęcam do 🎧 wysłuchania całości odcinka!

Czy możesz ufać tekstom generowanym przez CHAT GPT?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
69
|
Newsy

Cyfrowi Nomadzi. Kiedy cały świat staje się Twoim biurem!

Czy kiedykolwiek marzyłeś o życiu pełnym wolności i przygód, które pozwoli Ci pracować z dowolnego miejsca na Ziemi? 🌍 Wyobraź sobie, że właśnie teraz jesteś gdzieś na końcu świata, słyszysz szum oceanu i czujesz morską bryzę, a jednocześnie realizujesz swoje zawodowe cele. To nie musi być tylko sen. Dzisiaj porozmawiamy o stylu życia Cyfrowych Nomadów. Dowiedz się, jak łączyć pracę z podróżami, jakie korzyści i wyzwania niesie ze sobą ten styl życia oraz jakie są najlepsze sposoby, aby sobie z nimi radzić. Posłuchaj jakie zmiany w swoim podejściu do pracy i życia musieli wprowadzić inni, aby odnosić sukcesy i jednocześnie cieszyć się wolnością. 🌅 Bez względu na to, czy jesteś gotowy na taką zmianę, czy jedynie szukasz inspiracji, dzisiejszy odcinek podcastu na pewno Cię zainteresuje! 🎙️

Cyfrowi Nomadzi. Kiedy cały świat staje się Twoim biurem!

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
68
|
Innowacje

Rekrutacja w cyfrowej erze. Czy masz szansę oszukać AI?

Wiele firm korzysta już z AI w procesie rekrutacji, aby uzyskać bardziej precyzyjne i obiektywne wyniki. Czy to oznacza, że rekruterzy przestaną być potrzebni? Co daje nam AI w rekrutacji, a co przez nią tracimy? Jak przygotować się na rozmowę rekrutacyjną prowadzoną przez AI i czy da się ją „zhackować”? Dzisiaj omawiam te i inne kwestie, aby finalnie lepiej zrozumieć, jak proces rekrutacyjny prowadzony przez Sztuczną Inteligencję wpływa na nasze życie zawodowe, nasze samopoczucie psychiczne i ogólny rynek pracy. Nie ma wątpliwości, że zmierzamy w kierunku, w którym oceny dokonywane przez AI staną się standardową procedurą. Kto wie, może w niedalekiej przyszłości Ty również staniesz twarzą w twarz z rekruterem-robotem . Co czujesz, gdy o tym pomyślisz?

Rekrutacja w cyfrowej erze. Czy masz szansę oszukać AI?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
67
|
Newsy

(H)AKTYWISTA - haker czy bohater?

Przenoszenie się do świata online sprawia, że także aktywizm zyskuje nowy wymiar. I tutaj cały na (czarno?) wchodzi haktywizm, czyli te działania hakerskie, które polegają m.in. na włamaniach do sieci lub baz danych po to, by ujawnić informacje na temat m.in. łamania praw człowieka. Po wojnie wypowiedzianej Putinowi przez grupę Anonymous, w związku z jego atakiem na Ukrainę, bardzo często w dyskusjach używa się określenia haktywista lub haktywizm – co to znaczy? Jak duży wpływ na obecny kształt polityki mają członkowie organizacji hackerskich? Dzisiaj porozmawiamy sobie o tym rosnącym trendzie, o jego genezie, przykładach, a także jakie są konsekwencje rozwoju tego zjawiska w dzisiejszym cyber-świecie.

(H)AKTYWISTA - haker czy bohater?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
66
|
Newsy

Głos, który rozumie cię lepiej? Asystenci Głosowi podbijają rynek!

Czy wiesz, że głos to przyszłość interakcji klienta z marką? Technologia cyfrowych asystentów głosowych rozwija się w zawrotnym tempie, a firmy, które potrafią ją wykorzystać, zyskują przewagę nad konkurencją. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie innowacje czekają nas w tej dziedzinie, jakie są przyszłe perspektywy rozwoju tej technologii, a także czy "głos" polepszy doświadczenie użytkownika, czy też będzie go frustrować? - Koniecznie wysłuchaj dzisiejszego odcinka!

Głos, który rozumie cię lepiej? Asystenci Głosowi podbijają rynek!

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz

Odcinek
65
|
Innowacje

Hakowanie pod lupą: Psychoprofilowanie i analityka śledcza

Chcesz dowiedzieć się jakie informacje o Tobie krążą po sieci i jak to wykorzystują hakerzy? W takim razie koniecznie posłuchaj dzisiejszego odcinka, poświęconego psychoprofilowaniu i analityce śledczej. Pokażę Ci dobre i mroczne strony tej metody, a także dowiesz się, jakie informacje można uzyskać tylko z Twoich działań w internecie i jak cyberprzestępcy korzystają z tych informacji. Będzie też trochę o tym, jak psychoprofilowanie wykorzystywane jest przez firmy marketingowe. Czy wiesz, że jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na dotarcie do potencjalnych klientów? Jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje — serdecznie zapraszam do wysłuchania całości!

Hakowanie pod lupą: Psychoprofilowanie i analityka śledcza

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
64
|
Innowacje

Świat cyfrowy jako lustro rzeczywistości. Trendy i konsekwencje

W dzisiejszym odcinku podejmuję temat megatrendu, który mocno daje o sobie znać — świata, w którym coraz więcej aktywności przenosi się do internetu. Czy jesteśmy gotowi na takie zmiany? Czy potrafimy nad tym zapanować? Porozmawiamy o koncepcji, zgodnie z którą świat cyfrowy ma być dokładnym i całkowitym odwzorowaniem świata fizycznego we wszystkich jego wymiarach. Dowiesz się, jakie są czynniki zmian, które wpływają na rozwój świata lustrzanego, trendy, które się z nim łączą oraz jakie grożą nam konsekwencje coraz większej ingerencji technologii w nasze codzienne życie Nie przegap tego odcinka – zapraszamy do wysłuchania!

Świat cyfrowy jako lustro rzeczywistości. Trendy i konsekwencje

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
63
|
Newsy

Dual Quality. Kiedy to, co widzisz, nie jest tym, co dostajesz

Czy wiesz, że producenci często sprzedają produkty o różnych parametrach jakościowych w różnych krajach? To zjawisko zwane podwójną jakością produktów (dual quality), jest nielegalne w Unii Europejskiej, a jednak nadal jest często stosowane. W dzisiejszym odcinku dowiesz się, jak producenci oszukują nas na co dzień i jakie są skutki takiego działania dla konsumentów i gospodarek państw. Usłyszysz o przykładach podwójnej jakości produktów z różnych krajów oraz o działaniach podejmowanych przez rządy i organizacje konsumenckie w celu zwalczania tego problemu. Razem rozprawimy się z tym tematem i zastanowimy — dlaczego producenci decydują się na takie praktyki oraz co możemy zrobić, by zapobiec temu zjawisku. Opowiem Ci także o polskim systemie ANSI, (wytwarzanym przez Instytut Podstaw Informatyki Polskiej Akademii Nauk (IPI PAN) opartym na Sztucznej Inteligencji, który ma walczyć z nieuczciwymi praktykami. Jeżeli tylko taki temat Cię interesuje – zapraszam do wysłuchania całości!

Dual Quality. Kiedy to, co widzisz, nie jest tym, co dostajesz

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz

Odcinek
62
|
Wywiady

Chat GPT. Przeprowadziłam wywiad ze Sztuczną Inteligencją!

Dlaczego Chat GPT robi obecnie taką furorę? 🤖 Czy naprawdę da się z nim porozmawiać jak z człowiekiem? Czy to koniec kariery copywriterów? 😱 Dzisiaj się o tym wspólnie przekonamy! Ten odcinek będzie dosyć nietypowy, dlatego od razu proszę Was o dozę tolerancji dla naszego podcastowego gościa, którym jest… najsłynniejszy ostatnimi czasy 🗣️ ChatGPT, stworzony przez firmę OpenAI Chat GPT bije ostatnio rekordy popularności, a wiele osób wprawia w niemałą konsternację. 🤔 No bo jak to możliwe, że chatbot wszystko rozumie i odpowiada na wszystkie pytania? Skąd czerpie wiedzę i w jaki sposób się uczy? 🧐 Zadam mu dzisiaj kilka pytań. O zasoby jego wiedzy, poglądy polityczne, znajomość prostych konceptów filozoficznych, a także o to, co chyba częściej niż zwykle ostatnio rodzi się w ludzkich głowach – czy jeżeli chatboty są już tak rozwinięte, to zabiorą nam pracę? 🤖 Które zawody są na to najbardziej narażone? 😕 Zapraszam Cię do wysłuchania wywiadu z moim dzisiejszym gościem, a także do dyskusji o tym: 👉 czy Sztuczna Inteligencja jest szansą, czy zagrożeniem dla człowieka?

Chat GPT. Przeprowadziłam wywiad ze Sztuczną Inteligencją!

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
61
|
Newsy

Czy technologia odebrała nam magię świąt?

Ho Ho Ho! Zapraszam Was na odcinek specjalny, w którym wszystko jest inne :) Pamiętacie jeszcze czasy, kiedy trzeba było kupować prezenty, robić zakupy i przygotowywać posiłki osobiście, bez ŻADNEGO wsparcia? Dziś wszystko można zrobić online i tylko od nas zależy, które ułatwienia sobie wybierzemy. W ankiecie: "Jak współczesne technologie zmieniają świąteczne zwyczaje Polaków” 19% respondentów przyznaje, że urządzenia mobilne są wręcz niezastąpione i bez nich nie byłoby Świąt. Co trzeci Polak szukając przepisu na świąteczne dania, wspiera się internetem, a 45% z nas kupuje prezenty online. Technologia zmieniła nie tylko to, jak spędzamy święta, ale także samo przekazanie świątecznego przesłania i znaczenia tej wyjątkowej okazji. Dzisiaj porozmawiamy o niezwykłym postępie i zmianach, które nastąpiły w ciągu ostatnich trzydziestu lat, wraz z rozwojem technologii i Internetu. Czy w tym krzywym zwierciadle naszych technologicznych gadżetów dalej odnajdujemy przyjemność i ciepło płynące ze Świąt? Jeżeli masz kilka minut i ochotę na świąteczne porównanie zrobione przez dziewczynę z pokolenia #Millenials brzmiącej jak #Boomer, tego w jaki sposób technologia zmieniła nasze przygotowania, organizację i przebieg świąt bożego narodzenia, – zapraszam Cię serdecznie do wysłuchania całości odcinka!

Czy technologia odebrała nam magię świąt?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
60
|
Innowacje

Neuromarketing. Jak skutecznie czytać w myślach konsumentów?

Marketingowcy od lat próbują zrozumieć potrzeby i zachowania klientów, by skutecznie docierać do nich z określonymi ofertami. Jedną z innowacyjnych technik marketingowych, która pozwala niejako „wejść” w umysły odbiorców i dzięki temu kreować skuteczne przekazy reklamowe, jest neuromarketing. W ciągu ostatnich kilku lat, przełomowe badania w neuronauce konsumenckiej, wykazały jej potencjał do tworzenia wartości dla marketerów. Jednak osoby zainteresowane wykorzystaniem narzędzi neuromarketingu muszą jeszcze określić, czy jest to warte inwestycji i jak zrobić to dobrze. Jakie narzędzia są najbardziej przydatne? Czy to musi kosztować majątek? O tym, na czym polega ta metoda marketingowa, jakie marki skutecznie ją wykorzystują i dlaczego to takie fascynujące – porozmawiamy w dzisiejszym odcinku.

Neuromarketing. Jak skutecznie czytać w myślach konsumentów?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
59
|
Innowacje

Bezpieczna poczta nie istnieje? Poznaj skuteczną metodę szyfrowania swoich maili!

Przeciekające skrzynki pocztowe? Poufne dane w publicznej przestrzeni? Rosnące ryzyko cyberataków. Wszyscy to znamy. A czy Ty skutecznie chronisz swoje dane? Szyfrowanie wiadomości e-mail ma kluczowe znaczenie dla ochrony poufnych informacji. W dobie powszechnego śledzenia użytkowników oraz lukratywnego biznesu handlowania danymi z kont, korzystanie z szyfrowanego maila jest jedynym mądrym pomysłem. Dlatego w dzisiejszym odcinku porozmawiamy o szyfrowaniu maili, rodzajach cyberataków związanych z mailingiem, a także o tym jak temu wszystkiemu zapobiec i nie popełniać kardynalnych błędów, które mogą nas i nasze firmy sporo kosztować!

Bezpieczna poczta nie istnieje? Poznaj skuteczną metodę szyfrowania swoich maili!

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
58
|
Newsy

Sygnalista. Zwykły donosiciel, czy bohaterski strażnik prawa?

O Sygnalistach słychać coraz więcej, szczególnie w obliczu wdrożeń unijnych dyrektyw, które zakładają, że instytucje prywatne (250+ pracowników), publiczne(50+ pracowników) i finansowe(niezależnie od wielkości) są zobowiązane do wprowadzenia wewnętrznej procedury na potrzeby przyjmowania zgłoszeń o łamaniu prawa, a do końca 2023 roku dyrektywa obejmie także mniejsze firmy, które zatrudniają mniej niż 50 osób. Naruszeń w środowisku pracy jest bardzo wiele, a wyniki badań dotyczące zgłaszania naruszeń są niestety mocno niepokojące. O tym jak ważne jest sygnalizowanie naruszeń w organizacjach (na każdym poziomie), co ma wspólnego FIFA i Mundial z „whistleblowingiem”, jakie są wyniki badań standardu zgłaszania naruszeń w organizacjach i czy Sygnalista to już donosiciel czy po prostu moralny strażnik praw– porozmawiamy w dzisiejszym, bardzo ważnym odcinku. Zachęcam do słuchania całości!

Sygnalista. Zwykły donosiciel, czy bohaterski strażnik prawa?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
57
|
Artykuły

Dlaczego wdrażanie CRM zawodzi i jak to naprawić?

Jeśli twoja firma zastanawia się nad zainicjowaniem transformacji cyfrowej lub rewizją dotychczasowych inicjatyw technologicznych, np. wprowadzeniem systemu CRM lub ERP - warto zadać sobie pytanie o podejście do tej zmiany. Czy zmuszasz ludzi do transformacji cyfrowej, nakazując to im lub oczekują samoistnego przyswojenia technologii? A może kształtujesz warunki, które pobudzają pożądane zachowania i nastawienie wśród pracowników? Dlaczego wdrażanie CRM zawodzi i jak to naprawić? A także jak wypracować dojrzałość cyfrowej kultury firmy, to pytania na które odpowiadam w najnowszym odcinku podcastu. Dlatego, niezależnie czy jesteś teraz w podróży, na spacerze, czy w pracy - życzę Ci miłego słuchania!

Dlaczego wdrażanie CRM zawodzi i jak to naprawić?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
56
|
Newsy

Wszyscy jesteśmy ofiarami fałszywych recenzji w internecie

Zarządzanie jakością oznacza ciągłe dążenie do doskonałości i upewnianie się, że to, co robi Twoja firma jest dostosowane do celu i nie tylko takim pozostaje, ale stale się doskonali i wyprzedza konkurencję. 🎯🚀 Niektórzy jednak (zwłaszcza w biznesie e-commerce) 💻📲 chcą iść na skróty, a o jakości swoich produktów próbują przekonać konsumentów za pomocą fałszywych, internetowych opinii i recenzji,😡 ufając skuteczności zasady dowodu społecznego. Z kolei, my – konsumenci, z zadziwiającą naiwnością dajemy sobą w ten sposób manipulować. 🤷‍♀️ W końcu szerokie grono zadowolonych odbiorców nie może się mylić, prawda?🤯 Dzisiaj porozmawiamy o fałszywych opiniach w internecie dotyczących jakości produktów. ✅ Jak powstają? ✅ Jak je kategoryzować? No i ✅ jakie kary mogą spotkać tych, którzy wybierają drogę na skróty, zamiast oferować realnie jakościowy produkt swoim klientom. Jeżeli taka tematyka Cię ciekawi, to niezależnie od tego, gdzie jesteś – jeśli masz wolne 20 minut, 🕓 zachęcam Cię do wysłuchania odcinka! 🎧

Wszyscy jesteśmy ofiarami fałszywych recenzji w internecie

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
55
|
Newsy

Zarządzanie relacjami z klientem to klucz do sukcesu Twojej firmy

Jak już wielokrotnie padło w podcastach, w Engave pomagamy małym i średnim przedsiębiorstwom na wielu polach cyfrowej transformacji. 🤖 Ostatnio skupiamy się na wprowadzeniu na rynek systemu do zarządzania relacjami i wiedzą o klientach i zachęcamy do przejścia na naszą Qompana, w której stworzenie włożyliśmy bardzo dużo wysiłku i naszych serc. 🚀💞 Tak jak trudno jest sobie przypomnieć, jak wyglądało życie przed iPhonem, tak samo trudno jest sobie przypomnieć funkcjonowanie firmy przed pojawieniem się oprogramowania CRM. 📈📊 Jednak przy całym nacisku, jaki kładzie się obecnie na relacje z klientami, wciąż niewiele organizacji naprawdę rozumie, jak nimi zarządzać. Wiadomym jest, że to kultura cyfrowa firmy będzie w stanie napędzać cyfrową transformację, a nie odwrotnie. 🫵 Wybór systemu i jego implementacja są ważne, ale to dopiero początek drogi. O tym, ✅ dlaczego podejście do relacji z klientami nigdy nie powinno zaczynać i kończyć się na wdrożeniu oprogramowania CRM, ✅ jak można budować wartościowe relacje i społeczność wokół firmy, a także ✅ czym (między innymi) będzie wyróżniać się nasza Qompana – opowiadam w dzisiejszym odcinku. Dlatego, niezależnie czy jesteś teraz w podróży, na spacerze, czy w pracy - życzę Ci miłego słuchania! 🎧

Zarządzanie relacjami z klientem to klucz do sukcesu Twojej firmy

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
54
|
Innowacje

Uwaga zatrudniamy! Przy pomocy AI

Firmy coraz częściej borykają się z problemem związanym z zatrudnianiem i utrzymaniem pracowniczych talentów. Niestety nie pomaga w tym ani ruch gospodarczy jakim jest popandemiczna „Wielka Rezygnacja” ani trend ostatniego roku, nazwany „Cichym odchodzeniem”. Jednak dobrze skonfigurowane i zaimplementowane narzędzia AI mają szansę pomóc firmom i rekruterom w zastopowaniu impasu. Nie jest to jednak proste - istnieją poważne zagrożenia i wady, które firmy muszą przezwyciężyć jeśli zamierzają włączyć Sztuczną Inteligencję do swoich procesów zatrudniania i zarządzania talentami. O tym jak AI może pomóc w procesach rekrutacyjnych i utrzymywaniu pracowników, a także o smutnych danych z rynku pracy porozmawiamy w dzisiejszym odcinku. Jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje - zapraszam do wysłuchania całości!

Uwaga zatrudniamy! Przy pomocy AI

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
53
|
Artykuły

Czy sensemaking ma sens?

Ilość informacji o produktach i usługach dostępnych dla klientów B2B stała się przytłaczająca. W sieci istnieje tak wiele precyzyjnych i godnych zaufania informacji, że klienci B2B poświęcają tylko 17% procesu zakupowego na rozmowy z potencjalnymi dostawcami. Większość czasu spędzają na samodzielnym badaniu sprzedawców i całej branży. Najskuteczniejsi handlowcy przekształcili ten problem w doskonałą okazję do sprzedaży. Przedstawiciele metody sensemaking chętnie przyznają się do ograniczeń swojej wiedzy. W czasach, gdy sceptycyzm wobec sprzedawców może być ogromnie szkodliwy, istnieje wyraźna wartość w mówieniu po prostu "nie wiem", zamiast produkowania półprawd, które można łatwo sprawdzić. A przyznanie się do swoich ograniczeń może stworzyć potężne połączenie z kupującymi, którzy prawdopodobnie również nie wiedzą. Dzisiaj porozmawiamy o zjawisku sensmakingu i o tym jak technika sprzedaży na nim oparta potrafi skutecznie wpływać na decyzje zakupowe klientów.

Czy sensemaking ma sens?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
52
|
Artykuły

Klient oczkiem w głowie

Nie od dzisiaj wiadomym jest, że doświadczenia klientów na styku z marką mają kluczowe znaczenie dla sukcesu firmy. Według raportu Gartnera, to właśnie wyjątkowe Customer Experience napędza ponad dwie trzecie wskaźnika lojalności klientów, wyprzedzając przywiązanie do marki i cenę łącznie. Zapomina się często o tym, że doświadczenie klienta jest definiowane przez klienta - nie przez jakieś kierownicze lub instytucjonalne przekonanie o tym, czym ono jest. I choć wielu liderów twierdzi, że zna swoich klientów - tak naprawdę znają tylko swój biznes. Dlatego dzisiaj porozmawiamy o głębokim rozumieniu klientów, o tym jak się zmieniają ich potrzeby w miarę dynamicznej sytuacji na świecie, o tym, ile trzeba się napracować, aby wyjątkowe CX stało się wspólnym celem całej firmy i powodem do zazdrości konkurencji. Jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje – zapraszam do wysłuchania całego odcinka!

Klient oczkiem w głowie

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
51
|
Artykuły

Przepis na firmę bez strachu

A teraz kilka ważnych pytań... 👉Czy Twoi pracownicy, gdy rozglądają się wokół siebie i patrzą na swoich kolegów, widzą w nich konkurentów , a nie pomocników? 👉Czy w zespole panuje niepisana zasada przymykania oka na błędy, bo przyznanie się do nich grozi dotkliwymi konsekwencjami, niemiłymi komentarzami i zaproszeniem na dywanik? 👉Czy najlepszą pozycję w zespole mają osoby, które się nie wychylają, bo to świadczy o ich bezproblemowości w przeciwieństwie do maruderów, którzy zawsze znajdą temat do narzekań? 👉A może ludzie boją się zabierać głos na spotkaniach w obawie przed twoim gniewem lub złośliwą uwagą? Jeśli na jakiekolwiek pytanie odpowiedzieliście tak, zachęcam do wysłuchania dzisiejszego odcinka. To wyjątkowo cenna lekcja empatii i kilka porad jak tworzyć bezpieczne psychicznie miejsce pracy dla wszystkich - nie tylko pracowników!

Przepis na firmę bez strachu

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
50
|
Innowacje

Sztuczna Inteligencja i jej nieludzkie decyzje

Sztuczna inteligencja ma za zadanie wspomagać podejmowanie decyzji w sytuacji, gdy dane, parametry i zmienne są nie do ogarnięcia przez człowieka. Jednak AI notorycznie zawodzi w wychwytywaniu i reagowaniu na nienamacalne czynniki natury ludzkiej, które wpływają na podejmowanie decyzji w prawdziwym życiu. Chodzi tutaj o czynniki etyczne, moralne i inne ludzkie względy, które kierują przebiegiem biznesu, życia jednostek ale i całych społeczeństw O błędach i nieludzkich decyzjach Sztucznej Inteligencji, a także o tym, dlaczego wciąż nie powinna działać bez weryfikacji człowieka- porozmawiamy w dzisiejszym odcinku. Jeżeli taka tematyka Cię interesuje, zachęcam do wysłuchania całości!

Sztuczna Inteligencja i jej nieludzkie decyzje

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
49
|
Innowacje

God save the team! Czyli, czym jest Servant Leadership?

„Przywództwo to zdolność do przełożenia wizji na rzeczywistość”. Waren Bannis Inspiracją dzisiejszego odcinka jest nie kto inny jak Królowa Elżbieta II, która przekładała swoją wizję przywództwa na rzeczywistość doskonale i konsekwentnie przez 70 lat. Z sukcesem reprezentowała to, co najlepsze w służbie publicznej - poczucie obowiązku, skromność, odpowiedzialność i stawianie kraju na pierwszym miejscu. W dzisiejszym podcaście 🎙 porozmawiamy o zjawisku zwanym Servant Leadership, jako filozofii przywództwa, osadzonej w zestawie zachowań i praktyk, które kładą główny nacisk na dobro osób, którym służą. Czy wiesz, że według danych Gallupa, tylko 27% pracowników ma przekonanie co do wartości przypisanych ich firmom? Nie czują egzekucji idącej za słowami „lojalność”, „wsparcie” „pomoc” „współgranie” czy „zespołowość”. I właśnie w dobie czasów, gdy tradycyjne przywództwo zazwyczaj wiąże się z gromadzeniem i sprawowaniem władzy, przez osobę znajdującą się na "szczycie piramidy", przywództwo służebne jest bardzo potrzebne i bardzo na miejscu. O jednym z modniejszych haseł ostatnich czasów czyli Servant-Leadershipie i jego cechach będzie dzisiejszy odcinek. Jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje - słuchaj całości!🎧

God save the team! Czyli, czym jest Servant Leadership?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
48
|
Artykuły

Po co nam emoji w komunikacji zespołu?

Do stworzenia dzisiejszego podcastu zainspirował mnie ostatni intensywny czas współpracy z zespołem nad nowym brand hero naszego systemu CRM. Qompana - bo tak jej będzie na imię, jest robotem, który przeprowadzi użytkowników bezboleśnie przez funkcjonalności systemu. Jednak jak to brand hero - potrzebuje cech ludzkich. Długo zastanawialiśmy się czy wystarczą jej same oczy, czy może powinna mieć jeszcze buźkę, która „dobitnie” dookreśli jej emocje i intencje w danym momencie. Umówmy się. Nasz nadworny grafik i główny projektant Qompany nie ma z nami łatwo :) Ale przecież wyrażanie emocji to rzecz fundamentalna. W końcu chcemy, żeby każdy użytkownik zrozumiał co w danym momencie mamy do przekazania. I choć ten ocinek nie będzie o Qompanie, to jest ona punktem wyjścia do dzisiejszego tematu – mianowicie komunikacji za pomocą emoji. Mogą one pomóc w budowaniu własnej empatii, wesprzeć w rozumieniu emocji i dzięki pewnej swobodzie wypowiedzi - wzmocnić kulturę organizacyjną firmy. Używanie emoji może być jednak międzypokoleniowym i kulturowym polem minowym, dlatego jeśli unikasz ich jak ognia lub dopiero zaczynasz „ocieplać” swoją międzyzespołową komunikację za pomocą kolorowych buziek, to zacznij od najprostszego kciuka w górę pod postem z tym podcastem, a o reszcie dowiesz się z dzisiejszego odcinka. Jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje - słuchaj dalej!

Po co nam emoji w komunikacji zespołu?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
47
|
Artykuły

Wypalenie zawodowe. Jak je rozpoznać i sobie z nim radzić?

W dzisiejszym podcaście porozmawiamy sobie na trochę bardziej „miękki” niż dotychczas temat, jednak nieodłącznie związany z pracą i biznesem. A mianowicie, na temat wypalenia zawodowego. Sezon urlopowy dla większości z nas się skończył i lada dzień, na nowo okres stagnacji w biurach ulegnie zapomnieniu i ruszymy z kopyta do nowych zadań. Jednak niektórzy z nas mimo wypoczynku, wciąż czują niechęć lub wręcz paniczny strach przed powrotem do swoich biur. Dlatego, zanim jeszcze skończy się lato i dodatkowo dołoży nam swoje trzy grosze jesienna chandra, czas sobie odpowiedzieć na pytanie - "jak się ma moje samopoczucie w podejściu do pracy?" I czy przypadkiem nie widzimy w sobie oznak wypalenia zawodowego. W tym odcinku opowiadam o różnych typach wypalenia zawodowego i staram się znaleźć na każdy z nich sposób. Jeżeli tylko taka tematyka cię interesuje – zapraszam do wysłuchania całości!

Wypalenie zawodowe. Jak je rozpoznać i sobie z nim radzić?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
46
|
Artykuły

Dlaczego firmy cierpią na cyfrową krótkowzroczność?

Ponad 60 lat temu profesor Harvard Business School, Theodore Levitt powiedział, że firmy często ponoszą porażki, ponieważ skupiają się tak wąsko na produktach i usługach, że zapominają o szerszej perspektywie: czego tak naprawdę chcą konsumenci. Levitt nazwał to zjawisko "marketingową krótkowzrocznością" i jest to problem aktualny do dziś. Coraz częściej jednak firmy zmagają się z nową przypadłością, którą nazywamy: cyfrową krótkowzrocznością. Wiele firm nie dostrzega możliwości, jakie niosą ze sobą nowe technologie cyfrowe. Nie dostrzegają, że klienci są coraz bardziej zainteresowani usługami i doświadczeniami opartymi na przetwarzaniu danych, a także nie doceniają rosnącej wartości cyfrowych ekosystemów dla ich biznesu. Na tę cyfrową krótkowzroczność składa się kilka pułapek, o których porozmawiamy w dzisiejszym podcaście. Jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje - słuchaj całości!

Dlaczego firmy cierpią na cyfrową krótkowzroczność?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
45
|
Innowacje

Chodź, pomaluj mój świat, czyli marketing w Metaverse

Metaverum to nie tylko modne słowo. Powiązanie świata fizycznego i wirtualnego, oznacza naprawdę wiele szans i pól do popisu dla firm i marketerów. Firmy takie jak Google, Facebook, Microsoft są totalnie nastawione na zgłębianie świata metawersji i w sumie nie ma powodu, dla którego marketerzy i inne firmy powinny trzymać się od tego świata z daleka. W końcu w myśl zasady – kto pierwszy ten lepszy - marki już myślą o tym, jak będą prowadzić swój marketing w Metaverse i co to dla nich w dłuższej perspektywie oznacza. Jak Metaverse wpłynie na marketing i jak można najlepiej wykorzystać go do wzrostu? O korzyściach i szansach płynących z marketingu prowadzonego w Metaversum i o tym, jak to właściwie miałoby wyglądać, porozmawiamy w dzisiejszym odcinku Dlatego, jeżeli taka tematyka Cię interesuje - serdecznie zapraszam do wysłuchania całego odcinka!

Chodź, pomaluj mój świat, czyli marketing w Metaverse

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
44
|
Artykuły

Czy w biznesie pewna jest tylko niepewność?

Rozwój technologii cyfrowych pozwala uodpornić organizacje na potencjalnie destrukcyjne zjawiska. A na ich brak przecież nie możemy narzekać. Jeszcze nie wyszliśmy z pandemii, a już mamy do czynienia z kolejnym kryzysem, który – niezależnie od jego rozwiązania – z pewnością można nazwać przełomowym. Czas się przygotować na kolejne przełomy, bo w tych niepewnych czasach pewny jest tylko kolejny przełom. Poza digitalowymi rozwiązaniami firma musi jednak dysponować kompetencjami, które pozwolą jej umiejętnie reagować i szybko adaptować się do zmiennej rzeczywistości. Niezwykle pomocne w okiełznaniu zmienności mogą się okazać cztery supermoce i umiejętne nimi zarządzanie. Jak je pozyskać i o nie dbać? O tym opowiadam w dzisiejszym podcaście. Zapraszam do wysłuchania odcinka!

Czy w biznesie pewna jest tylko niepewność?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
43
|
Newsy

Jak i dlaczego, konsumenci oszukują chatboty?

Zautomatyzowane systemy obsługi klienta, które wykorzystują takie narzędzia jak chatboty czy formularze online, stają się coraz bardziej powszechne w wielu branżach. I choć za powszechnością idzie jeszcze więcej starań o to, by chatboty były bardziej ludzkie i przyjazne człowiekowi, to niektórzy konsumenci nie są tak wrażliwi na ludzką twarz robota i szukają sposobów jak maszyny oszukać. I to bez najmniejszych wyrzutów sumienia… O tym, dlaczego konsumenci chętniej oszukują chatboty niż ludzi, jakie stosują wyłudzenia i co pokazały eksperymenty pewnej grupy studentów Uniwersytetu w Michigan - dowiesz się w dzisiejszym podcaście.

Jak i dlaczego, konsumenci oszukują chatboty?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
42
|
Artykuły

Ataki Ransomware. Plaga, która zrujnowała niejedną firmę

Chciałoby się dodać, że jeszcze niejedną zrujnuje... Zachowane dane to jeden z najważniejszych zasobów każdego z nas. Każdy kto przeżył utratę zdjęć z ukochanych wakacji, albo napisaną w ¾ pracę magisterską wie o czym mówię. A co dopiero mają powiedzieć przedsiębiorstwa oraz instytucje użyteczności publicznej? Zwłaszcza na tych drugich ciąży ogromna odpowiedzialność w przypadku ewentualnej utraty danych. Tylko w ciągu ostatniego roku cyberprzestępcy, atakami ransomware wyłudzili od firm setki milionów w każdej walucie. Nie wszystkie przedsiębiorstwa zdają sobie sprawę, że ataki te stanowią dla nich większe zagrożenie niż inne, popularne naruszenia danych. Ataki ransomware szkodzą bezpośrednio instytucjom i przedsiębiorstwom, co oznacza, że w końcu wszyscy poczują potrzebę poważniejszego podejścia do kwestii cyberbezpieczeństwa. O tym czym są ataki ransomware, jak można ich uniknąć i przygotować na nie pracowników – dowiecie się z dzisiejszego odcinka! Gorąco zachęcam do wysłuchania całości!

Ataki Ransomware. Plaga, która zrujnowała niejedną firmę

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
41
|
Innowacje

Rzeczywistość Rozszerzona w handlu. Które branże naprawdę jej potrzebują?

Decyzja o wykorzystaniu rzeczywistości rozszerzonej (AR) jest kwestią niezwykle złożoną dla każdej firmy. Technologia ta pomaga w zabawie i edukacji klientów, ale także w ocenie i doborze produktów, co w teorii realnie przyczynia się do wzrostu finansowego. Jednak Czy AR wpływa na sposób, w jaki klienci oceniają marki? Czy wyniki sprzedaży uzasadniają tak ogromną inwestycję? O tym, komu opłaca się integracja AR z jego ofertą, a także jakie przeprowadzono eksperymenty, aby to sprawdzić - porozmawiamy w dzisiejszym odcinku. Dlatego jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje - słuchaj całości!

Rzeczywistość Rozszerzona w handlu. Które branże naprawdę jej potrzebują?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
40
|
Newsy

Giggersi. Wieczni studenci, czy naprawdę niezależni przedsiębiorcy?

Gig Economy zyskuje coraz większą popularność na rynku pracy. Młodzi ludzie cenią sobie taką formę zatrudnienia i chętnie zostają tzw. Giggersami. Wraz z rozwojem Gig Economy, rozpoczęła się również debata na temat tego, jak firmy traktują ludzi, którzy dla nich dorywczo pracują. Czy nie są wyzyskiwani? Co im się należy, a co trzeba zacząć regulować prawnie? Mimo swojej powszechności, fragmentaryczne podejście do pracy jest nadal często postrzegane jako łatanie końca z końcem, a nie szanowany sposób na rozwój kariery. O tym Czym jest Gig Economy i jakie jest ryzyko wybierając multizawód Giggersa, porozmawiamy w dzisiejszym odcinku. Dlatego jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje - serdecznie zapraszam do wysłuchania całości!

Giggersi. Wieczni studenci, czy naprawdę niezależni przedsiębiorcy?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
39
|
Innowacje

Praca w Metaversum. Przygoda czy Pułapka?

Obecne miejsca pracy już wyglądają zupełnie inaczej, niż mogliśmy to sobie wyobrazić zaledwie kilka lat temu. Pandemia zmieniła nasze biura na domy, a nawet teraz – kiedy część z nas już do biur wróciła – nic nie jest takie samo. Hybrydowe rozwiązania pracy sprytnie wykorzystują twórcy Metaversum. Metaverse ma szansę zmienić świat pracy pod względem co najmniej czterech głównych aspektów: nowych, wciągających form współpracy zespołowej; pojawienia się cyfrowych współpracowników wspieranych przez AI, przyspieszenia procesu zdobywania umiejętności dzięki wirtualizacji i grywalizacji oraz rozwoju gospodarki Metaverse z zupełnie nowymi przedsiębiorstwami i rolami zawodowymi. Dzisiaj porozmawiamy o tym, jak raczkujące Metaversum może już całkiem niedługo nas zaskoczyć niesamowitymi, powszechnie używanymi rozwiązaniami w miejscach pracy, a także czy nasza codzienna praca w tej wirtualnej przestrzeni stanie się dla nas fascynującą przygodą czy pułapką, w którą wpadniemy uciekając od rzeczywistego świata. Dlatego, jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje – serdecznie zapraszam do wysłuchania całego odcinka!

Praca w Metaversum. Przygoda czy Pułapka?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
38
|
Innowacje

Turbodoładowanie marketingu dzięki technologii AI

Aby wykorzystać olbrzymi potencjał AI, szefowie działu marketingu muszą mieć dobre rozeznanie w coraz nowszych rodzajach dostępnych aplikacji i ich ewolucji. Dzisiaj porozmawiamy o tym, jak można efektywne zaplanować wdrażanie strategii marketingowej opartej na Sztucznej Inteligencji. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie - co jest lepsze - czy wykorzystywanie AI jako samodzielnej, pojedynczej aplikacji czy zintegrowanej części platformy wykorzystującej uczenie maszynowe? Dlatego, jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje – serdecznie zapraszam do wysłuchania odcinka!

Turbodoładowanie marketingu dzięki technologii AI

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
37
|
Wywiady

Dlaczego warto przejść na platformę Microsoft 365?

W dzisiejszym podcaście rozmawiam z ekspertem - Piotrem Seferyńskim, Administratorem Systemów w firmie Engave o tym, Jak ułatwić sobie codzienną pracę i dodatkowo zabezpieczyć jej wyniki, przechodząc na platformę Microsoft 365, z odpowiednim wdrożeniem i wsparciem. O zaletach takiego wyboru, bezpieczeństwie danych i o tym czemu warto korzystać właśnie z tej platformy, a nie np. z Google Workspace - dowiesz się w dzisiejszym odcinku. Dlatego jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje - serdecznie zapraszam do wysłuchania całości wywiadu!

Dlaczego warto przejść na platformę Microsoft 365?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
36
|
Innowacje

Jak przy pomocy okularów AR naprawić samolot? Szybko!

Czasami technologie potrzebują zaskakująco dużo czasu, aby się przyjąć, mimo ich oczywistego potencjału. Przykładem jest tu rzeczywistość rozszerzona (AR). Żeby za bardzo nie spoilerować, napiszę tylko, że w dzisiejszym odcinku podcastu opowiem Ci o niezwykłym użyciu rzeczywistości rozszerzonej, sztucznej inteligencji, chmury obliczeniowej, Internetu rzeczy i łączności 5G, które firma China Southern Airlains wykorzystała do poszerzenia ludzkich możliwości, zwiększenia bezpieczeństwa i poprawy wydajności swoich pracowników. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak ten eksperyment wyglądał, co zakładał no i co finalnie z niego wyszło – koniecznie posłuchaj dzisiejszego odcinka!

Jak przy pomocy okularów AR naprawić samolot? Szybko!

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
35
|
Newsy

Kiedy algorytm odrzuca Twój wniosek o kredyt

Żyjemy w erze algorytmów. To właśnie te zaawansowane formuły rządzą wyborami w wielu dziedzinach życia i pozwoliły firmom stać się bardziej zorientowanymi na klienta. Weżmy tutaj choćby za przykład przyjazną subskrybentom personalizację Netflixa, Spotify lub codzienne zakupy przypisywane ogromnemu silnikowi sugestii firmy Amazon czy Allegro. Ale co się dzieje, gdy algorytmy są wykorzystywane do oceny klienta, którym jest człowiek i to od nich zależy decyzja np. o przyznaniu kredytu? Bazując na badaniach przeprowadzonych pod przywództwem Gizem Yalcin pod tytułem „Consumer Reactions to Decisions by Algorithms Versus Humans” właśnie o tym porozmawiamy w dzisiejszym podcaście. Dlatego jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje - słuchaj dalej!

Kiedy algorytm odrzuca Twój wniosek o kredyt

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
34
|
Newsy

Technologia w służbie branży Fashion

Jednym z niewielu pewników w modzie jest to, że nic nie jest niezmienne, a możliwości oferowane przez technologię wciąż ewoluują, ponieważ rynek stara się wyjść z kryzysu związanego z pandemią COVID-19. Globalna branża mody, której wartość szacuje się na 3 biliony dolarów, stanowi 2% światowego PKB, a kiedy taka branża zostaje dotknięta kryzysem, skutki są dalekosiężne. Zadaniem decydentów w branży mody jest zastanowienie się, w jaki sposób wykorzystać technologię do poszerzania kreatywności branży, usprawnienia działań i tworzenia wartości z innowacji, które można utrzymać w nadchodzących latach. O tym jak technologia służy przemysłowi modowemu, ale przede wszystkim jak oddziałuje na handel detaliczny – dowiesz się z dzisiejszego odcinka.

Technologia w służbie branży Fashion

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz

Odcinek
33
|
Artykuły

Jak dbać o dane w firmie. Przystępnie o backupie

W branży IT krąży słynne powiedzenie: „Klienci dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robić”. Od ponad dekady backup jest dużym wyzwaniem dla firm każdej wielkości. Rozwiązania chmurowe mogą w końcu przynieść istotną poprawę tej sytuacji, zapewniając efektywne tworzenie kopii zapasowych przy jednoczesnym odciążeniu działu IT. Kopie zapasowe to absolutny "must have" w każdym przedsiębiorstwie. Tworzenie kopii wszystkich danych w firmie jest niezwykle istotne, szczególnie w przypadku ich uszkodzenia lub całkowitego utracenia. W dzisiejszym odcinku porozmawiamy o tym dlaczego warto wykonać backup, jakie zagrożenia i konsekwencje czyhają na tych, którzy go nie mają, a także czym jest usługa backupu danych (BaaS) Backup as a Service i jakie są najczęściej popełniane błędy przy samodzielnym backupie danych firmy? Jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje – serdecznie zapraszam do wysłuchania całości!

Jak dbać o dane w firmie. Przystępnie o backupie

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
32
|
Newsy

Wykorzystanie AI w cyberbezpieczeństwie

Według statystyk, do końca 2020 roku do Internetu Rzeczy podłączonych będzie 5,8 miliarda urządzeń. Wraz ze wzrostem tej liczby, wzrasta również ryzyko cyberataków. Dlatego coraz częściej słychać głosy, by radzić sobie z cyberprzestęczością za pomocą sztucznej inteligencji. Jej możliwości wynikające ze zdolności szybkiego uczenia się, mogą przyspieszyć wykrywanie, powstrzymywanie i reagowanie na cyberzagrożenia. To pozwoli, przy okazji, odciążyć analityków ds. bezpieczeństwa i umożliwi im większą proaktywność. W tym odcinku przeanalizujemy wykorzystanie sztucznej inteligencji w cyberbezpieczeństwie (zarówno w dobrych jak i złych jej aspektach). Jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje - serdecznie zapraszam do wysłuchania całego odcinka!

Wykorzystanie AI w cyberbezpieczeństwie

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
31
|
Newsy

Marketerzy czytają w Tobie jak w książce

W czasach, gdy klienci wymagają od marek znacznie lepszego doświadczania zakupowego, to właśnie analiza cyfrowej mowy ciała decyduje często o tym, czy dokonają oni konwersji na danej stronie, czy zostaną przekierowani do konkurencji Jako człowiek, prawdopodobnie zwracasz dużą uwagę na mowę ciała swoją i osób wokół Ciebie, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Ale czy zdajesz sobie sprawę z tego, że marketerzy zwracają uwagę na cyfrowy język ciała konsumentów? W internecie jesteś cały czas śledzony przez uważne marketingowe oko Saurona, (oczywiście występujące pod wieloma wcieleniami) :) W dzisiejszym podcaście porozmawiamy o Digital Body Language Konsumenta, a także o tym, czy firmy naprawdę wiedzą kim jesteś i jak marketerzy mogą wykorzystać informacje cyfrowe, aby umożliwić bardziej efektywne zaangażowanie i przekazać właściwy komunikat właściwej osobie we właściwym czasie Jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje – serdecznie zapraszam do wysłuchania całego podcastu. Więcej o mnie i firmie w której pracuję

Marketerzy czytają w Tobie jak w książce

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
30
|
Newsy

Krótka, ale ważna lekcja Cyfrowej Mowy Ciała

Podcastowe Dzień Dobry po raz 30!😍😍 Jest mi ogromnie miło, że już tylu z Was słucha regularnie nowych odcinków. I ze względu na okrągłą trzydziestkę - dzisiaj krótka lekcja o etykiecie online i naszym #DigitalBodyLanguage Pojęcie cyfrowej mowy ciała staje się coraz popularniejsze we współczesnym świecie - zwłaszcza jeżeli pracujemy zdalnie.👩‍💻🧑‍💻W końcu wtedy - codzienna komunikacja odbywa się niemal wyłącznie drogą cyfrową. Jest to niewidoczna na pierwszy rzut oka mowa ciała, którą posługujesz się w przestrzeni cyfrowej, komunikując się za pomocą poczty elektronicznej, komunikatora, czatu lub telekonferencji. 🤔Sposób, w jaki komunikujesz się cyfrowo, mówi wiele o Tobie, Twoim nastawieniu, intencjach i oczekiwaniach.🤭 O tym jak skutecznie komunikować się 👥 w miejscu pracy w przestrzeni cyfrowej, a także dlaczego warto nauczyć się kontrolować własną cyfrową mowę ciała i właściwie interpretować mowę innych – porozmawiamy w dzisiejszym podcaście.☝️ Jeżeli tylko taka tematyka cię interesuje - zapraszam do wysłuchania całego odcinka! 🧐

Krótka, ale ważna lekcja Cyfrowej Mowy Ciała

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
29
|
Innowacje

Digital Twin - cyfryzacja życia we wszystkich jego wymiarach

„Pewnego dnia każde miejsce i rzecz w świecie rzeczywistym - każda ulica, latarnia, budynek i pomieszczenie - będzie miało swojego pełnowymiarowego cyfrowego bliźniaka w świecie lustrzanym (...)Będziemy łączyć obiekty w sieć fizyczną, tak jak Internet łączy słowa, uzyskując niesamowite efekty i nowe rozwiązania.” - Kevin Kelly To słowa założyciela Wired, jednego z największych myślicieli współczesnego świata, który w swoim artykule skoncentrował się na kolejnej platformie technologicznej czyli świecie lustrzanym, umożliwiającym korzystanie z rzeczywistości rozszerzonej (AR) w całym jej pięknie i trwodze. Jednak śledząc newsy o trendach technologicznych i cyfrowych bliźniakach, okazuje się, że Świat Lustrzany ma wpływ znacznie wykraczający poza rzeczywistość rozszerzoną i sposób, w jaki my, ludzie, wchodzimy w interakcje ze światem fizycznym. Dlatego w dzisiejszym odcinku porozmawiamy o postępującej cyfryzacji życia we wszystkich jego wymiarach. Jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje – zapraszam do wysłuchania całego odcinka!

Digital Twin - cyfryzacja życia we wszystkich jego wymiarach

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
28
|
Newsy

Doomscrolling i jego zgubny wpływ na Twoją psychikę

Doomscrolling to nowy termin, w skrócie oznaczający czytanie jednej negatywnej i przygnębiającej historii lub wiadomości za drugą. Zjawisko to nazwano nawet "paniką mediów społecznościowych". Dlatego, jeśli spędziłeś/aś kilkanaście minut, a może nawet godzin, nie mogąc przestać czytać historii lub postów w Internecie – o negatywnym, niepokojącym wydźwięku, które cię smucą, straszą lub złoszczą - to prawdopodobnie spędziłeś/aś ten czas właśnie na doomscrollingu. O tym skąd się wzięło to dziwne zjawisko, czym się objawia i jak z tym walczyć dla własnego zdrowia psychicznego - dowiesz się z treści całego odcinka, jeżeli więć tylko taka tematyka Cię ineteresuje – zachęcam do wysłuchania!

Doomscrolling i jego zgubny wpływ na Twoją psychikę

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
27
|
Innowacje

Metaversum. Ucieczka od codzienności, czy człowieczeństwa?

Koncepcją metaverse zachwyca się świat biznesu i showbiznesu. Dużo się o niej pisze. Jeszcze więcej mówi. Niektórzy nawet zaczynają się o nią kłócić, wieszcząc zagładę człowieczeństwa. Dlatego dzisiaj zapraszam cię na wycieczkę po metaświecie. A dokładniej rzecz ujmując wyobrażeniu metaświata, które skompilowałam ze swoich przemyśleń, wypowiedzi ekspertów i twórców tej koncepcji. Czy Metaversum to świat, do którego uciekniemy, czy od którego będziemy uciekać? Jeżeli odpowiedź na to pytanie Cię interesuje – serdecznie zapraszam do wysłuchania całego odcinka!

Metaversum. Ucieczka od codzienności, czy człowieczeństwa?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz

Odcinek
26
|
Newsy

Wojna na Ukrianie. Stop fałszywym informacjom rozpowszechnianym w sieci!

Wydarzenia takie jak wojna, sprawiają, że w mediach społecznościowych nieuchronnie pojawiają się informacje wprowadzające w błąd. Codziennie w sieci udostępnianych jest 3,2 miliarda zdjęć i 720 000 godzin materiałów wideo. Czy potrafisz odróżnić prawdziwe od fałszywego? Poplecznicy Putina oraz osoby specjalnie opłacane, by tworzyć fake newsy - uważnie „słuchają” nastrojów w społeczeństwach. Wychwytują momenty zwątpienia, niedowierzania, lęki czy spory i to właśnie tam sieją dezinformacje, które następnie są przekazywane łańcuchowo między ludźmi. W jakie fałszywe informacje nie należy wierzyć? Które newsy są nieprawdziwe? Czym jest strategia informacyjna Putina i dlaczego musimy jej przeciwdziałać? O tym w dzisiejszym, specjalnym wydaniu podcastu „Rozwój w Biały Dzień”. Będzie nieco mniej neutralnie niż zwykle, ale uważam, że obecna sytuacja tego wymaga. Dlatego Jeżeli tylko taka tematyka Cię inetresuje – zapraszam do wysłuchania całego odcinka!

Wojna na Ukrianie. Stop fałszywym informacjom rozpowszechnianym w sieci!

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
25
|
Innowacje

Czy maszyny zabiorą nam pracę? Kluczowe wyzwania i szanse automatyzacji

Automatyzacja nie tylko na świecie, ale i na naszym rodzimym podwórku rozgościła się na dobre. Eksperci przestali już nawet mówić o zwykłej automatyzacji i zaczęli używać określeń takich jak hiperautomatyzacja. Coraz większy wpływ automatyzacji na codzienność niesie za sobą liczne konsekwencje biznesowe i społeczne. Około połowa wszystkich istniejących prac może zostać zautomatyzowana w ciągu najbliższych kilku dekad. Chociaż wierzymy, że pracy będzie wystarczająco dużo, społeczeństwo będzie musiało zmierzyć się z ogromnymi zmianami i przemieszczeniem siły roboczej. W dzisiejszym podcaście, bazując o opracowanie oparte na najnowszych badaniach McKinsey Global Institute, porozmawiamy zarówno o obietnicach, jak i wyzwaniach związanych z automatyzacją i sztuczną inteligencją w miejscu pracy. Jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje – serdecznie zapraszam do wysłuchania całego odcinka!

Czy maszyny zabiorą nam pracę? Kluczowe wyzwania i szanse automatyzacji

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
24
|
Artykuły

Wyloguj się do świata? Czyli „czy naprawdę chcesz odłożyć ten telefon”.

Panuje przekonanie, że jeśli ktoś bawi się swoim telefonem lub pisze SMS-y podczas trwania wydarzenia, to znaczy, że jego uwaga skierowana jest zupełnie nie tam, gdzie powinna być. Mimo to, ludzie uparcie piszą SMS-y lub posty na portalach społecznościowych podczas trwania różnych wydarzeń. Podczas Super Bowl w 2017 roku, ponad 5 milionów tweetów zostało wysłanych w ciągu 30 minutowego koncertu Lady Gagi. Z kolei widzowie Eurowizji - wygenerowali tyle samo interakcji w innych mediach społecznościowych. Czy ci wszyscy ludzie naprawdę sabotują swoją własną radość z przezywania? I czy faktycznie jest tak, że generowanie treści podczas doświadczania momentu, może być dla nas szkodliwe? O tym będę rozmawiać w dzisiejszym podcaście. Dlatego jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje – serdecznie zapraszam do wysłuchania całego odcinka!

Wyloguj się do świata? Czyli „czy naprawdę chcesz odłożyć ten telefon”.

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz

Odcinek
23
|
Innowacje

Dlaczego ludzie są nie fair wobec maszyn, które sami tworzą?

Czy istnieją okoliczności, w których człowiek może w sposób niesprawiedliwy ocenić pracę maszyny? Czy na naszą ocenę wpływa moralny wymiar danej sytuacji? Czy nasze nastawienie do maszyn jest skorelowane z czynnikami demograficznymi, takimi jak wykształcenie czy płeć? Dzisiaj, w Rozwoju w Biały Dzień - bierzemy na tapet to, jak ludzie oceniają maszyny. Inspiracją do poruszenia tego tematu są liczne eksperymenty i badania prowadzone przez Césara Hidalgo i jego współpracowników. Zweryfikowali oni relacje na linii człowiek sztuczna inteligencja i opisali wszystko w książce How Humans Jugde Machines. Uważam, że jako osoby uczestniczące w postępującej cyfryzacji biznesu i życia musimy podejmować też takie dyskusje, dlatego jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje – zapraszam do wysłuchania całego odcinka!

Dlaczego ludzie są nie fair wobec maszyn, które sami tworzą?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
22
|
Innowacje

Im odpowiedzialniejszy Człowiek, tym bardziej etyczna Sztuczna Inteligencja. Pilnujmy się!

I tak oto stoimy u progu rewolucji AI, gdzie pojawienie się chmury, komputerów o ogromnej mocy obliczeniowej, taniej pamięci masowej, nowych algorytmów, a także innowacji w obszarze produktów i usług – urzeczywistnia nasze marzenia o „cyfrowym świecie”. Począwszy od autonomicznych samochodów i wirtualnej rzeczywistości po zaawansowaną diagnostykę medyczną i predykcyjną konserwację maszyn. Równolegle obserwujemy jednak negatywne, często niezamierzone konsekwencje tego rozwoju. Zaczynając od wszędobylskich fake newsów i wykorzystywania algorytmów do działań, które przedkładają to, co podburza i dzieli nad to, co rzeczowe, przechodząc przez poważne naruszenia prywatności i modele AI, które dyskryminują grupy mniejszościowe, w konsekwencji narażając nawet ludzkie życie. Sztuczna Inteligencja to potężne narzędzie i nigdy wcześniej nie było tak istotne, aby kadra zarządzająca rozumiała, w jaki sposób wykorzystać ją do wzrostu i innowacji, a także jak robić to w sposób odpowiedzialny i etyczny. O wpadkach i zagrożeniach nieudolnego wprowadzenia AI, a także jak temu zaradzić - porozmawiamy w dzisiejszym podcaście.

Im odpowiedzialniejszy Człowiek, tym bardziej etyczna Sztuczna Inteligencja. Pilnujmy się!

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz

Odcinek
21
|
Innowacje

Houston, chyba mamy problem. Czy technologia może nam pomóc w wypaleniu zawodowym?

Z roku na rok rośnie liczba osób, które dotyka wypalenie zawodowe. Skutki tej choroby są odczuwalne nie tylko dla osoby dotkniętej nią bezpośrednio, ale również dla jej rodziny, pracodawcy i współpracowników. Nie pomaga tej sytuacji wydłużająca się pandemia, która odbija się na zdrowiu psychicznym pracowników i liderów. Jedni poza izolacją i rosnącą niepewnością winą za to obarczają technologie, które potrafią zniewalać i rozpraszać niemal każdego. Z kolei inni dostrzegają ich potencjał we wspieraniu ludzi w walce o dobrostan. Dlatego w dzisiejszym odcinku wspólnie rozejrzymy się i zweryfikujmy, jak technologie mogą nas wspierać w dbaniu o siebie.

Houston, chyba mamy problem. Czy technologia może nam pomóc w wypaleniu zawodowym?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz

Odcinek
20
|
Artykuły

Kryzys przywództwa w erze cyfrowej. Czy nadajesz się na lidera przyszłości?

Czy wiesz, że według badań przeprowadzonych przez “MIT Sloan Management Review” - tylko 12% respondentów zdecydowanie zgadza się z twierdzeniem, że ich przywódcy mają właściwy sposób myślenia i odpowiednią postawę, by poprowadzić firmę naprzód? Bycie liderem w erze cyfrowej oznacza wiele nowych wyzwań, ponieważ podwładni są bardziej niezależni finansowo, lepiej wykształceni i mogą łatwiej zmieniać pracę. To sprawia, że liderzy napotykają coraz więcej barier w odgrywaniu swojej roli. I właśnie dlatego dzisiaj porozmawiamy o tym czy liderzy są gotowi przewodzić w erze gospodarki cyfrowej i czym przywództwo w erze cyfrowej różni się od tradycyjnego, a w czym je przypomina.

Kryzys przywództwa w erze cyfrowej. Czy nadajesz się na lidera przyszłości?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz

Odcinek
19
|
Artykuły

Inwestuj w kompetencje przyszłości swoich pracowników. Jest później niż myślisz!

Nowy rok to zawsze szansa na zmianę. Patrzymy w niego z nadzieją, ale również zastanawiamy się jakie trudności ze sobą przyniesie. Dlatego dzisiejszy odcinek nawiązuje trochę do przewidywania przyszłości. Jednak bez kryształowej kuli, a w sposób racjonalny i bardzo biznesowy. Wiedza o typowych i znanych zagrożeniach przy tworzeniu długoterminowej strategii zazwyczaj jest niewystarczająca. Sztuka polega na odkrywaniu takich destrukcyjnych sił, po których nikt się nie spodziewa, że zakłócą daną branżę. Porozmawiamy o tym, gdzie ich szukać!

Inwestuj w kompetencje przyszłości swoich pracowników. Jest później niż myślisz!

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
18
|
Newsy

Nowy Rok to nowe zagrożenia. Bądź czujny i uratuj swój biznes!

Witajcie w nowym roku! Mam nadzieję, że od samego początku i z impetem udaje się Wam realizować postanowienia noworoczne – zarówno biznesowe jak i te prywatne. Nowy rok to zawsze szansa na zmianę. Patrzymy w niego z nadzieją, ale również zastanawiamy się jakie trudności ze sobą przyniesie. Dlatego dzisiejszy odcinek nawiązuje trochę do przewidywania przyszłości.Jednak bez kryształowej kuli, a w sposób racjonalny i bardzo biznesowy. Wiedza o typowych i znanych zagrożeniach przy tworzeniu długoterminowej strategii zazwyczaj jest niewystarczająca. Sztuka polega na odkrywaniu takich destrukcyjnych sił, po których nikt się nie spodziewa, że zakłócą daną branżę. Dlatego Dzisiaj porozmawiamy o tym, gdzie ich szukać.

Nowy Rok to nowe zagrożenia. Bądź czujny i uratuj swój biznes!

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
17
|
Artykuły

Być bliżej klienta. Świąteczny odcinek o empatycznej sztucznej inteligencji.

Dzisiejszy podcast jest połączeniem dwóch tematów – rozmawiamy o sile dbałości przez firmy o customer experience i empatycznej sztucznej inteligencji. Dowiesz się dlaczego sztuczna inteligencja staje się coraz bardziej empatyczna i... jakie konsekwencje miał konflikt kanadyjskiego muzyka Dave’a Carroll'a z liniami United Airlines! Jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje zachęcam do wysłuchania świątecznego podcastu!

Być bliżej klienta. Świąteczny odcinek o empatycznej sztucznej inteligencji.

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz

Odcinek
16
|
Artykuły

Modele subskrypcyjne. Wypróbuj i pozyskaj lojalnych klientów na lata!

Już w XV wieku twórcy map zachęcali do subskrypcji nowych wydań swoich opracowań. Jeśli ktoś chciał być na bieżąco z kolejnymi odkryciami geograficznymi, które zmieniały geopolityczny układ świata, nie miał wyjścia. Kupował subskrypcję. Mimo że modele subskrypcyjne istnieją od stuleci, dopiero ostatnio zyskały rozgłos dzięki BigTechowi. I Dlatego dzisiaj przełożymy ten temat na Twoje realia i porozmawiamy o tym Jak twoja firma może czerpać korzyści z tego modelu, nawet jeśli nie jest Amazonem czy Netfliksem swojej branży?

Modele subskrypcyjne. Wypróbuj i pozyskaj lojalnych klientów na lata!

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz

Odcinek
15
|
Newsy

Strach się bać. Ludzie, luka kompetencyjna, zdolność absorpcji i inne pułapki cyfrowej transformacji

Ponoć Andrew Grove, jeden z założycieli Intel, ostrzegał lata temu, że przetrwają tylko paranoicy. I wychodzi na to, że paranoja wydaje się w tej szczególnej chwili uzasadniona. Firmy i całe sektory są obalane w niespotykanym wcześniej tempie. Zaciekli nowi konkurenci, wykorzystujący modele biznesowe, o których wcześniej nikomu się nie śniło i zawdzięczają swoje istnienie w dużej mierze szybko ewoluującej technologii. Dlatego dzisiaj porozmawiamy o wpadaniu w pułapki transformacji cyfrowych w trakcie tej biznesowej pogoni. Bo przecież wymienić jeden system na drugi nie jest trudno, trudno jest przeprowadzić zmianę, która będzie widoczna w codziennej pracy ludzi i pozytywnie wpłynie na doświadczenia klientów.

Strach się bać. Ludzie, luka kompetencyjna, zdolność absorpcji i inne pułapki cyfrowej transformacji

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz

Odcinek
14
|
Innowacje

Być klientocentryczni. To najlepsze postanowienie noworoczne dla Twojej firmy!

Jak sprzedawać więcej? Jak przyciągnąć klientów? Jak odpowiedzieć na ich potrzeby? Te pytania nieustannie zadajemy sobie wszyscy. Bo trudno nadążyć za zwyczajami kupujących, trudno nadążyć za działaniami konkurencji i trudno nadążyć z zapoznawaniem się z ofertą dotyczącą nowoczesnych rozwiązań dla sprzedaży. Dlatego w tym odcinku chcę rozszerzyć poprzedni wątek o podróży klienta. Dzisiaj porozmawiamy o tzw. Sprzedaży klientocentrycznej. Opowiem o tym, co należy zmienić w modelu sprzedaży, aby przystawać go do nowych realiów. Realiów, w których klienci są bardziej wymagający i mniej lojalni.

Być klientocentryczni. To najlepsze postanowienie noworoczne dla Twojej firmy!

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
13
|
Innowacje

Customer Journey - jak nadążyć za klientem i nie poplątać nóg?

Ludzie, ludzie, ludzie. Większość osób zakłada, że cyfrowa transformacja dotyczy wyłącznie technologii. Tymczasem istotą transformacji są ludzie. Technologie są narzędziem ułatwiającym lepsze poznanie klientów i zapewnienie im lepszych doświadczeń. Co robić żeby poprawiać doświadczenia klientów? Którymi obszarami się zająć? Czego oczekują klienci? Jak czują się klienci w relacji z firmą? I dlaczego w całej podróży na drodze Klient - Marka najbardziej zawodzą ludzie? Na te i inne pytania odpowiemy sobie w dzisiejszym odcinku. Jeżeli tylko ten temat Cię interesuje – zachęcam do wysłuchania podcastu!

Customer Journey - jak nadążyć za klientem i nie poplątać nóg?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz

Odcinek
12
|
Artykuły

O losie przedsiębiorcy! Czyli jak wybierać system CRM i w jakiej branży jest niezbędny

Jeżeli chcesz dowiedzieć się czym jest CRM dla B2B, jakie funkcje powinien spełniać, a także w jakich branżach jest niezbędny - zapraszam Cię do wysłuchania dzisiejszego podcastu, bo czeka tam na Ciebie solidna dawka merytorycznej wiedzy!

O losie przedsiębiorcy! Czyli jak wybierać system CRM i w jakiej branży jest niezbędny

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
11
|
Innowacje

ALIBABA - Czego możemy nauczyć się od światowego giganta?

Pewnie wiesz, że Grupę Alibaba zaliczamy do absolutnej czołówki światowego biznesu. Jack Ma stoi dziś czele jednej z głównych platform e-commerce w Chinach, a najsłynniejsza marka wchodząca w skład spółki - Aliexpress – bije kolejne rekordy popularności wśród kupujących. Co skrywa przełomowa logika biznesowa Smart Business? Zostań ze mną, jeśli chcesz się uczyć podejścia biznesowego od innowacyjnego cyfrowego giganta z Chin.

ALIBABA - Czego możemy nauczyć się od światowego giganta?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
10
|
Wywiady

Czy digitalizacja uratuje nasze firmy? - Wywiad z Adrianną Kilińską, prezes Engave S.A.

Zapraszamy Was do wysłuchania wywiadu z Adrianną Kilińska- Prezes Engave, w którym opowiada o swoim pomyśle na firmę, budowaniu długotrwałych relacji z klientami, digitalizacji przedsiębiorstw, ale też o tym jak nowoczesne technologie stały się jej największą pasją.

Czy digitalizacja uratuje nasze firmy? - Wywiad z Adrianną Kilińską, prezes Engave S.A.

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
9
|
Innowacje

Jak wyzwolić w swojej firmie energię startupu?

Czy wiesz co to jest straktyka? Jak połączyć strategię z taktyką? Gdy firma robi się coraz większa, zazwyczaj traci energię startupu, co bywa początkiem trudnego okresu. Jak się do tego przygotować? O tym posłuchacie w najnowszym odcinku. Zapraszam!

Jak wyzwolić w swojej firmie energię startupu?

Rozmawiają:
Odcinek
8
|
Innowacje

Mapowanie Procesów Operacyjnych - jak to zrobić właściwie?

W dzisiejszym podcaście porozmawiamy o złożonej, ale też szalenie pomocnej w „ogarnięciu” funkcjonowania firmy i znalezieniu jej słabych punktów - metodzie, jaką jest Mapowanie Procesów Operacyjnych

Mapowanie Procesów Operacyjnych - jak to zrobić właściwie?

Rozmawiają:
Odcinek
7
|
Artykuły

Czy powinniśmy bać się Sztucznej Inteligencji?

Jak używać sztucznej inteligencji, machine learning, deep learning w marketingu. Coraz skuteczniejsze mechanizmy oparte o sztuczną inteligencję / machine learning / deep learning, implementowane nie tylko w biznesie, ale i w prywatnym życiu sygnalizują, że czeka nas fundamentalna zmiana.

Czy powinniśmy bać się Sztucznej Inteligencji?

Rozmawiają:
Odcinek
6
|
Innowacje

Nowe realia to zmiana podejścia do zarządzania strategicznego

Sprawy toczą się zbyt szybko, by kurczowo trzymać się strategii bazującej na przesłankach z przeszłości. Dzisiaj konkurencja jest niesprecyzowana. Może się zrodzić daleko poza branżą

Nowe realia to zmiana podejścia do zarządzania strategicznego

Rozmawiają:
Odcinek
5
|
Innowacje

Jak policzyć zwrot z Inwestycji (ROI) w rozwiązaniach IT dla MŚP

Czy wiesz czym jest ROI i dlaczego mierzenie efektywności inwestycji informatycznych jest kluczowe dla Twojej firmy?

Jak policzyć zwrot z Inwestycji (ROI) w rozwiązaniach IT dla MŚP

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
4
|
Newsy

Let's talk about trends, baby!

W dzisiejszym odcinku porozmawiamy sobie nieco o trendach technologicznych, które zawojują 2021 rok, a także o tym jaki wpływ na rozwój cyfrowej transformacji i digitalizacji miał rok 2020.

Let's talk about trends, baby!

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
3
|
Artykuły

Wpływ transformacji cyfrowej na kulturę organizacyjną

Transformacja cyfrowa ma znaczący wpływ na sposób patrzenia i podejścia do używania technologii. Redefiniuje spojrzenie na organizację, zespół, pracę ludzi i ich kompetencje. Zmianie ulegają wewnętrzne procesy, co daje wzrost efektywności oraz wyników firmy.

Wpływ transformacji cyfrowej na kulturę organizacyjną

Rozmawiają:
Odcinek
2
|
Artykuły

"Podaj cegłę, zbudujemy nowy dom…" Czyli kilka słów o zaufaniu.

W kryzysie zaufanie stanowi kapitał, który może przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę.

"Podaj cegłę, zbudujemy nowy dom…" Czyli kilka słów o zaufaniu.

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
1
|

"Podaj cegłę, zbudujemy nowy dom…" Czyli kilka słów o zaufaniu.

Wpływ transformacji cyfrowej na kulturę organizacyjną Całkowita zmiana myślenia w podejściu do zarządzania Transformacja cyfrowa ma znaczący wpływ na sposób patrzenia i podejścia do używania technologii. Redefiniuje spojrzenie na organizację, zespół, pracę ludzi i ich kompetencje. Zmianie ulegają wewnętrzne procesy, co daje wzrost efektywności oraz wyników firmy. Szybkie zmiany i poprawa wyników osiągane są, jeżeli idą w parze z zaangażowaniem zarządu, CAŁEGO zespołu i zmianą codziennego podejścia do zarządzania. Ludzie i procesy są równoważni w procesie transformacyjnym. **Więcej o naszej firmie: www.engave.pl**

"Podaj cegłę, zbudujemy nowy dom…" Czyli kilka słów o zaufaniu.

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
1
|
Artykuły

Dlaczego 70% transformacji cyfrowych firm kończy się fiaskiem.

Skąd się bierze coraz więcej przykładów nieudanych transformacji firm? Naszym zdaniem z niezrozumienia istoty dwóch procesów: cyfrowej transformacji i digitalizacji.

Dlaczego 70% transformacji cyfrowych firm kończy się fiaskiem.

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz

Ostatnie Podcasty

Wszystkie
Newsy
Artykuły
Wywiady
Innowacje
Odcinek
74
|
Innowacje

Robot w obsłudze klienta - przyjaciel czy wróg?

Jeśli jesteś fanem Gwiezdnych Wojen, z pewnością pamiętasz C-3PO, droida protokolarnego, który służył jako niezastąpiony tłumacz i doradca w kwestiach etykiety. Teraz roboty usługowe coraz częściej wkraczają na pierwszą linię obsługi klienta, podobnie jak C-3PO pomagał swoim sojusznikom na polu walki. W dzisiejszym odcinku podcastu, porozmawiamy o rosnącej roli robotów w obsłudze klienta, ich korzyściach i wyzwaniach. Jak można znaleźć równowagę między automatyzacją a interakcją międzyludzką, aby zapewnić klientom jak najlepsze doświadczenia? Czy roboty są zagrożeniem dla ludzkiej pracy, czy przeciwnie – przyczynią się do poprawy jakości usług? Jeśli ta tematyka Cię interesuje, koniecznie posłuchaj najnowszego odcinka! 🎧🎙️

Robot w obsłudze klienta - przyjaciel czy wróg?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
73
|

Etyczna AI? Microsoft się nie przejmuje i odpowiada zwolnieniami.

Czy zastanawiałeś/aś się kiedyś, jak dużą rolę odgrywa etyka w świecie sztucznej inteligencji? Czy firmy odpowiedzialne za rozwój AI dbają o wpływ swoich technologii na społeczeństwo? Z dzisiejszego odcinka dowiesz się: ✅ Jakie są wyzwania związane z rozwojem AI, ✅ Jak możemy minimalizować negatywny wpływ na społeczeństwo poprzez odpowiedzialne podejście do projektowania i wdrażania nowych technologii. ✅O kontrowersyjnych decyzjach podejmowanych przez firmy takie jak Google czy Microsoft ✅ Jakie konsekwencje to może mieć dla ich wizerunku i dla nas - użytkowników ich produktów Jeśli interesujesz się sztuczną inteligencją i chcesz dowiedzieć się więcej - to ten odcinek jest dla Ciebie!

Etyczna AI? Microsoft się nie przejmuje i odpowiada zwolnieniami.

Rozmawiają:
Odcinek
72
|
Newsy

W poniedziałki daj z siebie MINIMUM

Trend "Bare Minimum Mondays" podbija tik- toka i wszystkie inne media! O dziwo, nie jest to kolejne narzekanie młodszych pokoleń na to, że muszą w ogóle wykonywać pracę! To NIE jest lenistwo - to sposób na dbanie o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne! W tym odcinku dowiesz się: ✅ Kto zapoczątkował ten trend i jak się w nim odnaleźć ✅ Jakie korzyści niesie ze sobą "dawanie z siebie minimum" w poniedziałki? ✅ Czy takie podejście może zmienić rynek pracy i podejście do życia zawodowego? Jeśli masz dość syndromu niedzielnego lęku i chcesz poznać inny sposób na rozpoczęcie tygodnia, to ten odcinek jest dla Ciebie! Daj nam znać, co myślisz o tym podejściu! Czy jesteś gotowy spróbować Bare Minimum Monday? Komentuj, lajkuj, udostępniaj!

W poniedziałki daj z siebie MINIMUM

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
71
|
Innowacje

AI vs. Artysta: Kto wygra w wojnie o Sztukę?

🎨💻 Czy sztuczna inteligencja może stworzyć prawdziwą Sztukę? 🤔 Tworzenie dzieł sztuki przez AI to innowacyjny trend, który otwiera nowe możliwości w dziedzinach artystycznych. Ale czy naprawdę chcemy, aby sztuczna inteligencja zastąpiła ludzką kreatywność? 🤖👨‍🎨 Na pierwszy rzut oka może się wydawać to fascynujące i innowacyjne. Może to być sposób na eksplorowanie nowych form i stylów artystycznych, które nie byłyby możliwe dla ludzi. Może to być też sposób na demokratyzację sztuki i udostępnienie jej większej liczbie osób. Jednak tworzenie sztuki przez AI niesie ze sobą także wiele zagrożeń. Czy sztuczna inteligencja może tworzyć sztukę? A jeśli tak, to czy nie jest to forma kradzieży intelektualnej od prawdziwych artystów? O tym, czy AI zabije ducha sztuki, czy kopiuje obecne prace artystów albo co gorsza - czy zastąpi ludzką kreatywność - porozmawiamy w dzisiejszym odcinku. A co Ty myślisz na temat sztuki tworzonej przez AI? 💬 Podziel się swoją opinią w komentarzach i subskrybuj podcast, aby nie przegapić kolejnych odcinków! 🎧

AI vs. Artysta: Kto wygra w wojnie o Sztukę?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
70
|
Innowacje

Czy możesz ufać tekstom generowanym przez CHAT GPT?

Chat GPT tu chat GPT tam – cały świat oszalał 🤯 na jego punkcie. Jednak jak często (albo czy w ogóle), zastanawiasz się, czy teksty, które czytasz, zostały wygenerowane przez sztuczną inteligencję? 🤔 Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że rozwój AI jest fascynujący, ale nie każdy wie, że z tym idą pewne, globalne wyzwania. 🌍 Modele sztucznej inteligencji stają się coraz bardziej zaawansowane i potrafią produkować teksty, które są trudne do odróżnienia od tych pisanych przez ludzi, 🚨 co stawia ważne pytania dotyczące sposobów wykrywania treści generowanych przez AI i konsekwencji tego dla rozprzestrzeniania informacji. Dlatego w dzisiejszym odcinku porozmawiamy o kłamstwach, spamie, kradzieży własności intelektualnej oraz ograniczeniach wytwarzanych przez generatory oparte na 🤖AI. 💬 Czy są jakieś narzędzia i strategie, które pomagają w identyfikacji treści generowanych przez AI? 💬 Dlaczego tak ważne jest, aby ludzie stali się bardziej wybrednymi czytelnikami w erze sztucznej inteligencji? Jeżeli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, a ta tematyka Cię interesuje – zachęcam do 🎧 wysłuchania całości odcinka!

Czy możesz ufać tekstom generowanym przez CHAT GPT?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
69
|
Newsy

Cyfrowi Nomadzi. Kiedy cały świat staje się Twoim biurem!

Czy kiedykolwiek marzyłeś o życiu pełnym wolności i przygód, które pozwoli Ci pracować z dowolnego miejsca na Ziemi? 🌍 Wyobraź sobie, że właśnie teraz jesteś gdzieś na końcu świata, słyszysz szum oceanu i czujesz morską bryzę, a jednocześnie realizujesz swoje zawodowe cele. To nie musi być tylko sen. Dzisiaj porozmawiamy o stylu życia Cyfrowych Nomadów. Dowiedz się, jak łączyć pracę z podróżami, jakie korzyści i wyzwania niesie ze sobą ten styl życia oraz jakie są najlepsze sposoby, aby sobie z nimi radzić. Posłuchaj jakie zmiany w swoim podejściu do pracy i życia musieli wprowadzić inni, aby odnosić sukcesy i jednocześnie cieszyć się wolnością. 🌅 Bez względu na to, czy jesteś gotowy na taką zmianę, czy jedynie szukasz inspiracji, dzisiejszy odcinek podcastu na pewno Cię zainteresuje! 🎙️

Cyfrowi Nomadzi. Kiedy cały świat staje się Twoim biurem!

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
68
|
Innowacje

Rekrutacja w cyfrowej erze. Czy masz szansę oszukać AI?

Wiele firm korzysta już z AI w procesie rekrutacji, aby uzyskać bardziej precyzyjne i obiektywne wyniki. Czy to oznacza, że rekruterzy przestaną być potrzebni? Co daje nam AI w rekrutacji, a co przez nią tracimy? Jak przygotować się na rozmowę rekrutacyjną prowadzoną przez AI i czy da się ją „zhackować”? Dzisiaj omawiam te i inne kwestie, aby finalnie lepiej zrozumieć, jak proces rekrutacyjny prowadzony przez Sztuczną Inteligencję wpływa na nasze życie zawodowe, nasze samopoczucie psychiczne i ogólny rynek pracy. Nie ma wątpliwości, że zmierzamy w kierunku, w którym oceny dokonywane przez AI staną się standardową procedurą. Kto wie, może w niedalekiej przyszłości Ty również staniesz twarzą w twarz z rekruterem-robotem . Co czujesz, gdy o tym pomyślisz?

Rekrutacja w cyfrowej erze. Czy masz szansę oszukać AI?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
67
|
Newsy

(H)AKTYWISTA - haker czy bohater?

Przenoszenie się do świata online sprawia, że także aktywizm zyskuje nowy wymiar. I tutaj cały na (czarno?) wchodzi haktywizm, czyli te działania hakerskie, które polegają m.in. na włamaniach do sieci lub baz danych po to, by ujawnić informacje na temat m.in. łamania praw człowieka. Po wojnie wypowiedzianej Putinowi przez grupę Anonymous, w związku z jego atakiem na Ukrainę, bardzo często w dyskusjach używa się określenia haktywista lub haktywizm – co to znaczy? Jak duży wpływ na obecny kształt polityki mają członkowie organizacji hackerskich? Dzisiaj porozmawiamy sobie o tym rosnącym trendzie, o jego genezie, przykładach, a także jakie są konsekwencje rozwoju tego zjawiska w dzisiejszym cyber-świecie.

(H)AKTYWISTA - haker czy bohater?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
66
|
Newsy

Głos, który rozumie cię lepiej? Asystenci Głosowi podbijają rynek!

Czy wiesz, że głos to przyszłość interakcji klienta z marką? Technologia cyfrowych asystentów głosowych rozwija się w zawrotnym tempie, a firmy, które potrafią ją wykorzystać, zyskują przewagę nad konkurencją. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie innowacje czekają nas w tej dziedzinie, jakie są przyszłe perspektywy rozwoju tej technologii, a także czy "głos" polepszy doświadczenie użytkownika, czy też będzie go frustrować? - Koniecznie wysłuchaj dzisiejszego odcinka!

Głos, który rozumie cię lepiej? Asystenci Głosowi podbijają rynek!

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz

Odcinek
65
|
Innowacje

Hakowanie pod lupą: Psychoprofilowanie i analityka śledcza

Chcesz dowiedzieć się jakie informacje o Tobie krążą po sieci i jak to wykorzystują hakerzy? W takim razie koniecznie posłuchaj dzisiejszego odcinka, poświęconego psychoprofilowaniu i analityce śledczej. Pokażę Ci dobre i mroczne strony tej metody, a także dowiesz się, jakie informacje można uzyskać tylko z Twoich działań w internecie i jak cyberprzestępcy korzystają z tych informacji. Będzie też trochę o tym, jak psychoprofilowanie wykorzystywane jest przez firmy marketingowe. Czy wiesz, że jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na dotarcie do potencjalnych klientów? Jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje — serdecznie zapraszam do wysłuchania całości!

Hakowanie pod lupą: Psychoprofilowanie i analityka śledcza

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
64
|
Innowacje

Świat cyfrowy jako lustro rzeczywistości. Trendy i konsekwencje

W dzisiejszym odcinku podejmuję temat megatrendu, który mocno daje o sobie znać — świata, w którym coraz więcej aktywności przenosi się do internetu. Czy jesteśmy gotowi na takie zmiany? Czy potrafimy nad tym zapanować? Porozmawiamy o koncepcji, zgodnie z którą świat cyfrowy ma być dokładnym i całkowitym odwzorowaniem świata fizycznego we wszystkich jego wymiarach. Dowiesz się, jakie są czynniki zmian, które wpływają na rozwój świata lustrzanego, trendy, które się z nim łączą oraz jakie grożą nam konsekwencje coraz większej ingerencji technologii w nasze codzienne życie Nie przegap tego odcinka – zapraszamy do wysłuchania!

Świat cyfrowy jako lustro rzeczywistości. Trendy i konsekwencje

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
63
|
Newsy

Dual Quality. Kiedy to, co widzisz, nie jest tym, co dostajesz

Czy wiesz, że producenci często sprzedają produkty o różnych parametrach jakościowych w różnych krajach? To zjawisko zwane podwójną jakością produktów (dual quality), jest nielegalne w Unii Europejskiej, a jednak nadal jest często stosowane. W dzisiejszym odcinku dowiesz się, jak producenci oszukują nas na co dzień i jakie są skutki takiego działania dla konsumentów i gospodarek państw. Usłyszysz o przykładach podwójnej jakości produktów z różnych krajów oraz o działaniach podejmowanych przez rządy i organizacje konsumenckie w celu zwalczania tego problemu. Razem rozprawimy się z tym tematem i zastanowimy — dlaczego producenci decydują się na takie praktyki oraz co możemy zrobić, by zapobiec temu zjawisku. Opowiem Ci także o polskim systemie ANSI, (wytwarzanym przez Instytut Podstaw Informatyki Polskiej Akademii Nauk (IPI PAN) opartym na Sztucznej Inteligencji, który ma walczyć z nieuczciwymi praktykami. Jeżeli tylko taki temat Cię interesuje – zapraszam do wysłuchania całości!

Dual Quality. Kiedy to, co widzisz, nie jest tym, co dostajesz

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz

Odcinek
62
|
Wywiady

Chat GPT. Przeprowadziłam wywiad ze Sztuczną Inteligencją!

Dlaczego Chat GPT robi obecnie taką furorę? 🤖 Czy naprawdę da się z nim porozmawiać jak z człowiekiem? Czy to koniec kariery copywriterów? 😱 Dzisiaj się o tym wspólnie przekonamy! Ten odcinek będzie dosyć nietypowy, dlatego od razu proszę Was o dozę tolerancji dla naszego podcastowego gościa, którym jest… najsłynniejszy ostatnimi czasy 🗣️ ChatGPT, stworzony przez firmę OpenAI Chat GPT bije ostatnio rekordy popularności, a wiele osób wprawia w niemałą konsternację. 🤔 No bo jak to możliwe, że chatbot wszystko rozumie i odpowiada na wszystkie pytania? Skąd czerpie wiedzę i w jaki sposób się uczy? 🧐 Zadam mu dzisiaj kilka pytań. O zasoby jego wiedzy, poglądy polityczne, znajomość prostych konceptów filozoficznych, a także o to, co chyba częściej niż zwykle ostatnio rodzi się w ludzkich głowach – czy jeżeli chatboty są już tak rozwinięte, to zabiorą nam pracę? 🤖 Które zawody są na to najbardziej narażone? 😕 Zapraszam Cię do wysłuchania wywiadu z moim dzisiejszym gościem, a także do dyskusji o tym: 👉 czy Sztuczna Inteligencja jest szansą, czy zagrożeniem dla człowieka?

Chat GPT. Przeprowadziłam wywiad ze Sztuczną Inteligencją!

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
61
|
Newsy

Czy technologia odebrała nam magię świąt?

Ho Ho Ho! Zapraszam Was na odcinek specjalny, w którym wszystko jest inne :) Pamiętacie jeszcze czasy, kiedy trzeba było kupować prezenty, robić zakupy i przygotowywać posiłki osobiście, bez ŻADNEGO wsparcia? Dziś wszystko można zrobić online i tylko od nas zależy, które ułatwienia sobie wybierzemy. W ankiecie: "Jak współczesne technologie zmieniają świąteczne zwyczaje Polaków” 19% respondentów przyznaje, że urządzenia mobilne są wręcz niezastąpione i bez nich nie byłoby Świąt. Co trzeci Polak szukając przepisu na świąteczne dania, wspiera się internetem, a 45% z nas kupuje prezenty online. Technologia zmieniła nie tylko to, jak spędzamy święta, ale także samo przekazanie świątecznego przesłania i znaczenia tej wyjątkowej okazji. Dzisiaj porozmawiamy o niezwykłym postępie i zmianach, które nastąpiły w ciągu ostatnich trzydziestu lat, wraz z rozwojem technologii i Internetu. Czy w tym krzywym zwierciadle naszych technologicznych gadżetów dalej odnajdujemy przyjemność i ciepło płynące ze Świąt? Jeżeli masz kilka minut i ochotę na świąteczne porównanie zrobione przez dziewczynę z pokolenia #Millenials brzmiącej jak #Boomer, tego w jaki sposób technologia zmieniła nasze przygotowania, organizację i przebieg świąt bożego narodzenia, – zapraszam Cię serdecznie do wysłuchania całości odcinka!

Czy technologia odebrała nam magię świąt?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
60
|
Innowacje

Neuromarketing. Jak skutecznie czytać w myślach konsumentów?

Marketingowcy od lat próbują zrozumieć potrzeby i zachowania klientów, by skutecznie docierać do nich z określonymi ofertami. Jedną z innowacyjnych technik marketingowych, która pozwala niejako „wejść” w umysły odbiorców i dzięki temu kreować skuteczne przekazy reklamowe, jest neuromarketing. W ciągu ostatnich kilku lat, przełomowe badania w neuronauce konsumenckiej, wykazały jej potencjał do tworzenia wartości dla marketerów. Jednak osoby zainteresowane wykorzystaniem narzędzi neuromarketingu muszą jeszcze określić, czy jest to warte inwestycji i jak zrobić to dobrze. Jakie narzędzia są najbardziej przydatne? Czy to musi kosztować majątek? O tym, na czym polega ta metoda marketingowa, jakie marki skutecznie ją wykorzystują i dlaczego to takie fascynujące – porozmawiamy w dzisiejszym odcinku.

Neuromarketing. Jak skutecznie czytać w myślach konsumentów?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
59
|
Innowacje

Bezpieczna poczta nie istnieje? Poznaj skuteczną metodę szyfrowania swoich maili!

Przeciekające skrzynki pocztowe? Poufne dane w publicznej przestrzeni? Rosnące ryzyko cyberataków. Wszyscy to znamy. A czy Ty skutecznie chronisz swoje dane? Szyfrowanie wiadomości e-mail ma kluczowe znaczenie dla ochrony poufnych informacji. W dobie powszechnego śledzenia użytkowników oraz lukratywnego biznesu handlowania danymi z kont, korzystanie z szyfrowanego maila jest jedynym mądrym pomysłem. Dlatego w dzisiejszym odcinku porozmawiamy o szyfrowaniu maili, rodzajach cyberataków związanych z mailingiem, a także o tym jak temu wszystkiemu zapobiec i nie popełniać kardynalnych błędów, które mogą nas i nasze firmy sporo kosztować!

Bezpieczna poczta nie istnieje? Poznaj skuteczną metodę szyfrowania swoich maili!

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
58
|
Newsy

Sygnalista. Zwykły donosiciel, czy bohaterski strażnik prawa?

O Sygnalistach słychać coraz więcej, szczególnie w obliczu wdrożeń unijnych dyrektyw, które zakładają, że instytucje prywatne (250+ pracowników), publiczne(50+ pracowników) i finansowe(niezależnie od wielkości) są zobowiązane do wprowadzenia wewnętrznej procedury na potrzeby przyjmowania zgłoszeń o łamaniu prawa, a do końca 2023 roku dyrektywa obejmie także mniejsze firmy, które zatrudniają mniej niż 50 osób. Naruszeń w środowisku pracy jest bardzo wiele, a wyniki badań dotyczące zgłaszania naruszeń są niestety mocno niepokojące. O tym jak ważne jest sygnalizowanie naruszeń w organizacjach (na każdym poziomie), co ma wspólnego FIFA i Mundial z „whistleblowingiem”, jakie są wyniki badań standardu zgłaszania naruszeń w organizacjach i czy Sygnalista to już donosiciel czy po prostu moralny strażnik praw– porozmawiamy w dzisiejszym, bardzo ważnym odcinku. Zachęcam do słuchania całości!

Sygnalista. Zwykły donosiciel, czy bohaterski strażnik prawa?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
57
|
Artykuły

Dlaczego wdrażanie CRM zawodzi i jak to naprawić?

Jeśli twoja firma zastanawia się nad zainicjowaniem transformacji cyfrowej lub rewizją dotychczasowych inicjatyw technologicznych, np. wprowadzeniem systemu CRM lub ERP - warto zadać sobie pytanie o podejście do tej zmiany. Czy zmuszasz ludzi do transformacji cyfrowej, nakazując to im lub oczekują samoistnego przyswojenia technologii? A może kształtujesz warunki, które pobudzają pożądane zachowania i nastawienie wśród pracowników? Dlaczego wdrażanie CRM zawodzi i jak to naprawić? A także jak wypracować dojrzałość cyfrowej kultury firmy, to pytania na które odpowiadam w najnowszym odcinku podcastu. Dlatego, niezależnie czy jesteś teraz w podróży, na spacerze, czy w pracy - życzę Ci miłego słuchania!

Dlaczego wdrażanie CRM zawodzi i jak to naprawić?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
56
|
Newsy

Wszyscy jesteśmy ofiarami fałszywych recenzji w internecie

Zarządzanie jakością oznacza ciągłe dążenie do doskonałości i upewnianie się, że to, co robi Twoja firma jest dostosowane do celu i nie tylko takim pozostaje, ale stale się doskonali i wyprzedza konkurencję. 🎯🚀 Niektórzy jednak (zwłaszcza w biznesie e-commerce) 💻📲 chcą iść na skróty, a o jakości swoich produktów próbują przekonać konsumentów za pomocą fałszywych, internetowych opinii i recenzji,😡 ufając skuteczności zasady dowodu społecznego. Z kolei, my – konsumenci, z zadziwiającą naiwnością dajemy sobą w ten sposób manipulować. 🤷‍♀️ W końcu szerokie grono zadowolonych odbiorców nie może się mylić, prawda?🤯 Dzisiaj porozmawiamy o fałszywych opiniach w internecie dotyczących jakości produktów. ✅ Jak powstają? ✅ Jak je kategoryzować? No i ✅ jakie kary mogą spotkać tych, którzy wybierają drogę na skróty, zamiast oferować realnie jakościowy produkt swoim klientom. Jeżeli taka tematyka Cię ciekawi, to niezależnie od tego, gdzie jesteś – jeśli masz wolne 20 minut, 🕓 zachęcam Cię do wysłuchania odcinka! 🎧

Wszyscy jesteśmy ofiarami fałszywych recenzji w internecie

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
55
|
Newsy

Zarządzanie relacjami z klientem to klucz do sukcesu Twojej firmy

Jak już wielokrotnie padło w podcastach, w Engave pomagamy małym i średnim przedsiębiorstwom na wielu polach cyfrowej transformacji. 🤖 Ostatnio skupiamy się na wprowadzeniu na rynek systemu do zarządzania relacjami i wiedzą o klientach i zachęcamy do przejścia na naszą Qompana, w której stworzenie włożyliśmy bardzo dużo wysiłku i naszych serc. 🚀💞 Tak jak trudno jest sobie przypomnieć, jak wyglądało życie przed iPhonem, tak samo trudno jest sobie przypomnieć funkcjonowanie firmy przed pojawieniem się oprogramowania CRM. 📈📊 Jednak przy całym nacisku, jaki kładzie się obecnie na relacje z klientami, wciąż niewiele organizacji naprawdę rozumie, jak nimi zarządzać. Wiadomym jest, że to kultura cyfrowa firmy będzie w stanie napędzać cyfrową transformację, a nie odwrotnie. 🫵 Wybór systemu i jego implementacja są ważne, ale to dopiero początek drogi. O tym, ✅ dlaczego podejście do relacji z klientami nigdy nie powinno zaczynać i kończyć się na wdrożeniu oprogramowania CRM, ✅ jak można budować wartościowe relacje i społeczność wokół firmy, a także ✅ czym (między innymi) będzie wyróżniać się nasza Qompana – opowiadam w dzisiejszym odcinku. Dlatego, niezależnie czy jesteś teraz w podróży, na spacerze, czy w pracy - życzę Ci miłego słuchania! 🎧

Zarządzanie relacjami z klientem to klucz do sukcesu Twojej firmy

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
54
|
Innowacje

Uwaga zatrudniamy! Przy pomocy AI

Firmy coraz częściej borykają się z problemem związanym z zatrudnianiem i utrzymaniem pracowniczych talentów. Niestety nie pomaga w tym ani ruch gospodarczy jakim jest popandemiczna „Wielka Rezygnacja” ani trend ostatniego roku, nazwany „Cichym odchodzeniem”. Jednak dobrze skonfigurowane i zaimplementowane narzędzia AI mają szansę pomóc firmom i rekruterom w zastopowaniu impasu. Nie jest to jednak proste - istnieją poważne zagrożenia i wady, które firmy muszą przezwyciężyć jeśli zamierzają włączyć Sztuczną Inteligencję do swoich procesów zatrudniania i zarządzania talentami. O tym jak AI może pomóc w procesach rekrutacyjnych i utrzymywaniu pracowników, a także o smutnych danych z rynku pracy porozmawiamy w dzisiejszym odcinku. Jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje - zapraszam do wysłuchania całości!

Uwaga zatrudniamy! Przy pomocy AI

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
53
|
Artykuły

Czy sensemaking ma sens?

Ilość informacji o produktach i usługach dostępnych dla klientów B2B stała się przytłaczająca. W sieci istnieje tak wiele precyzyjnych i godnych zaufania informacji, że klienci B2B poświęcają tylko 17% procesu zakupowego na rozmowy z potencjalnymi dostawcami. Większość czasu spędzają na samodzielnym badaniu sprzedawców i całej branży. Najskuteczniejsi handlowcy przekształcili ten problem w doskonałą okazję do sprzedaży. Przedstawiciele metody sensemaking chętnie przyznają się do ograniczeń swojej wiedzy. W czasach, gdy sceptycyzm wobec sprzedawców może być ogromnie szkodliwy, istnieje wyraźna wartość w mówieniu po prostu "nie wiem", zamiast produkowania półprawd, które można łatwo sprawdzić. A przyznanie się do swoich ograniczeń może stworzyć potężne połączenie z kupującymi, którzy prawdopodobnie również nie wiedzą. Dzisiaj porozmawiamy o zjawisku sensmakingu i o tym jak technika sprzedaży na nim oparta potrafi skutecznie wpływać na decyzje zakupowe klientów.

Czy sensemaking ma sens?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
52
|
Artykuły

Klient oczkiem w głowie

Nie od dzisiaj wiadomym jest, że doświadczenia klientów na styku z marką mają kluczowe znaczenie dla sukcesu firmy. Według raportu Gartnera, to właśnie wyjątkowe Customer Experience napędza ponad dwie trzecie wskaźnika lojalności klientów, wyprzedzając przywiązanie do marki i cenę łącznie. Zapomina się często o tym, że doświadczenie klienta jest definiowane przez klienta - nie przez jakieś kierownicze lub instytucjonalne przekonanie o tym, czym ono jest. I choć wielu liderów twierdzi, że zna swoich klientów - tak naprawdę znają tylko swój biznes. Dlatego dzisiaj porozmawiamy o głębokim rozumieniu klientów, o tym jak się zmieniają ich potrzeby w miarę dynamicznej sytuacji na świecie, o tym, ile trzeba się napracować, aby wyjątkowe CX stało się wspólnym celem całej firmy i powodem do zazdrości konkurencji. Jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje – zapraszam do wysłuchania całego odcinka!

Klient oczkiem w głowie

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
51
|
Artykuły

Przepis na firmę bez strachu

A teraz kilka ważnych pytań... 👉Czy Twoi pracownicy, gdy rozglądają się wokół siebie i patrzą na swoich kolegów, widzą w nich konkurentów , a nie pomocników? 👉Czy w zespole panuje niepisana zasada przymykania oka na błędy, bo przyznanie się do nich grozi dotkliwymi konsekwencjami, niemiłymi komentarzami i zaproszeniem na dywanik? 👉Czy najlepszą pozycję w zespole mają osoby, które się nie wychylają, bo to świadczy o ich bezproblemowości w przeciwieństwie do maruderów, którzy zawsze znajdą temat do narzekań? 👉A może ludzie boją się zabierać głos na spotkaniach w obawie przed twoim gniewem lub złośliwą uwagą? Jeśli na jakiekolwiek pytanie odpowiedzieliście tak, zachęcam do wysłuchania dzisiejszego odcinka. To wyjątkowo cenna lekcja empatii i kilka porad jak tworzyć bezpieczne psychicznie miejsce pracy dla wszystkich - nie tylko pracowników!

Przepis na firmę bez strachu

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
50
|
Innowacje

Sztuczna Inteligencja i jej nieludzkie decyzje

Sztuczna inteligencja ma za zadanie wspomagać podejmowanie decyzji w sytuacji, gdy dane, parametry i zmienne są nie do ogarnięcia przez człowieka. Jednak AI notorycznie zawodzi w wychwytywaniu i reagowaniu na nienamacalne czynniki natury ludzkiej, które wpływają na podejmowanie decyzji w prawdziwym życiu. Chodzi tutaj o czynniki etyczne, moralne i inne ludzkie względy, które kierują przebiegiem biznesu, życia jednostek ale i całych społeczeństw O błędach i nieludzkich decyzjach Sztucznej Inteligencji, a także o tym, dlaczego wciąż nie powinna działać bez weryfikacji człowieka- porozmawiamy w dzisiejszym odcinku. Jeżeli taka tematyka Cię interesuje, zachęcam do wysłuchania całości!

Sztuczna Inteligencja i jej nieludzkie decyzje

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
49
|
Innowacje

God save the team! Czyli, czym jest Servant Leadership?

„Przywództwo to zdolność do przełożenia wizji na rzeczywistość”. Waren Bannis Inspiracją dzisiejszego odcinka jest nie kto inny jak Królowa Elżbieta II, która przekładała swoją wizję przywództwa na rzeczywistość doskonale i konsekwentnie przez 70 lat. Z sukcesem reprezentowała to, co najlepsze w służbie publicznej - poczucie obowiązku, skromność, odpowiedzialność i stawianie kraju na pierwszym miejscu. W dzisiejszym podcaście 🎙 porozmawiamy o zjawisku zwanym Servant Leadership, jako filozofii przywództwa, osadzonej w zestawie zachowań i praktyk, które kładą główny nacisk na dobro osób, którym służą. Czy wiesz, że według danych Gallupa, tylko 27% pracowników ma przekonanie co do wartości przypisanych ich firmom? Nie czują egzekucji idącej za słowami „lojalność”, „wsparcie” „pomoc” „współgranie” czy „zespołowość”. I właśnie w dobie czasów, gdy tradycyjne przywództwo zazwyczaj wiąże się z gromadzeniem i sprawowaniem władzy, przez osobę znajdującą się na "szczycie piramidy", przywództwo służebne jest bardzo potrzebne i bardzo na miejscu. O jednym z modniejszych haseł ostatnich czasów czyli Servant-Leadershipie i jego cechach będzie dzisiejszy odcinek. Jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje - słuchaj całości!🎧

God save the team! Czyli, czym jest Servant Leadership?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
48
|
Artykuły

Po co nam emoji w komunikacji zespołu?

Do stworzenia dzisiejszego podcastu zainspirował mnie ostatni intensywny czas współpracy z zespołem nad nowym brand hero naszego systemu CRM. Qompana - bo tak jej będzie na imię, jest robotem, który przeprowadzi użytkowników bezboleśnie przez funkcjonalności systemu. Jednak jak to brand hero - potrzebuje cech ludzkich. Długo zastanawialiśmy się czy wystarczą jej same oczy, czy może powinna mieć jeszcze buźkę, która „dobitnie” dookreśli jej emocje i intencje w danym momencie. Umówmy się. Nasz nadworny grafik i główny projektant Qompany nie ma z nami łatwo :) Ale przecież wyrażanie emocji to rzecz fundamentalna. W końcu chcemy, żeby każdy użytkownik zrozumiał co w danym momencie mamy do przekazania. I choć ten ocinek nie będzie o Qompanie, to jest ona punktem wyjścia do dzisiejszego tematu – mianowicie komunikacji za pomocą emoji. Mogą one pomóc w budowaniu własnej empatii, wesprzeć w rozumieniu emocji i dzięki pewnej swobodzie wypowiedzi - wzmocnić kulturę organizacyjną firmy. Używanie emoji może być jednak międzypokoleniowym i kulturowym polem minowym, dlatego jeśli unikasz ich jak ognia lub dopiero zaczynasz „ocieplać” swoją międzyzespołową komunikację za pomocą kolorowych buziek, to zacznij od najprostszego kciuka w górę pod postem z tym podcastem, a o reszcie dowiesz się z dzisiejszego odcinka. Jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje - słuchaj dalej!

Po co nam emoji w komunikacji zespołu?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
47
|
Artykuły

Wypalenie zawodowe. Jak je rozpoznać i sobie z nim radzić?

W dzisiejszym podcaście porozmawiamy sobie na trochę bardziej „miękki” niż dotychczas temat, jednak nieodłącznie związany z pracą i biznesem. A mianowicie, na temat wypalenia zawodowego. Sezon urlopowy dla większości z nas się skończył i lada dzień, na nowo okres stagnacji w biurach ulegnie zapomnieniu i ruszymy z kopyta do nowych zadań. Jednak niektórzy z nas mimo wypoczynku, wciąż czują niechęć lub wręcz paniczny strach przed powrotem do swoich biur. Dlatego, zanim jeszcze skończy się lato i dodatkowo dołoży nam swoje trzy grosze jesienna chandra, czas sobie odpowiedzieć na pytanie - "jak się ma moje samopoczucie w podejściu do pracy?" I czy przypadkiem nie widzimy w sobie oznak wypalenia zawodowego. W tym odcinku opowiadam o różnych typach wypalenia zawodowego i staram się znaleźć na każdy z nich sposób. Jeżeli tylko taka tematyka cię interesuje – zapraszam do wysłuchania całości!

Wypalenie zawodowe. Jak je rozpoznać i sobie z nim radzić?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
46
|
Artykuły

Dlaczego firmy cierpią na cyfrową krótkowzroczność?

Ponad 60 lat temu profesor Harvard Business School, Theodore Levitt powiedział, że firmy często ponoszą porażki, ponieważ skupiają się tak wąsko na produktach i usługach, że zapominają o szerszej perspektywie: czego tak naprawdę chcą konsumenci. Levitt nazwał to zjawisko "marketingową krótkowzrocznością" i jest to problem aktualny do dziś. Coraz częściej jednak firmy zmagają się z nową przypadłością, którą nazywamy: cyfrową krótkowzrocznością. Wiele firm nie dostrzega możliwości, jakie niosą ze sobą nowe technologie cyfrowe. Nie dostrzegają, że klienci są coraz bardziej zainteresowani usługami i doświadczeniami opartymi na przetwarzaniu danych, a także nie doceniają rosnącej wartości cyfrowych ekosystemów dla ich biznesu. Na tę cyfrową krótkowzroczność składa się kilka pułapek, o których porozmawiamy w dzisiejszym podcaście. Jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje - słuchaj całości!

Dlaczego firmy cierpią na cyfrową krótkowzroczność?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
45
|
Innowacje

Chodź, pomaluj mój świat, czyli marketing w Metaverse

Metaverum to nie tylko modne słowo. Powiązanie świata fizycznego i wirtualnego, oznacza naprawdę wiele szans i pól do popisu dla firm i marketerów. Firmy takie jak Google, Facebook, Microsoft są totalnie nastawione na zgłębianie świata metawersji i w sumie nie ma powodu, dla którego marketerzy i inne firmy powinny trzymać się od tego świata z daleka. W końcu w myśl zasady – kto pierwszy ten lepszy - marki już myślą o tym, jak będą prowadzić swój marketing w Metaverse i co to dla nich w dłuższej perspektywie oznacza. Jak Metaverse wpłynie na marketing i jak można najlepiej wykorzystać go do wzrostu? O korzyściach i szansach płynących z marketingu prowadzonego w Metaversum i o tym, jak to właściwie miałoby wyglądać, porozmawiamy w dzisiejszym odcinku Dlatego, jeżeli taka tematyka Cię interesuje - serdecznie zapraszam do wysłuchania całego odcinka!

Chodź, pomaluj mój świat, czyli marketing w Metaverse

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
44
|
Artykuły

Czy w biznesie pewna jest tylko niepewność?

Rozwój technologii cyfrowych pozwala uodpornić organizacje na potencjalnie destrukcyjne zjawiska. A na ich brak przecież nie możemy narzekać. Jeszcze nie wyszliśmy z pandemii, a już mamy do czynienia z kolejnym kryzysem, który – niezależnie od jego rozwiązania – z pewnością można nazwać przełomowym. Czas się przygotować na kolejne przełomy, bo w tych niepewnych czasach pewny jest tylko kolejny przełom. Poza digitalowymi rozwiązaniami firma musi jednak dysponować kompetencjami, które pozwolą jej umiejętnie reagować i szybko adaptować się do zmiennej rzeczywistości. Niezwykle pomocne w okiełznaniu zmienności mogą się okazać cztery supermoce i umiejętne nimi zarządzanie. Jak je pozyskać i o nie dbać? O tym opowiadam w dzisiejszym podcaście. Zapraszam do wysłuchania odcinka!

Czy w biznesie pewna jest tylko niepewność?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
43
|
Newsy

Jak i dlaczego, konsumenci oszukują chatboty?

Zautomatyzowane systemy obsługi klienta, które wykorzystują takie narzędzia jak chatboty czy formularze online, stają się coraz bardziej powszechne w wielu branżach. I choć za powszechnością idzie jeszcze więcej starań o to, by chatboty były bardziej ludzkie i przyjazne człowiekowi, to niektórzy konsumenci nie są tak wrażliwi na ludzką twarz robota i szukają sposobów jak maszyny oszukać. I to bez najmniejszych wyrzutów sumienia… O tym, dlaczego konsumenci chętniej oszukują chatboty niż ludzi, jakie stosują wyłudzenia i co pokazały eksperymenty pewnej grupy studentów Uniwersytetu w Michigan - dowiesz się w dzisiejszym podcaście.

Jak i dlaczego, konsumenci oszukują chatboty?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
42
|
Artykuły

Ataki Ransomware. Plaga, która zrujnowała niejedną firmę

Chciałoby się dodać, że jeszcze niejedną zrujnuje... Zachowane dane to jeden z najważniejszych zasobów każdego z nas. Każdy kto przeżył utratę zdjęć z ukochanych wakacji, albo napisaną w ¾ pracę magisterską wie o czym mówię. A co dopiero mają powiedzieć przedsiębiorstwa oraz instytucje użyteczności publicznej? Zwłaszcza na tych drugich ciąży ogromna odpowiedzialność w przypadku ewentualnej utraty danych. Tylko w ciągu ostatniego roku cyberprzestępcy, atakami ransomware wyłudzili od firm setki milionów w każdej walucie. Nie wszystkie przedsiębiorstwa zdają sobie sprawę, że ataki te stanowią dla nich większe zagrożenie niż inne, popularne naruszenia danych. Ataki ransomware szkodzą bezpośrednio instytucjom i przedsiębiorstwom, co oznacza, że w końcu wszyscy poczują potrzebę poważniejszego podejścia do kwestii cyberbezpieczeństwa. O tym czym są ataki ransomware, jak można ich uniknąć i przygotować na nie pracowników – dowiecie się z dzisiejszego odcinka! Gorąco zachęcam do wysłuchania całości!

Ataki Ransomware. Plaga, która zrujnowała niejedną firmę

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
41
|
Innowacje

Rzeczywistość Rozszerzona w handlu. Które branże naprawdę jej potrzebują?

Decyzja o wykorzystaniu rzeczywistości rozszerzonej (AR) jest kwestią niezwykle złożoną dla każdej firmy. Technologia ta pomaga w zabawie i edukacji klientów, ale także w ocenie i doborze produktów, co w teorii realnie przyczynia się do wzrostu finansowego. Jednak Czy AR wpływa na sposób, w jaki klienci oceniają marki? Czy wyniki sprzedaży uzasadniają tak ogromną inwestycję? O tym, komu opłaca się integracja AR z jego ofertą, a także jakie przeprowadzono eksperymenty, aby to sprawdzić - porozmawiamy w dzisiejszym odcinku. Dlatego jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje - słuchaj całości!

Rzeczywistość Rozszerzona w handlu. Które branże naprawdę jej potrzebują?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
40
|
Newsy

Giggersi. Wieczni studenci, czy naprawdę niezależni przedsiębiorcy?

Gig Economy zyskuje coraz większą popularność na rynku pracy. Młodzi ludzie cenią sobie taką formę zatrudnienia i chętnie zostają tzw. Giggersami. Wraz z rozwojem Gig Economy, rozpoczęła się również debata na temat tego, jak firmy traktują ludzi, którzy dla nich dorywczo pracują. Czy nie są wyzyskiwani? Co im się należy, a co trzeba zacząć regulować prawnie? Mimo swojej powszechności, fragmentaryczne podejście do pracy jest nadal często postrzegane jako łatanie końca z końcem, a nie szanowany sposób na rozwój kariery. O tym Czym jest Gig Economy i jakie jest ryzyko wybierając multizawód Giggersa, porozmawiamy w dzisiejszym odcinku. Dlatego jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje - serdecznie zapraszam do wysłuchania całości!

Giggersi. Wieczni studenci, czy naprawdę niezależni przedsiębiorcy?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
39
|
Innowacje

Praca w Metaversum. Przygoda czy Pułapka?

Obecne miejsca pracy już wyglądają zupełnie inaczej, niż mogliśmy to sobie wyobrazić zaledwie kilka lat temu. Pandemia zmieniła nasze biura na domy, a nawet teraz – kiedy część z nas już do biur wróciła – nic nie jest takie samo. Hybrydowe rozwiązania pracy sprytnie wykorzystują twórcy Metaversum. Metaverse ma szansę zmienić świat pracy pod względem co najmniej czterech głównych aspektów: nowych, wciągających form współpracy zespołowej; pojawienia się cyfrowych współpracowników wspieranych przez AI, przyspieszenia procesu zdobywania umiejętności dzięki wirtualizacji i grywalizacji oraz rozwoju gospodarki Metaverse z zupełnie nowymi przedsiębiorstwami i rolami zawodowymi. Dzisiaj porozmawiamy o tym, jak raczkujące Metaversum może już całkiem niedługo nas zaskoczyć niesamowitymi, powszechnie używanymi rozwiązaniami w miejscach pracy, a także czy nasza codzienna praca w tej wirtualnej przestrzeni stanie się dla nas fascynującą przygodą czy pułapką, w którą wpadniemy uciekając od rzeczywistego świata. Dlatego, jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje – serdecznie zapraszam do wysłuchania całego odcinka!

Praca w Metaversum. Przygoda czy Pułapka?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
38
|
Innowacje

Turbodoładowanie marketingu dzięki technologii AI

Aby wykorzystać olbrzymi potencjał AI, szefowie działu marketingu muszą mieć dobre rozeznanie w coraz nowszych rodzajach dostępnych aplikacji i ich ewolucji. Dzisiaj porozmawiamy o tym, jak można efektywne zaplanować wdrażanie strategii marketingowej opartej na Sztucznej Inteligencji. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie - co jest lepsze - czy wykorzystywanie AI jako samodzielnej, pojedynczej aplikacji czy zintegrowanej części platformy wykorzystującej uczenie maszynowe? Dlatego, jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje – serdecznie zapraszam do wysłuchania odcinka!

Turbodoładowanie marketingu dzięki technologii AI

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
37
|
Wywiady

Dlaczego warto przejść na platformę Microsoft 365?

W dzisiejszym podcaście rozmawiam z ekspertem - Piotrem Seferyńskim, Administratorem Systemów w firmie Engave o tym, Jak ułatwić sobie codzienną pracę i dodatkowo zabezpieczyć jej wyniki, przechodząc na platformę Microsoft 365, z odpowiednim wdrożeniem i wsparciem. O zaletach takiego wyboru, bezpieczeństwie danych i o tym czemu warto korzystać właśnie z tej platformy, a nie np. z Google Workspace - dowiesz się w dzisiejszym odcinku. Dlatego jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje - serdecznie zapraszam do wysłuchania całości wywiadu!

Dlaczego warto przejść na platformę Microsoft 365?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
36
|
Innowacje

Jak przy pomocy okularów AR naprawić samolot? Szybko!

Czasami technologie potrzebują zaskakująco dużo czasu, aby się przyjąć, mimo ich oczywistego potencjału. Przykładem jest tu rzeczywistość rozszerzona (AR). Żeby za bardzo nie spoilerować, napiszę tylko, że w dzisiejszym odcinku podcastu opowiem Ci o niezwykłym użyciu rzeczywistości rozszerzonej, sztucznej inteligencji, chmury obliczeniowej, Internetu rzeczy i łączności 5G, które firma China Southern Airlains wykorzystała do poszerzenia ludzkich możliwości, zwiększenia bezpieczeństwa i poprawy wydajności swoich pracowników. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak ten eksperyment wyglądał, co zakładał no i co finalnie z niego wyszło – koniecznie posłuchaj dzisiejszego odcinka!

Jak przy pomocy okularów AR naprawić samolot? Szybko!

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
35
|
Newsy

Kiedy algorytm odrzuca Twój wniosek o kredyt

Żyjemy w erze algorytmów. To właśnie te zaawansowane formuły rządzą wyborami w wielu dziedzinach życia i pozwoliły firmom stać się bardziej zorientowanymi na klienta. Weżmy tutaj choćby za przykład przyjazną subskrybentom personalizację Netflixa, Spotify lub codzienne zakupy przypisywane ogromnemu silnikowi sugestii firmy Amazon czy Allegro. Ale co się dzieje, gdy algorytmy są wykorzystywane do oceny klienta, którym jest człowiek i to od nich zależy decyzja np. o przyznaniu kredytu? Bazując na badaniach przeprowadzonych pod przywództwem Gizem Yalcin pod tytułem „Consumer Reactions to Decisions by Algorithms Versus Humans” właśnie o tym porozmawiamy w dzisiejszym podcaście. Dlatego jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje - słuchaj dalej!

Kiedy algorytm odrzuca Twój wniosek o kredyt

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
34
|
Newsy

Technologia w służbie branży Fashion

Jednym z niewielu pewników w modzie jest to, że nic nie jest niezmienne, a możliwości oferowane przez technologię wciąż ewoluują, ponieważ rynek stara się wyjść z kryzysu związanego z pandemią COVID-19. Globalna branża mody, której wartość szacuje się na 3 biliony dolarów, stanowi 2% światowego PKB, a kiedy taka branża zostaje dotknięta kryzysem, skutki są dalekosiężne. Zadaniem decydentów w branży mody jest zastanowienie się, w jaki sposób wykorzystać technologię do poszerzania kreatywności branży, usprawnienia działań i tworzenia wartości z innowacji, które można utrzymać w nadchodzących latach. O tym jak technologia służy przemysłowi modowemu, ale przede wszystkim jak oddziałuje na handel detaliczny – dowiesz się z dzisiejszego odcinka.

Technologia w służbie branży Fashion

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz

Odcinek
33
|
Artykuły

Jak dbać o dane w firmie. Przystępnie o backupie

W branży IT krąży słynne powiedzenie: „Klienci dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robić”. Od ponad dekady backup jest dużym wyzwaniem dla firm każdej wielkości. Rozwiązania chmurowe mogą w końcu przynieść istotną poprawę tej sytuacji, zapewniając efektywne tworzenie kopii zapasowych przy jednoczesnym odciążeniu działu IT. Kopie zapasowe to absolutny "must have" w każdym przedsiębiorstwie. Tworzenie kopii wszystkich danych w firmie jest niezwykle istotne, szczególnie w przypadku ich uszkodzenia lub całkowitego utracenia. W dzisiejszym odcinku porozmawiamy o tym dlaczego warto wykonać backup, jakie zagrożenia i konsekwencje czyhają na tych, którzy go nie mają, a także czym jest usługa backupu danych (BaaS) Backup as a Service i jakie są najczęściej popełniane błędy przy samodzielnym backupie danych firmy? Jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje – serdecznie zapraszam do wysłuchania całości!

Jak dbać o dane w firmie. Przystępnie o backupie

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
32
|
Newsy

Wykorzystanie AI w cyberbezpieczeństwie

Według statystyk, do końca 2020 roku do Internetu Rzeczy podłączonych będzie 5,8 miliarda urządzeń. Wraz ze wzrostem tej liczby, wzrasta również ryzyko cyberataków. Dlatego coraz częściej słychać głosy, by radzić sobie z cyberprzestęczością za pomocą sztucznej inteligencji. Jej możliwości wynikające ze zdolności szybkiego uczenia się, mogą przyspieszyć wykrywanie, powstrzymywanie i reagowanie na cyberzagrożenia. To pozwoli, przy okazji, odciążyć analityków ds. bezpieczeństwa i umożliwi im większą proaktywność. W tym odcinku przeanalizujemy wykorzystanie sztucznej inteligencji w cyberbezpieczeństwie (zarówno w dobrych jak i złych jej aspektach). Jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje - serdecznie zapraszam do wysłuchania całego odcinka!

Wykorzystanie AI w cyberbezpieczeństwie

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
31
|
Newsy

Marketerzy czytają w Tobie jak w książce

W czasach, gdy klienci wymagają od marek znacznie lepszego doświadczania zakupowego, to właśnie analiza cyfrowej mowy ciała decyduje często o tym, czy dokonają oni konwersji na danej stronie, czy zostaną przekierowani do konkurencji Jako człowiek, prawdopodobnie zwracasz dużą uwagę na mowę ciała swoją i osób wokół Ciebie, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Ale czy zdajesz sobie sprawę z tego, że marketerzy zwracają uwagę na cyfrowy język ciała konsumentów? W internecie jesteś cały czas śledzony przez uważne marketingowe oko Saurona, (oczywiście występujące pod wieloma wcieleniami) :) W dzisiejszym podcaście porozmawiamy o Digital Body Language Konsumenta, a także o tym, czy firmy naprawdę wiedzą kim jesteś i jak marketerzy mogą wykorzystać informacje cyfrowe, aby umożliwić bardziej efektywne zaangażowanie i przekazać właściwy komunikat właściwej osobie we właściwym czasie Jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje – serdecznie zapraszam do wysłuchania całego podcastu. Więcej o mnie i firmie w której pracuję

Marketerzy czytają w Tobie jak w książce

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
30
|
Newsy

Krótka, ale ważna lekcja Cyfrowej Mowy Ciała

Podcastowe Dzień Dobry po raz 30!😍😍 Jest mi ogromnie miło, że już tylu z Was słucha regularnie nowych odcinków. I ze względu na okrągłą trzydziestkę - dzisiaj krótka lekcja o etykiecie online i naszym #DigitalBodyLanguage Pojęcie cyfrowej mowy ciała staje się coraz popularniejsze we współczesnym świecie - zwłaszcza jeżeli pracujemy zdalnie.👩‍💻🧑‍💻W końcu wtedy - codzienna komunikacja odbywa się niemal wyłącznie drogą cyfrową. Jest to niewidoczna na pierwszy rzut oka mowa ciała, którą posługujesz się w przestrzeni cyfrowej, komunikując się za pomocą poczty elektronicznej, komunikatora, czatu lub telekonferencji. 🤔Sposób, w jaki komunikujesz się cyfrowo, mówi wiele o Tobie, Twoim nastawieniu, intencjach i oczekiwaniach.🤭 O tym jak skutecznie komunikować się 👥 w miejscu pracy w przestrzeni cyfrowej, a także dlaczego warto nauczyć się kontrolować własną cyfrową mowę ciała i właściwie interpretować mowę innych – porozmawiamy w dzisiejszym podcaście.☝️ Jeżeli tylko taka tematyka cię interesuje - zapraszam do wysłuchania całego odcinka! 🧐

Krótka, ale ważna lekcja Cyfrowej Mowy Ciała

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
29
|
Innowacje

Digital Twin - cyfryzacja życia we wszystkich jego wymiarach

„Pewnego dnia każde miejsce i rzecz w świecie rzeczywistym - każda ulica, latarnia, budynek i pomieszczenie - będzie miało swojego pełnowymiarowego cyfrowego bliźniaka w świecie lustrzanym (...)Będziemy łączyć obiekty w sieć fizyczną, tak jak Internet łączy słowa, uzyskując niesamowite efekty i nowe rozwiązania.” - Kevin Kelly To słowa założyciela Wired, jednego z największych myślicieli współczesnego świata, który w swoim artykule skoncentrował się na kolejnej platformie technologicznej czyli świecie lustrzanym, umożliwiającym korzystanie z rzeczywistości rozszerzonej (AR) w całym jej pięknie i trwodze. Jednak śledząc newsy o trendach technologicznych i cyfrowych bliźniakach, okazuje się, że Świat Lustrzany ma wpływ znacznie wykraczający poza rzeczywistość rozszerzoną i sposób, w jaki my, ludzie, wchodzimy w interakcje ze światem fizycznym. Dlatego w dzisiejszym odcinku porozmawiamy o postępującej cyfryzacji życia we wszystkich jego wymiarach. Jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje – zapraszam do wysłuchania całego odcinka!

Digital Twin - cyfryzacja życia we wszystkich jego wymiarach

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
28
|
Newsy

Doomscrolling i jego zgubny wpływ na Twoją psychikę

Doomscrolling to nowy termin, w skrócie oznaczający czytanie jednej negatywnej i przygnębiającej historii lub wiadomości za drugą. Zjawisko to nazwano nawet "paniką mediów społecznościowych". Dlatego, jeśli spędziłeś/aś kilkanaście minut, a może nawet godzin, nie mogąc przestać czytać historii lub postów w Internecie – o negatywnym, niepokojącym wydźwięku, które cię smucą, straszą lub złoszczą - to prawdopodobnie spędziłeś/aś ten czas właśnie na doomscrollingu. O tym skąd się wzięło to dziwne zjawisko, czym się objawia i jak z tym walczyć dla własnego zdrowia psychicznego - dowiesz się z treści całego odcinka, jeżeli więć tylko taka tematyka Cię ineteresuje – zachęcam do wysłuchania!

Doomscrolling i jego zgubny wpływ na Twoją psychikę

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
27
|
Innowacje

Metaversum. Ucieczka od codzienności, czy człowieczeństwa?

Koncepcją metaverse zachwyca się świat biznesu i showbiznesu. Dużo się o niej pisze. Jeszcze więcej mówi. Niektórzy nawet zaczynają się o nią kłócić, wieszcząc zagładę człowieczeństwa. Dlatego dzisiaj zapraszam cię na wycieczkę po metaświecie. A dokładniej rzecz ujmując wyobrażeniu metaświata, które skompilowałam ze swoich przemyśleń, wypowiedzi ekspertów i twórców tej koncepcji. Czy Metaversum to świat, do którego uciekniemy, czy od którego będziemy uciekać? Jeżeli odpowiedź na to pytanie Cię interesuje – serdecznie zapraszam do wysłuchania całego odcinka!

Metaversum. Ucieczka od codzienności, czy człowieczeństwa?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz

Odcinek
26
|
Newsy

Wojna na Ukrianie. Stop fałszywym informacjom rozpowszechnianym w sieci!

Wydarzenia takie jak wojna, sprawiają, że w mediach społecznościowych nieuchronnie pojawiają się informacje wprowadzające w błąd. Codziennie w sieci udostępnianych jest 3,2 miliarda zdjęć i 720 000 godzin materiałów wideo. Czy potrafisz odróżnić prawdziwe od fałszywego? Poplecznicy Putina oraz osoby specjalnie opłacane, by tworzyć fake newsy - uważnie „słuchają” nastrojów w społeczeństwach. Wychwytują momenty zwątpienia, niedowierzania, lęki czy spory i to właśnie tam sieją dezinformacje, które następnie są przekazywane łańcuchowo między ludźmi. W jakie fałszywe informacje nie należy wierzyć? Które newsy są nieprawdziwe? Czym jest strategia informacyjna Putina i dlaczego musimy jej przeciwdziałać? O tym w dzisiejszym, specjalnym wydaniu podcastu „Rozwój w Biały Dzień”. Będzie nieco mniej neutralnie niż zwykle, ale uważam, że obecna sytuacja tego wymaga. Dlatego Jeżeli tylko taka tematyka Cię inetresuje – zapraszam do wysłuchania całego odcinka!

Wojna na Ukrianie. Stop fałszywym informacjom rozpowszechnianym w sieci!

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
25
|
Innowacje

Czy maszyny zabiorą nam pracę? Kluczowe wyzwania i szanse automatyzacji

Automatyzacja nie tylko na świecie, ale i na naszym rodzimym podwórku rozgościła się na dobre. Eksperci przestali już nawet mówić o zwykłej automatyzacji i zaczęli używać określeń takich jak hiperautomatyzacja. Coraz większy wpływ automatyzacji na codzienność niesie za sobą liczne konsekwencje biznesowe i społeczne. Około połowa wszystkich istniejących prac może zostać zautomatyzowana w ciągu najbliższych kilku dekad. Chociaż wierzymy, że pracy będzie wystarczająco dużo, społeczeństwo będzie musiało zmierzyć się z ogromnymi zmianami i przemieszczeniem siły roboczej. W dzisiejszym podcaście, bazując o opracowanie oparte na najnowszych badaniach McKinsey Global Institute, porozmawiamy zarówno o obietnicach, jak i wyzwaniach związanych z automatyzacją i sztuczną inteligencją w miejscu pracy. Jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje – serdecznie zapraszam do wysłuchania całego odcinka!

Czy maszyny zabiorą nam pracę? Kluczowe wyzwania i szanse automatyzacji

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
24
|
Artykuły

Wyloguj się do świata? Czyli „czy naprawdę chcesz odłożyć ten telefon”.

Panuje przekonanie, że jeśli ktoś bawi się swoim telefonem lub pisze SMS-y podczas trwania wydarzenia, to znaczy, że jego uwaga skierowana jest zupełnie nie tam, gdzie powinna być. Mimo to, ludzie uparcie piszą SMS-y lub posty na portalach społecznościowych podczas trwania różnych wydarzeń. Podczas Super Bowl w 2017 roku, ponad 5 milionów tweetów zostało wysłanych w ciągu 30 minutowego koncertu Lady Gagi. Z kolei widzowie Eurowizji - wygenerowali tyle samo interakcji w innych mediach społecznościowych. Czy ci wszyscy ludzie naprawdę sabotują swoją własną radość z przezywania? I czy faktycznie jest tak, że generowanie treści podczas doświadczania momentu, może być dla nas szkodliwe? O tym będę rozmawiać w dzisiejszym podcaście. Dlatego jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje – serdecznie zapraszam do wysłuchania całego odcinka!

Wyloguj się do świata? Czyli „czy naprawdę chcesz odłożyć ten telefon”.

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz

Odcinek
23
|
Innowacje

Dlaczego ludzie są nie fair wobec maszyn, które sami tworzą?

Czy istnieją okoliczności, w których człowiek może w sposób niesprawiedliwy ocenić pracę maszyny? Czy na naszą ocenę wpływa moralny wymiar danej sytuacji? Czy nasze nastawienie do maszyn jest skorelowane z czynnikami demograficznymi, takimi jak wykształcenie czy płeć? Dzisiaj, w Rozwoju w Biały Dzień - bierzemy na tapet to, jak ludzie oceniają maszyny. Inspiracją do poruszenia tego tematu są liczne eksperymenty i badania prowadzone przez Césara Hidalgo i jego współpracowników. Zweryfikowali oni relacje na linii człowiek sztuczna inteligencja i opisali wszystko w książce How Humans Jugde Machines. Uważam, że jako osoby uczestniczące w postępującej cyfryzacji biznesu i życia musimy podejmować też takie dyskusje, dlatego jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje – zapraszam do wysłuchania całego odcinka!

Dlaczego ludzie są nie fair wobec maszyn, które sami tworzą?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
22
|
Innowacje

Im odpowiedzialniejszy Człowiek, tym bardziej etyczna Sztuczna Inteligencja. Pilnujmy się!

I tak oto stoimy u progu rewolucji AI, gdzie pojawienie się chmury, komputerów o ogromnej mocy obliczeniowej, taniej pamięci masowej, nowych algorytmów, a także innowacji w obszarze produktów i usług – urzeczywistnia nasze marzenia o „cyfrowym świecie”. Począwszy od autonomicznych samochodów i wirtualnej rzeczywistości po zaawansowaną diagnostykę medyczną i predykcyjną konserwację maszyn. Równolegle obserwujemy jednak negatywne, często niezamierzone konsekwencje tego rozwoju. Zaczynając od wszędobylskich fake newsów i wykorzystywania algorytmów do działań, które przedkładają to, co podburza i dzieli nad to, co rzeczowe, przechodząc przez poważne naruszenia prywatności i modele AI, które dyskryminują grupy mniejszościowe, w konsekwencji narażając nawet ludzkie życie. Sztuczna Inteligencja to potężne narzędzie i nigdy wcześniej nie było tak istotne, aby kadra zarządzająca rozumiała, w jaki sposób wykorzystać ją do wzrostu i innowacji, a także jak robić to w sposób odpowiedzialny i etyczny. O wpadkach i zagrożeniach nieudolnego wprowadzenia AI, a także jak temu zaradzić - porozmawiamy w dzisiejszym podcaście.

Im odpowiedzialniejszy Człowiek, tym bardziej etyczna Sztuczna Inteligencja. Pilnujmy się!

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz

Odcinek
21
|
Innowacje

Houston, chyba mamy problem. Czy technologia może nam pomóc w wypaleniu zawodowym?

Z roku na rok rośnie liczba osób, które dotyka wypalenie zawodowe. Skutki tej choroby są odczuwalne nie tylko dla osoby dotkniętej nią bezpośrednio, ale również dla jej rodziny, pracodawcy i współpracowników. Nie pomaga tej sytuacji wydłużająca się pandemia, która odbija się na zdrowiu psychicznym pracowników i liderów. Jedni poza izolacją i rosnącą niepewnością winą za to obarczają technologie, które potrafią zniewalać i rozpraszać niemal każdego. Z kolei inni dostrzegają ich potencjał we wspieraniu ludzi w walce o dobrostan. Dlatego w dzisiejszym odcinku wspólnie rozejrzymy się i zweryfikujmy, jak technologie mogą nas wspierać w dbaniu o siebie.

Houston, chyba mamy problem. Czy technologia może nam pomóc w wypaleniu zawodowym?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz

Odcinek
1
|

"Podaj cegłę, zbudujemy nowy dom…" Czyli kilka słów o zaufaniu.

Wpływ transformacji cyfrowej na kulturę organizacyjną Całkowita zmiana myślenia w podejściu do zarządzania Transformacja cyfrowa ma znaczący wpływ na sposób patrzenia i podejścia do używania technologii. Redefiniuje spojrzenie na organizację, zespół, pracę ludzi i ich kompetencje. Zmianie ulegają wewnętrzne procesy, co daje wzrost efektywności oraz wyników firmy. Szybkie zmiany i poprawa wyników osiągane są, jeżeli idą w parze z zaangażowaniem zarządu, CAŁEGO zespołu i zmianą codziennego podejścia do zarządzania. Ludzie i procesy są równoważni w procesie transformacyjnym. **Więcej o naszej firmie: www.engave.pl**

"Podaj cegłę, zbudujemy nowy dom…" Czyli kilka słów o zaufaniu.

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
20
|
Artykuły

Kryzys przywództwa w erze cyfrowej. Czy nadajesz się na lidera przyszłości?

Czy wiesz, że według badań przeprowadzonych przez “MIT Sloan Management Review” - tylko 12% respondentów zdecydowanie zgadza się z twierdzeniem, że ich przywódcy mają właściwy sposób myślenia i odpowiednią postawę, by poprowadzić firmę naprzód? Bycie liderem w erze cyfrowej oznacza wiele nowych wyzwań, ponieważ podwładni są bardziej niezależni finansowo, lepiej wykształceni i mogą łatwiej zmieniać pracę. To sprawia, że liderzy napotykają coraz więcej barier w odgrywaniu swojej roli. I właśnie dlatego dzisiaj porozmawiamy o tym czy liderzy są gotowi przewodzić w erze gospodarki cyfrowej i czym przywództwo w erze cyfrowej różni się od tradycyjnego, a w czym je przypomina.

Kryzys przywództwa w erze cyfrowej. Czy nadajesz się na lidera przyszłości?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz

Odcinek
19
|
Artykuły

Inwestuj w kompetencje przyszłości swoich pracowników. Jest później niż myślisz!

Nowy rok to zawsze szansa na zmianę. Patrzymy w niego z nadzieją, ale również zastanawiamy się jakie trudności ze sobą przyniesie. Dlatego dzisiejszy odcinek nawiązuje trochę do przewidywania przyszłości. Jednak bez kryształowej kuli, a w sposób racjonalny i bardzo biznesowy. Wiedza o typowych i znanych zagrożeniach przy tworzeniu długoterminowej strategii zazwyczaj jest niewystarczająca. Sztuka polega na odkrywaniu takich destrukcyjnych sił, po których nikt się nie spodziewa, że zakłócą daną branżę. Porozmawiamy o tym, gdzie ich szukać!

Inwestuj w kompetencje przyszłości swoich pracowników. Jest później niż myślisz!

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
18
|
Newsy

Nowy Rok to nowe zagrożenia. Bądź czujny i uratuj swój biznes!

Witajcie w nowym roku! Mam nadzieję, że od samego początku i z impetem udaje się Wam realizować postanowienia noworoczne – zarówno biznesowe jak i te prywatne. Nowy rok to zawsze szansa na zmianę. Patrzymy w niego z nadzieją, ale również zastanawiamy się jakie trudności ze sobą przyniesie. Dlatego dzisiejszy odcinek nawiązuje trochę do przewidywania przyszłości.Jednak bez kryształowej kuli, a w sposób racjonalny i bardzo biznesowy. Wiedza o typowych i znanych zagrożeniach przy tworzeniu długoterminowej strategii zazwyczaj jest niewystarczająca. Sztuka polega na odkrywaniu takich destrukcyjnych sił, po których nikt się nie spodziewa, że zakłócą daną branżę. Dlatego Dzisiaj porozmawiamy o tym, gdzie ich szukać.

Nowy Rok to nowe zagrożenia. Bądź czujny i uratuj swój biznes!

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
17
|
Artykuły

Być bliżej klienta. Świąteczny odcinek o empatycznej sztucznej inteligencji.

Dzisiejszy podcast jest połączeniem dwóch tematów – rozmawiamy o sile dbałości przez firmy o customer experience i empatycznej sztucznej inteligencji. Dowiesz się dlaczego sztuczna inteligencja staje się coraz bardziej empatyczna i... jakie konsekwencje miał konflikt kanadyjskiego muzyka Dave’a Carroll'a z liniami United Airlines! Jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje zachęcam do wysłuchania świątecznego podcastu!

Być bliżej klienta. Świąteczny odcinek o empatycznej sztucznej inteligencji.

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz

Odcinek
16
|
Artykuły

Modele subskrypcyjne. Wypróbuj i pozyskaj lojalnych klientów na lata!

Już w XV wieku twórcy map zachęcali do subskrypcji nowych wydań swoich opracowań. Jeśli ktoś chciał być na bieżąco z kolejnymi odkryciami geograficznymi, które zmieniały geopolityczny układ świata, nie miał wyjścia. Kupował subskrypcję. Mimo że modele subskrypcyjne istnieją od stuleci, dopiero ostatnio zyskały rozgłos dzięki BigTechowi. I Dlatego dzisiaj przełożymy ten temat na Twoje realia i porozmawiamy o tym Jak twoja firma może czerpać korzyści z tego modelu, nawet jeśli nie jest Amazonem czy Netfliksem swojej branży?

Modele subskrypcyjne. Wypróbuj i pozyskaj lojalnych klientów na lata!

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz

Odcinek
15
|
Newsy

Strach się bać. Ludzie, luka kompetencyjna, zdolność absorpcji i inne pułapki cyfrowej transformacji

Ponoć Andrew Grove, jeden z założycieli Intel, ostrzegał lata temu, że przetrwają tylko paranoicy. I wychodzi na to, że paranoja wydaje się w tej szczególnej chwili uzasadniona. Firmy i całe sektory są obalane w niespotykanym wcześniej tempie. Zaciekli nowi konkurenci, wykorzystujący modele biznesowe, o których wcześniej nikomu się nie śniło i zawdzięczają swoje istnienie w dużej mierze szybko ewoluującej technologii. Dlatego dzisiaj porozmawiamy o wpadaniu w pułapki transformacji cyfrowych w trakcie tej biznesowej pogoni. Bo przecież wymienić jeden system na drugi nie jest trudno, trudno jest przeprowadzić zmianę, która będzie widoczna w codziennej pracy ludzi i pozytywnie wpłynie na doświadczenia klientów.

Strach się bać. Ludzie, luka kompetencyjna, zdolność absorpcji i inne pułapki cyfrowej transformacji

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz

Odcinek
14
|
Innowacje

Być klientocentryczni. To najlepsze postanowienie noworoczne dla Twojej firmy!

Jak sprzedawać więcej? Jak przyciągnąć klientów? Jak odpowiedzieć na ich potrzeby? Te pytania nieustannie zadajemy sobie wszyscy. Bo trudno nadążyć za zwyczajami kupujących, trudno nadążyć za działaniami konkurencji i trudno nadążyć z zapoznawaniem się z ofertą dotyczącą nowoczesnych rozwiązań dla sprzedaży. Dlatego w tym odcinku chcę rozszerzyć poprzedni wątek o podróży klienta. Dzisiaj porozmawiamy o tzw. Sprzedaży klientocentrycznej. Opowiem o tym, co należy zmienić w modelu sprzedaży, aby przystawać go do nowych realiów. Realiów, w których klienci są bardziej wymagający i mniej lojalni.

Być klientocentryczni. To najlepsze postanowienie noworoczne dla Twojej firmy!

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
13
|
Innowacje

Customer Journey - jak nadążyć za klientem i nie poplątać nóg?

Ludzie, ludzie, ludzie. Większość osób zakłada, że cyfrowa transformacja dotyczy wyłącznie technologii. Tymczasem istotą transformacji są ludzie. Technologie są narzędziem ułatwiającym lepsze poznanie klientów i zapewnienie im lepszych doświadczeń. Co robić żeby poprawiać doświadczenia klientów? Którymi obszarami się zająć? Czego oczekują klienci? Jak czują się klienci w relacji z firmą? I dlaczego w całej podróży na drodze Klient - Marka najbardziej zawodzą ludzie? Na te i inne pytania odpowiemy sobie w dzisiejszym odcinku. Jeżeli tylko ten temat Cię interesuje – zachęcam do wysłuchania podcastu!

Customer Journey - jak nadążyć za klientem i nie poplątać nóg?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz

Odcinek
12
|
Artykuły

O losie przedsiębiorcy! Czyli jak wybierać system CRM i w jakiej branży jest niezbędny

Jeżeli chcesz dowiedzieć się czym jest CRM dla B2B, jakie funkcje powinien spełniać, a także w jakich branżach jest niezbędny - zapraszam Cię do wysłuchania dzisiejszego podcastu, bo czeka tam na Ciebie solidna dawka merytorycznej wiedzy!

O losie przedsiębiorcy! Czyli jak wybierać system CRM i w jakiej branży jest niezbędny

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
11
|
Innowacje

ALIBABA - Czego możemy nauczyć się od światowego giganta?

Pewnie wiesz, że Grupę Alibaba zaliczamy do absolutnej czołówki światowego biznesu. Jack Ma stoi dziś czele jednej z głównych platform e-commerce w Chinach, a najsłynniejsza marka wchodząca w skład spółki - Aliexpress – bije kolejne rekordy popularności wśród kupujących. Co skrywa przełomowa logika biznesowa Smart Business? Zostań ze mną, jeśli chcesz się uczyć podejścia biznesowego od innowacyjnego cyfrowego giganta z Chin.

ALIBABA - Czego możemy nauczyć się od światowego giganta?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
10
|
Wywiady

Czy digitalizacja uratuje nasze firmy? - Wywiad z Adrianną Kilińską, prezes Engave S.A.

Zapraszamy Was do wysłuchania wywiadu z Adrianną Kilińska- Prezes Engave, w którym opowiada o swoim pomyśle na firmę, budowaniu długotrwałych relacji z klientami, digitalizacji przedsiębiorstw, ale też o tym jak nowoczesne technologie stały się jej największą pasją.

Czy digitalizacja uratuje nasze firmy? - Wywiad z Adrianną Kilińską, prezes Engave S.A.

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
9
|
Innowacje

Jak wyzwolić w swojej firmie energię startupu?

Czy wiesz co to jest straktyka? Jak połączyć strategię z taktyką? Gdy firma robi się coraz większa, zazwyczaj traci energię startupu, co bywa początkiem trudnego okresu. Jak się do tego przygotować? O tym posłuchacie w najnowszym odcinku. Zapraszam!

Jak wyzwolić w swojej firmie energię startupu?

Rozmawiają:
Odcinek
8
|
Innowacje

Mapowanie Procesów Operacyjnych - jak to zrobić właściwie?

W dzisiejszym podcaście porozmawiamy o złożonej, ale też szalenie pomocnej w „ogarnięciu” funkcjonowania firmy i znalezieniu jej słabych punktów - metodzie, jaką jest Mapowanie Procesów Operacyjnych

Mapowanie Procesów Operacyjnych - jak to zrobić właściwie?

Rozmawiają:
Odcinek
6
|
Innowacje

Nowe realia to zmiana podejścia do zarządzania strategicznego

Sprawy toczą się zbyt szybko, by kurczowo trzymać się strategii bazującej na przesłankach z przeszłości. Dzisiaj konkurencja jest niesprecyzowana. Może się zrodzić daleko poza branżą

Nowe realia to zmiana podejścia do zarządzania strategicznego

Rozmawiają:
Odcinek
3
|
Artykuły

Wpływ transformacji cyfrowej na kulturę organizacyjną

Transformacja cyfrowa ma znaczący wpływ na sposób patrzenia i podejścia do używania technologii. Redefiniuje spojrzenie na organizację, zespół, pracę ludzi i ich kompetencje. Zmianie ulegają wewnętrzne procesy, co daje wzrost efektywności oraz wyników firmy.

Wpływ transformacji cyfrowej na kulturę organizacyjną

Rozmawiają:
Odcinek
7
|
Artykuły

Czy powinniśmy bać się Sztucznej Inteligencji?

Jak używać sztucznej inteligencji, machine learning, deep learning w marketingu. Coraz skuteczniejsze mechanizmy oparte o sztuczną inteligencję / machine learning / deep learning, implementowane nie tylko w biznesie, ale i w prywatnym życiu sygnalizują, że czeka nas fundamentalna zmiana.

Czy powinniśmy bać się Sztucznej Inteligencji?

Rozmawiają:
Odcinek
1
|
Artykuły

Dlaczego 70% transformacji cyfrowych firm kończy się fiaskiem.

Skąd się bierze coraz więcej przykładów nieudanych transformacji firm? Naszym zdaniem z niezrozumienia istoty dwóch procesów: cyfrowej transformacji i digitalizacji.

Dlaczego 70% transformacji cyfrowych firm kończy się fiaskiem.

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
2
|
Artykuły

"Podaj cegłę, zbudujemy nowy dom…" Czyli kilka słów o zaufaniu.

W kryzysie zaufanie stanowi kapitał, który może przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę.

"Podaj cegłę, zbudujemy nowy dom…" Czyli kilka słów o zaufaniu.

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
5
|
Innowacje

Jak policzyć zwrot z Inwestycji (ROI) w rozwiązaniach IT dla MŚP

Czy wiesz czym jest ROI i dlaczego mierzenie efektywności inwestycji informatycznych jest kluczowe dla Twojej firmy?

Jak policzyć zwrot z Inwestycji (ROI) w rozwiązaniach IT dla MŚP

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
4
|
Newsy

Let's talk about trends, baby!

W dzisiejszym odcinku porozmawiamy sobie nieco o trendach technologicznych, które zawojują 2021 rok, a także o tym jaki wpływ na rozwój cyfrowej transformacji i digitalizacji miał rok 2020.

Let's talk about trends, baby!

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz

Bądź z nami na bieżąco!
Zapisz się na newsletter!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Engave S.A. z siedzibą w Warszawie, informacje o zasadach przetwarzania danych dostępne są w Polityce Prywatności.
Zgoda może zostać cofnięta w każdym momencie bez wpływu na uprzednie przetwarzanie, poprzez kontakt na: biuro@engave.pl

*Pole wymagane

Dziękujemy za rejestrację!
Zapraszamy do śledzenia naszego profilu na LinkedIn.
Coś poszło nie tak, spróbuj jeszcze raz
Informacja Cookies
Na naszej stronie internetowej www.engave.pl wykorzystujemy pliki cookies. Klikając „Akceptuję wszystkie”, wyrażasz zgodę na instalację wszystkich plików cookies oraz przetwarzanie Twoich danych osobowych. Zgodę możesz wycofać w dowolnym momencie. Administratorem Twoich danych osobowych jest Engave Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Czarodzieja 16, 03-116 Warszawa. Twoje dane osobowe mogą być także przetwarzane przez strony trzecie.

Klikając „Wyłącznie niezbędne cookies”, umożliwiasz funkcjonowanie strony internetowej. Więcej informacji o przysługujących Ci prawach znajduje się w naszej Polityce Prywatności Serwisu i Polityce Plików Cookies.
Szczegóły
Akceptuj Wszystkie