Rozwój w biały dzień

Podcasty by Engave

Hi Tech!

Jeżeli interesuje Cię kalejdoskop zmian, w oparciu o #megatrend jakim jest cyfrowa transformacja – ten podcast jest dla Ciebie!

Opowiadam o tym jak rozwija się rynek technologiczny, jaki wpływ ma digitalizacja na codzienne życie oraz rozwój przedsiębiorstw w erze cyfryzacji.

Rozwój w Biały Dzień to podcast o newsach ze świata cyfrowej transformacji, AI, trendach technologicznych, innowacjach, ale także porady i przemyślenia w obszarze digitalizacji oraz rozmowy z ekspertami, dla których technologia to prosta odpowiedź na pytanie o sukces.

Rozwijaj się każdego dnia! Bądź na bieżąco!

Żaneta KURcewicz

Digital Content Specialist

Tu nas znajdziesz:

Ostatnie Podcasty

Wszystkie
Newsy
Artykuły
Wywiady
Innowacje
Odcinek
35
|
Newsy

Kiedy algorytm odrzuca Twój wniosek o kredyt

Żyjemy w erze algorytmów. To właśnie te zaawansowane formuły rządzą wyborami w wielu dziedzinach życia i pozwoliły firmom stać się bardziej zorientowanymi na klienta. Weżmy tutaj choćby za przykład przyjazną subskrybentom personalizację Netflixa, Spotify lub codzienne zakupy przypisywane ogromnemu silnikowi sugestii firmy Amazon czy Allegro. Ale co się dzieje, gdy algorytmy są wykorzystywane do oceny klienta, którym jest człowiek i to od nich zależy decyzja np. o przyznaniu kredytu? Bazując na badaniach przeprowadzonych pod przywództwem Gizem Yalcin pod tytułem „Consumer Reactions to Decisions by Algorithms Versus Humans” właśnie o tym porozmawiamy w dzisiejszym podcaście. Dlatego jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje - słuchaj dalej!

Kiedy algorytm odrzuca Twój wniosek o kredyt

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
34
|
Newsy

Technologia w służbie branży Fashion

Jednym z niewielu pewników w modzie jest to, że nic nie jest niezmienne, a możliwości oferowane przez technologię wciąż ewoluują, ponieważ rynek stara się wyjść z kryzysu związanego z pandemią COVID-19. Globalna branża mody, której wartość szacuje się na 3 biliony dolarów, stanowi 2% światowego PKB, a kiedy taka branża zostaje dotknięta kryzysem, skutki są dalekosiężne. Zadaniem decydentów w branży mody jest zastanowienie się, w jaki sposób wykorzystać technologię do poszerzania kreatywności branży, usprawnienia działań i tworzenia wartości z innowacji, które można utrzymać w nadchodzących latach. O tym jak technologia służy przemysłowi modowemu, ale przede wszystkim jak oddziałuje na handel detaliczny – dowiesz się z dzisiejszego odcinka.

Technologia w służbie branży Fashion

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz

Odcinek
33
|
Artykuły

Jak dbać o dane w firmie. Przystępnie o backupie

W branży IT krąży słynne powiedzenie: „Klienci dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robić”. Od ponad dekady backup jest dużym wyzwaniem dla firm każdej wielkości. Rozwiązania chmurowe mogą w końcu przynieść istotną poprawę tej sytuacji, zapewniając efektywne tworzenie kopii zapasowych przy jednoczesnym odciążeniu działu IT. Kopie zapasowe to absolutny "must have" w każdym przedsiębiorstwie. Tworzenie kopii wszystkich danych w firmie jest niezwykle istotne, szczególnie w przypadku ich uszkodzenia lub całkowitego utracenia. W dzisiejszym odcinku porozmawiamy o tym dlaczego warto wykonać backup, jakie zagrożenia i konsekwencje czyhają na tych, którzy go nie mają, a także czym jest usługa backupu danych (BaaS) Backup as a Service i jakie są najczęściej popełniane błędy przy samodzielnym backupie danych firmy? Jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje – serdecznie zapraszam do wysłuchania całości!

Jak dbać o dane w firmie. Przystępnie o backupie

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
32
|
Newsy

Wykorzystanie AI w cyberbezpieczeństwie

Według statystyk, do końca 2020 roku do Internetu Rzeczy podłączonych będzie 5,8 miliarda urządzeń. Wraz ze wzrostem tej liczby, wzrasta również ryzyko cyberataków. Dlatego coraz częściej słychać głosy, by radzić sobie z cyberprzestęczością za pomocą sztucznej inteligencji. Jej możliwości wynikające ze zdolności szybkiego uczenia się, mogą przyspieszyć wykrywanie, powstrzymywanie i reagowanie na cyberzagrożenia. To pozwoli, przy okazji, odciążyć analityków ds. bezpieczeństwa i umożliwi im większą proaktywność. W tym odcinku przeanalizujemy wykorzystanie sztucznej inteligencji w cyberbezpieczeństwie (zarówno w dobrych jak i złych jej aspektach). Jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje - serdecznie zapraszam do wysłuchania całego odcinka!

Wykorzystanie AI w cyberbezpieczeństwie

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
31
|
Newsy

Marketerzy czytają w Tobie jak w książce

W czasach, gdy klienci wymagają od marek znacznie lepszego doświadczania zakupowego, to właśnie analiza cyfrowej mowy ciała decyduje często o tym, czy dokonają oni konwersji na danej stronie, czy zostaną przekierowani do konkurencji Jako człowiek, prawdopodobnie zwracasz dużą uwagę na mowę ciała swoją i osób wokół Ciebie, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Ale czy zdajesz sobie sprawę z tego, że marketerzy zwracają uwagę na cyfrowy język ciała konsumentów? W internecie jesteś cały czas śledzony przez uważne marketingowe oko Saurona, (oczywiście występujące pod wieloma wcieleniami) :) W dzisiejszym podcaście porozmawiamy o Digital Body Language Konsumenta, a także o tym, czy firmy naprawdę wiedzą kim jesteś i jak marketerzy mogą wykorzystać informacje cyfrowe, aby umożliwić bardziej efektywne zaangażowanie i przekazać właściwy komunikat właściwej osobie we właściwym czasie Jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje – serdecznie zapraszam do wysłuchania całego podcastu. Więcej o mnie i firmie w której pracuję

Marketerzy czytają w Tobie jak w książce

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
30
|
Newsy

Krótka, ale ważna lekcja Cyfrowej Mowy Ciała

Podcastowe Dzień Dobry po raz 30!😍😍 Jest mi ogromnie miło, że już tylu z Was słucha regularnie nowych odcinków. I ze względu na okrągłą trzydziestkę - dzisiaj krótka lekcja o etykiecie online i naszym #DigitalBodyLanguage Pojęcie cyfrowej mowy ciała staje się coraz popularniejsze we współczesnym świecie - zwłaszcza jeżeli pracujemy zdalnie.👩‍💻🧑‍💻W końcu wtedy - codzienna komunikacja odbywa się niemal wyłącznie drogą cyfrową. Jest to niewidoczna na pierwszy rzut oka mowa ciała, którą posługujesz się w przestrzeni cyfrowej, komunikując się za pomocą poczty elektronicznej, komunikatora, czatu lub telekonferencji. 🤔Sposób, w jaki komunikujesz się cyfrowo, mówi wiele o Tobie, Twoim nastawieniu, intencjach i oczekiwaniach.🤭 O tym jak skutecznie komunikować się 👥 w miejscu pracy w przestrzeni cyfrowej, a także dlaczego warto nauczyć się kontrolować własną cyfrową mowę ciała i właściwie interpretować mowę innych – porozmawiamy w dzisiejszym podcaście.☝️ Jeżeli tylko taka tematyka cię interesuje - zapraszam do wysłuchania całego odcinka! 🧐

Krótka, ale ważna lekcja Cyfrowej Mowy Ciała

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
29
|
Innowacje

Digital Twin - cyfryzacja życia we wszystkich jego wymiarach

„Pewnego dnia każde miejsce i rzecz w świecie rzeczywistym - każda ulica, latarnia, budynek i pomieszczenie - będzie miało swojego pełnowymiarowego cyfrowego bliźniaka w świecie lustrzanym (...)Będziemy łączyć obiekty w sieć fizyczną, tak jak Internet łączy słowa, uzyskując niesamowite efekty i nowe rozwiązania.” - Kevin Kelly To słowa założyciela Wired, jednego z największych myślicieli współczesnego świata, który w swoim artykule skoncentrował się na kolejnej platformie technologicznej czyli świecie lustrzanym, umożliwiającym korzystanie z rzeczywistości rozszerzonej (AR) w całym jej pięknie i trwodze. Jednak śledząc newsy o trendach technologicznych i cyfrowych bliźniakach, okazuje się, że Świat Lustrzany ma wpływ znacznie wykraczający poza rzeczywistość rozszerzoną i sposób, w jaki my, ludzie, wchodzimy w interakcje ze światem fizycznym. Dlatego w dzisiejszym odcinku porozmawiamy o postępującej cyfryzacji życia we wszystkich jego wymiarach. Jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje – zapraszam do wysłuchania całego odcinka!

Digital Twin - cyfryzacja życia we wszystkich jego wymiarach

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
28
|
Newsy

Doomscrolling i jego zgubny wpływ na Twoją psychikę

Doomscrolling to nowy termin, w skrócie oznaczający czytanie jednej negatywnej i przygnębiającej historii lub wiadomości za drugą. Zjawisko to nazwano nawet "paniką mediów społecznościowych". Dlatego, jeśli spędziłeś/aś kilkanaście minut, a może nawet godzin, nie mogąc przestać czytać historii lub postów w Internecie – o negatywnym, niepokojącym wydźwięku, które cię smucą, straszą lub złoszczą - to prawdopodobnie spędziłeś/aś ten czas właśnie na doomscrollingu. O tym skąd się wzięło to dziwne zjawisko, czym się objawia i jak z tym walczyć dla własnego zdrowia psychicznego - dowiesz się z treści całego odcinka, jeżeli więć tylko taka tematyka Cię ineteresuje – zachęcam do wysłuchania!

Doomscrolling i jego zgubny wpływ na Twoją psychikę

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
27
|
Innowacje

Metaversum. Ucieczka od codzienności, czy człowieczeństwa?

Koncepcją metaverse zachwyca się świat biznesu i showbiznesu. Dużo się o niej pisze. Jeszcze więcej mówi. Niektórzy nawet zaczynają się o nią kłócić, wieszcząc zagładę człowieczeństwa. Dlatego dzisiaj zapraszam cię na wycieczkę po metaświecie. A dokładniej rzecz ujmując wyobrażeniu metaświata, które skompilowałam ze swoich przemyśleń, wypowiedzi ekspertów i twórców tej koncepcji. Czy Metaversum to świat, do którego uciekniemy, czy od którego będziemy uciekać? Jeżeli odpowiedź na to pytanie Cię interesuje – serdecznie zapraszam do wysłuchania całego odcinka!

Metaversum. Ucieczka od codzienności, czy człowieczeństwa?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz

Odcinek
26
|
Newsy

Wojna na Ukrianie. Stop fałszywym informacjom rozpowszechnianym w sieci!

Wydarzenia takie jak wojna, sprawiają, że w mediach społecznościowych nieuchronnie pojawiają się informacje wprowadzające w błąd. Codziennie w sieci udostępnianych jest 3,2 miliarda zdjęć i 720 000 godzin materiałów wideo. Czy potrafisz odróżnić prawdziwe od fałszywego? Poplecznicy Putina oraz osoby specjalnie opłacane, by tworzyć fake newsy - uważnie „słuchają” nastrojów w społeczeństwach. Wychwytują momenty zwątpienia, niedowierzania, lęki czy spory i to właśnie tam sieją dezinformacje, które następnie są przekazywane łańcuchowo między ludźmi. W jakie fałszywe informacje nie należy wierzyć? Które newsy są nieprawdziwe? Czym jest strategia informacyjna Putina i dlaczego musimy jej przeciwdziałać? O tym w dzisiejszym, specjalnym wydaniu podcastu „Rozwój w Biały Dzień”. Będzie nieco mniej neutralnie niż zwykle, ale uważam, że obecna sytuacja tego wymaga. Dlatego Jeżeli tylko taka tematyka Cię inetresuje – zapraszam do wysłuchania całego odcinka!

Wojna na Ukrianie. Stop fałszywym informacjom rozpowszechnianym w sieci!

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
25
|
Innowacje

Czy maszyny zabiorą nam pracę? Kluczowe wyzwania i szanse automatyzacji

Automatyzacja nie tylko na świecie, ale i na naszym rodzimym podwórku rozgościła się na dobre. Eksperci przestali już nawet mówić o zwykłej automatyzacji i zaczęli używać określeń takich jak hiperautomatyzacja. Coraz większy wpływ automatyzacji na codzienność niesie za sobą liczne konsekwencje biznesowe i społeczne. Około połowa wszystkich istniejących prac może zostać zautomatyzowana w ciągu najbliższych kilku dekad. Chociaż wierzymy, że pracy będzie wystarczająco dużo, społeczeństwo będzie musiało zmierzyć się z ogromnymi zmianami i przemieszczeniem siły roboczej. W dzisiejszym podcaście, bazując o opracowanie oparte na najnowszych badaniach McKinsey Global Institute, porozmawiamy zarówno o obietnicach, jak i wyzwaniach związanych z automatyzacją i sztuczną inteligencją w miejscu pracy. Jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje – serdecznie zapraszam do wysłuchania całego odcinka!

Czy maszyny zabiorą nam pracę? Kluczowe wyzwania i szanse automatyzacji

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
24
|
Artykuły

Wyloguj się do świata? Czyli „czy naprawdę chcesz odłożyć ten telefon”.

Panuje przekonanie, że jeśli ktoś bawi się swoim telefonem lub pisze SMS-y podczas trwania wydarzenia, to znaczy, że jego uwaga skierowana jest zupełnie nie tam, gdzie powinna być. Mimo to, ludzie uparcie piszą SMS-y lub posty na portalach społecznościowych podczas trwania różnych wydarzeń. Podczas Super Bowl w 2017 roku, ponad 5 milionów tweetów zostało wysłanych w ciągu 30 minutowego koncertu Lady Gagi. Z kolei widzowie Eurowizji - wygenerowali tyle samo interakcji w innych mediach społecznościowych. Czy ci wszyscy ludzie naprawdę sabotują swoją własną radość z przezywania? I czy faktycznie jest tak, że generowanie treści podczas doświadczania momentu, może być dla nas szkodliwe? O tym będę rozmawiać w dzisiejszym podcaście. Dlatego jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje – serdecznie zapraszam do wysłuchania całego odcinka!

Wyloguj się do świata? Czyli „czy naprawdę chcesz odłożyć ten telefon”.

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz

Odcinek
23
|
Innowacje

Dlaczego ludzie są nie fair wobec maszyn, które sami tworzą?

Czy istnieją okoliczności, w których człowiek może w sposób niesprawiedliwy ocenić pracę maszyny? Czy na naszą ocenę wpływa moralny wymiar danej sytuacji? Czy nasze nastawienie do maszyn jest skorelowane z czynnikami demograficznymi, takimi jak wykształcenie czy płeć? Dzisiaj, w Rozwoju w Biały Dzień - bierzemy na tapet to, jak ludzie oceniają maszyny. Inspiracją do poruszenia tego tematu są liczne eksperymenty i badania prowadzone przez Césara Hidalgo i jego współpracowników. Zweryfikowali oni relacje na linii człowiek sztuczna inteligencja i opisali wszystko w książce How Humans Jugde Machines. Uważam, że jako osoby uczestniczące w postępującej cyfryzacji biznesu i życia musimy podejmować też takie dyskusje, dlatego jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje – zapraszam do wysłuchania całego odcinka!

Dlaczego ludzie są nie fair wobec maszyn, które sami tworzą?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
22
|
Innowacje

Im odpowiedzialniejszy Człowiek, tym bardziej etyczna Sztuczna Inteligencja. Pilnujmy się!

I tak oto stoimy u progu rewolucji AI, gdzie pojawienie się chmury, komputerów o ogromnej mocy obliczeniowej, taniej pamięci masowej, nowych algorytmów, a także innowacji w obszarze produktów i usług – urzeczywistnia nasze marzenia o „cyfrowym świecie”. Począwszy od autonomicznych samochodów i wirtualnej rzeczywistości po zaawansowaną diagnostykę medyczną i predykcyjną konserwację maszyn. Równolegle obserwujemy jednak negatywne, często niezamierzone konsekwencje tego rozwoju. Zaczynając od wszędobylskich fake newsów i wykorzystywania algorytmów do działań, które przedkładają to, co podburza i dzieli nad to, co rzeczowe, przechodząc przez poważne naruszenia prywatności i modele AI, które dyskryminują grupy mniejszościowe, w konsekwencji narażając nawet ludzkie życie. Sztuczna Inteligencja to potężne narzędzie i nigdy wcześniej nie było tak istotne, aby kadra zarządzająca rozumiała, w jaki sposób wykorzystać ją do wzrostu i innowacji, a także jak robić to w sposób odpowiedzialny i etyczny. O wpadkach i zagrożeniach nieudolnego wprowadzenia AI, a także jak temu zaradzić - porozmawiamy w dzisiejszym podcaście.

Im odpowiedzialniejszy Człowiek, tym bardziej etyczna Sztuczna Inteligencja. Pilnujmy się!

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz

Odcinek
21
|
Innowacje

Houston, chyba mamy problem. Czy technologia może nam pomóc w wypaleniu zawodowym?

Z roku na rok rośnie liczba osób, które dotyka wypalenie zawodowe. Skutki tej choroby są odczuwalne nie tylko dla osoby dotkniętej nią bezpośrednio, ale również dla jej rodziny, pracodawcy i współpracowników. Nie pomaga tej sytuacji wydłużająca się pandemia, która odbija się na zdrowiu psychicznym pracowników i liderów. Jedni poza izolacją i rosnącą niepewnością winą za to obarczają technologie, które potrafią zniewalać i rozpraszać niemal każdego. Z kolei inni dostrzegają ich potencjał we wspieraniu ludzi w walce o dobrostan. Dlatego w dzisiejszym odcinku wspólnie rozejrzymy się i zweryfikujmy, jak technologie mogą nas wspierać w dbaniu o siebie.

Houston, chyba mamy problem. Czy technologia może nam pomóc w wypaleniu zawodowym?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz

Odcinek
20
|
Artykuły

Kryzys przywództwa w erze cyfrowej. Czy nadajesz się na lidera przyszłości?

Czy wiesz, że według badań przeprowadzonych przez “MIT Sloan Management Review” - tylko 12% respondentów zdecydowanie zgadza się z twierdzeniem, że ich przywódcy mają właściwy sposób myślenia i odpowiednią postawę, by poprowadzić firmę naprzód? Bycie liderem w erze cyfrowej oznacza wiele nowych wyzwań, ponieważ podwładni są bardziej niezależni finansowo, lepiej wykształceni i mogą łatwiej zmieniać pracę. To sprawia, że liderzy napotykają coraz więcej barier w odgrywaniu swojej roli. I właśnie dlatego dzisiaj porozmawiamy o tym czy liderzy są gotowi przewodzić w erze gospodarki cyfrowej i czym przywództwo w erze cyfrowej różni się od tradycyjnego, a w czym je przypomina.

Kryzys przywództwa w erze cyfrowej. Czy nadajesz się na lidera przyszłości?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz

Odcinek
19
|
Artykuły

Inwestuj w kompetencje przyszłości swoich pracowników. Jest później niż myślisz!

Nowy rok to zawsze szansa na zmianę. Patrzymy w niego z nadzieją, ale również zastanawiamy się jakie trudności ze sobą przyniesie. Dlatego dzisiejszy odcinek nawiązuje trochę do przewidywania przyszłości. Jednak bez kryształowej kuli, a w sposób racjonalny i bardzo biznesowy. Wiedza o typowych i znanych zagrożeniach przy tworzeniu długoterminowej strategii zazwyczaj jest niewystarczająca. Sztuka polega na odkrywaniu takich destrukcyjnych sił, po których nikt się nie spodziewa, że zakłócą daną branżę. Porozmawiamy o tym, gdzie ich szukać!

Inwestuj w kompetencje przyszłości swoich pracowników. Jest później niż myślisz!

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
18
|
Newsy

Nowy Rok to nowe zagrożenia. Bądź czujny i uratuj swój biznes!

Witajcie w nowym roku! Mam nadzieję, że od samego początku i z impetem udaje się Wam realizować postanowienia noworoczne – zarówno biznesowe jak i te prywatne. Nowy rok to zawsze szansa na zmianę. Patrzymy w niego z nadzieją, ale również zastanawiamy się jakie trudności ze sobą przyniesie. Dlatego dzisiejszy odcinek nawiązuje trochę do przewidywania przyszłości.Jednak bez kryształowej kuli, a w sposób racjonalny i bardzo biznesowy. Wiedza o typowych i znanych zagrożeniach przy tworzeniu długoterminowej strategii zazwyczaj jest niewystarczająca. Sztuka polega na odkrywaniu takich destrukcyjnych sił, po których nikt się nie spodziewa, że zakłócą daną branżę. Dlatego Dzisiaj porozmawiamy o tym, gdzie ich szukać.

Nowy Rok to nowe zagrożenia. Bądź czujny i uratuj swój biznes!

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
17
|
Artykuły

Być bliżej klienta. Świąteczny odcinek o empatycznej sztucznej inteligencji.

Dzisiejszy podcast jest połączeniem dwóch tematów – rozmawiamy o sile dbałości przez firmy o customer experience i empatycznej sztucznej inteligencji. Dowiesz się dlaczego sztuczna inteligencja staje się coraz bardziej empatyczna i... jakie konsekwencje miał konflikt kanadyjskiego muzyka Dave’a Carroll'a z liniami United Airlines! Jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje zachęcam do wysłuchania świątecznego podcastu!

Być bliżej klienta. Świąteczny odcinek o empatycznej sztucznej inteligencji.

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz

Odcinek
16
|
Artykuły

Modele subskrypcyjne. Wypróbuj i pozyskaj lojalnych klientów na lata!

Już w XV wieku twórcy map zachęcali do subskrypcji nowych wydań swoich opracowań. Jeśli ktoś chciał być na bieżąco z kolejnymi odkryciami geograficznymi, które zmieniały geopolityczny układ świata, nie miał wyjścia. Kupował subskrypcję. Mimo że modele subskrypcyjne istnieją od stuleci, dopiero ostatnio zyskały rozgłos dzięki BigTechowi. I Dlatego dzisiaj przełożymy ten temat na Twoje realia i porozmawiamy o tym Jak twoja firma może czerpać korzyści z tego modelu, nawet jeśli nie jest Amazonem czy Netfliksem swojej branży?

Modele subskrypcyjne. Wypróbuj i pozyskaj lojalnych klientów na lata!

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz

Odcinek
15
|
Newsy

Strach się bać. Ludzie, luka kompetencyjna, zdolność absorpcji i inne pułapki cyfrowej transformacji

Ponoć Andrew Grove, jeden z założycieli Intel, ostrzegał lata temu, że przetrwają tylko paranoicy. I wychodzi na to, że paranoja wydaje się w tej szczególnej chwili uzasadniona. Firmy i całe sektory są obalane w niespotykanym wcześniej tempie. Zaciekli nowi konkurenci, wykorzystujący modele biznesowe, o których wcześniej nikomu się nie śniło i zawdzięczają swoje istnienie w dużej mierze szybko ewoluującej technologii. Dlatego dzisiaj porozmawiamy o wpadaniu w pułapki transformacji cyfrowych w trakcie tej biznesowej pogoni. Bo przecież wymienić jeden system na drugi nie jest trudno, trudno jest przeprowadzić zmianę, która będzie widoczna w codziennej pracy ludzi i pozytywnie wpłynie na doświadczenia klientów.

Strach się bać. Ludzie, luka kompetencyjna, zdolność absorpcji i inne pułapki cyfrowej transformacji

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz

Odcinek
14
|
Innowacje

Być klientocentryczni. To najlepsze postanowienie noworoczne dla Twojej firmy!

Jak sprzedawać więcej? Jak przyciągnąć klientów? Jak odpowiedzieć na ich potrzeby? Te pytania nieustannie zadajemy sobie wszyscy. Bo trudno nadążyć za zwyczajami kupujących, trudno nadążyć za działaniami konkurencji i trudno nadążyć z zapoznawaniem się z ofertą dotyczącą nowoczesnych rozwiązań dla sprzedaży. Dlatego w tym odcinku chcę rozszerzyć poprzedni wątek o podróży klienta. Dzisiaj porozmawiamy o tzw. Sprzedaży klientocentrycznej. Opowiem o tym, co należy zmienić w modelu sprzedaży, aby przystawać go do nowych realiów. Realiów, w których klienci są bardziej wymagający i mniej lojalni.

Być klientocentryczni. To najlepsze postanowienie noworoczne dla Twojej firmy!

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
13
|
Innowacje

Customer Journey - jak nadążyć za klientem i nie poplątać nóg?

Ludzie, ludzie, ludzie. Większość osób zakłada, że cyfrowa transformacja dotyczy wyłącznie technologii. Tymczasem istotą transformacji są ludzie. Technologie są narzędziem ułatwiającym lepsze poznanie klientów i zapewnienie im lepszych doświadczeń. Co robić żeby poprawiać doświadczenia klientów? Którymi obszarami się zająć? Czego oczekują klienci? Jak czują się klienci w relacji z firmą? I dlaczego w całej podróży na drodze Klient - Marka najbardziej zawodzą ludzie? Na te i inne pytania odpowiemy sobie w dzisiejszym odcinku. Jeżeli tylko ten temat Cię interesuje – zachęcam do wysłuchania podcastu!

Customer Journey - jak nadążyć za klientem i nie poplątać nóg?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz

Odcinek
12
|
Artykuły

O losie przedsiębiorcy! Czyli jak wybierać system CRM i w jakiej branży jest niezbędny

Jeżeli chcesz dowiedzieć się czym jest CRM dla B2B, jakie funkcje powinien spełniać, a także w jakich branżach jest niezbędny - zapraszam Cię do wysłuchania dzisiejszego podcastu, bo czeka tam na Ciebie solidna dawka merytorycznej wiedzy!

O losie przedsiębiorcy! Czyli jak wybierać system CRM i w jakiej branży jest niezbędny

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
11
|
Innowacje

ALIBABA - Czego możemy nauczyć się od światowego giganta?

Pewnie wiesz, że Grupę Alibaba zaliczamy do absolutnej czołówki światowego biznesu. Jack Ma stoi dziś czele jednej z głównych platform e-commerce w Chinach, a najsłynniejsza marka wchodząca w skład spółki - Aliexpress – bije kolejne rekordy popularności wśród kupujących. Co skrywa przełomowa logika biznesowa Smart Business? Zostań ze mną, jeśli chcesz się uczyć podejścia biznesowego od innowacyjnego cyfrowego giganta z Chin.

ALIBABA - Czego możemy nauczyć się od światowego giganta?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
10
|
Wywiady

Czy digitalizacja uratuje nasze firmy? - Wywiad z Adrianną Kilińską, prezes Engave S.A.

Zapraszamy Was do wysłuchania wywiadu z Adrianną Kilińska- Prezes Engave, w którym opowiada o swoim pomyśle na firmę, budowaniu długotrwałych relacji z klientami, digitalizacji przedsiębiorstw, ale też o tym jak nowoczesne technologie stały się jej największą pasją.

Czy digitalizacja uratuje nasze firmy? - Wywiad z Adrianną Kilińską, prezes Engave S.A.

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
9
|
Innowacje

Jak wyzwolić w swojej firmie energię startupu?

Czy wiesz co to jest straktyka? Jak połączyć strategię z taktyką? Gdy firma robi się coraz większa, zazwyczaj traci energię startupu, co bywa początkiem trudnego okresu. Jak się do tego przygotować? O tym posłuchacie w najnowszym odcinku. Zapraszam!

Jak wyzwolić w swojej firmie energię startupu?

Rozmawiają:
Odcinek
8
|
Innowacje

Mapowanie Procesów Operacyjnych - jak to zrobić właściwie?

W dzisiejszym podcaście porozmawiamy o złożonej, ale też szalenie pomocnej w „ogarnięciu” funkcjonowania firmy i znalezieniu jej słabych punktów - metodzie, jaką jest Mapowanie Procesów Operacyjnych

Mapowanie Procesów Operacyjnych - jak to zrobić właściwie?

Rozmawiają:
Odcinek
7
|
Artykuły

Czy powinniśmy bać się Sztucznej Inteligencji?

Jak używać sztucznej inteligencji, machine learning, deep learning w marketingu. Coraz skuteczniejsze mechanizmy oparte o sztuczną inteligencję / machine learning / deep learning, implementowane nie tylko w biznesie, ale i w prywatnym życiu sygnalizują, że czeka nas fundamentalna zmiana.

Czy powinniśmy bać się Sztucznej Inteligencji?

Rozmawiają:
Odcinek
6
|
Innowacje

Nowe realia to zmiana podejścia do zarządzania strategicznego

Sprawy toczą się zbyt szybko, by kurczowo trzymać się strategii bazującej na przesłankach z przeszłości. Dzisiaj konkurencja jest niesprecyzowana. Może się zrodzić daleko poza branżą

Nowe realia to zmiana podejścia do zarządzania strategicznego

Rozmawiają:
Odcinek
5
|
Innowacje

Jak policzyć zwrot z Inwestycji (ROI) w rozwiązaniach IT dla MŚP

Czy wiesz czym jest ROI i dlaczego mierzenie efektywności inwestycji informatycznych jest kluczowe dla Twojej firmy?

Jak policzyć zwrot z Inwestycji (ROI) w rozwiązaniach IT dla MŚP

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
4
|
Newsy

Let's talk about trends, baby!

W dzisiejszym odcinku porozmawiamy sobie nieco o trendach technologicznych, które zawojują 2021 rok, a także o tym jaki wpływ na rozwój cyfrowej transformacji i digitalizacji miał rok 2020.

Let's talk about trends, baby!

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
3
|
Artykuły

Wpływ transformacji cyfrowej na kulturę organizacyjną

Transformacja cyfrowa ma znaczący wpływ na sposób patrzenia i podejścia do używania technologii. Redefiniuje spojrzenie na organizację, zespół, pracę ludzi i ich kompetencje. Zmianie ulegają wewnętrzne procesy, co daje wzrost efektywności oraz wyników firmy.

Wpływ transformacji cyfrowej na kulturę organizacyjną

Rozmawiają:
Odcinek
2
|
Artykuły

"Podaj cegłę, zbudujemy nowy dom…" Czyli kilka słów o zaufaniu.

W kryzysie zaufanie stanowi kapitał, który może przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę.

"Podaj cegłę, zbudujemy nowy dom…" Czyli kilka słów o zaufaniu.

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
1
|

"Podaj cegłę, zbudujemy nowy dom…" Czyli kilka słów o zaufaniu.

Wpływ transformacji cyfrowej na kulturę organizacyjną Całkowita zmiana myślenia w podejściu do zarządzania Transformacja cyfrowa ma znaczący wpływ na sposób patrzenia i podejścia do używania technologii. Redefiniuje spojrzenie na organizację, zespół, pracę ludzi i ich kompetencje. Zmianie ulegają wewnętrzne procesy, co daje wzrost efektywności oraz wyników firmy. Szybkie zmiany i poprawa wyników osiągane są, jeżeli idą w parze z zaangażowaniem zarządu, CAŁEGO zespołu i zmianą codziennego podejścia do zarządzania. Ludzie i procesy są równoważni w procesie transformacyjnym. **Więcej o naszej firmie: www.engave.pl**

"Podaj cegłę, zbudujemy nowy dom…" Czyli kilka słów o zaufaniu.

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
1
|
Artykuły

Dlaczego 70% transformacji cyfrowych firm kończy się fiaskiem.

Skąd się bierze coraz więcej przykładów nieudanych transformacji firm? Naszym zdaniem z niezrozumienia istoty dwóch procesów: cyfrowej transformacji i digitalizacji.

Dlaczego 70% transformacji cyfrowych firm kończy się fiaskiem.

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz

Ostatnie Podcasty

Wszystkie
Newsy
Artykuły
Wywiady
Innowacje
Odcinek
35
|
Newsy

Kiedy algorytm odrzuca Twój wniosek o kredyt

Żyjemy w erze algorytmów. To właśnie te zaawansowane formuły rządzą wyborami w wielu dziedzinach życia i pozwoliły firmom stać się bardziej zorientowanymi na klienta. Weżmy tutaj choćby za przykład przyjazną subskrybentom personalizację Netflixa, Spotify lub codzienne zakupy przypisywane ogromnemu silnikowi sugestii firmy Amazon czy Allegro. Ale co się dzieje, gdy algorytmy są wykorzystywane do oceny klienta, którym jest człowiek i to od nich zależy decyzja np. o przyznaniu kredytu? Bazując na badaniach przeprowadzonych pod przywództwem Gizem Yalcin pod tytułem „Consumer Reactions to Decisions by Algorithms Versus Humans” właśnie o tym porozmawiamy w dzisiejszym podcaście. Dlatego jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje - słuchaj dalej!

Kiedy algorytm odrzuca Twój wniosek o kredyt

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
34
|
Newsy

Technologia w służbie branży Fashion

Jednym z niewielu pewników w modzie jest to, że nic nie jest niezmienne, a możliwości oferowane przez technologię wciąż ewoluują, ponieważ rynek stara się wyjść z kryzysu związanego z pandemią COVID-19. Globalna branża mody, której wartość szacuje się na 3 biliony dolarów, stanowi 2% światowego PKB, a kiedy taka branża zostaje dotknięta kryzysem, skutki są dalekosiężne. Zadaniem decydentów w branży mody jest zastanowienie się, w jaki sposób wykorzystać technologię do poszerzania kreatywności branży, usprawnienia działań i tworzenia wartości z innowacji, które można utrzymać w nadchodzących latach. O tym jak technologia służy przemysłowi modowemu, ale przede wszystkim jak oddziałuje na handel detaliczny – dowiesz się z dzisiejszego odcinka.

Technologia w służbie branży Fashion

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz

Odcinek
33
|
Artykuły

Jak dbać o dane w firmie. Przystępnie o backupie

W branży IT krąży słynne powiedzenie: „Klienci dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robić”. Od ponad dekady backup jest dużym wyzwaniem dla firm każdej wielkości. Rozwiązania chmurowe mogą w końcu przynieść istotną poprawę tej sytuacji, zapewniając efektywne tworzenie kopii zapasowych przy jednoczesnym odciążeniu działu IT. Kopie zapasowe to absolutny "must have" w każdym przedsiębiorstwie. Tworzenie kopii wszystkich danych w firmie jest niezwykle istotne, szczególnie w przypadku ich uszkodzenia lub całkowitego utracenia. W dzisiejszym odcinku porozmawiamy o tym dlaczego warto wykonać backup, jakie zagrożenia i konsekwencje czyhają na tych, którzy go nie mają, a także czym jest usługa backupu danych (BaaS) Backup as a Service i jakie są najczęściej popełniane błędy przy samodzielnym backupie danych firmy? Jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje – serdecznie zapraszam do wysłuchania całości!

Jak dbać o dane w firmie. Przystępnie o backupie

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
32
|
Newsy

Wykorzystanie AI w cyberbezpieczeństwie

Według statystyk, do końca 2020 roku do Internetu Rzeczy podłączonych będzie 5,8 miliarda urządzeń. Wraz ze wzrostem tej liczby, wzrasta również ryzyko cyberataków. Dlatego coraz częściej słychać głosy, by radzić sobie z cyberprzestęczością za pomocą sztucznej inteligencji. Jej możliwości wynikające ze zdolności szybkiego uczenia się, mogą przyspieszyć wykrywanie, powstrzymywanie i reagowanie na cyberzagrożenia. To pozwoli, przy okazji, odciążyć analityków ds. bezpieczeństwa i umożliwi im większą proaktywność. W tym odcinku przeanalizujemy wykorzystanie sztucznej inteligencji w cyberbezpieczeństwie (zarówno w dobrych jak i złych jej aspektach). Jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje - serdecznie zapraszam do wysłuchania całego odcinka!

Wykorzystanie AI w cyberbezpieczeństwie

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
31
|
Newsy

Marketerzy czytają w Tobie jak w książce

W czasach, gdy klienci wymagają od marek znacznie lepszego doświadczania zakupowego, to właśnie analiza cyfrowej mowy ciała decyduje często o tym, czy dokonają oni konwersji na danej stronie, czy zostaną przekierowani do konkurencji Jako człowiek, prawdopodobnie zwracasz dużą uwagę na mowę ciała swoją i osób wokół Ciebie, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Ale czy zdajesz sobie sprawę z tego, że marketerzy zwracają uwagę na cyfrowy język ciała konsumentów? W internecie jesteś cały czas śledzony przez uważne marketingowe oko Saurona, (oczywiście występujące pod wieloma wcieleniami) :) W dzisiejszym podcaście porozmawiamy o Digital Body Language Konsumenta, a także o tym, czy firmy naprawdę wiedzą kim jesteś i jak marketerzy mogą wykorzystać informacje cyfrowe, aby umożliwić bardziej efektywne zaangażowanie i przekazać właściwy komunikat właściwej osobie we właściwym czasie Jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje – serdecznie zapraszam do wysłuchania całego podcastu. Więcej o mnie i firmie w której pracuję

Marketerzy czytają w Tobie jak w książce

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
30
|
Newsy

Krótka, ale ważna lekcja Cyfrowej Mowy Ciała

Podcastowe Dzień Dobry po raz 30!😍😍 Jest mi ogromnie miło, że już tylu z Was słucha regularnie nowych odcinków. I ze względu na okrągłą trzydziestkę - dzisiaj krótka lekcja o etykiecie online i naszym #DigitalBodyLanguage Pojęcie cyfrowej mowy ciała staje się coraz popularniejsze we współczesnym świecie - zwłaszcza jeżeli pracujemy zdalnie.👩‍💻🧑‍💻W końcu wtedy - codzienna komunikacja odbywa się niemal wyłącznie drogą cyfrową. Jest to niewidoczna na pierwszy rzut oka mowa ciała, którą posługujesz się w przestrzeni cyfrowej, komunikując się za pomocą poczty elektronicznej, komunikatora, czatu lub telekonferencji. 🤔Sposób, w jaki komunikujesz się cyfrowo, mówi wiele o Tobie, Twoim nastawieniu, intencjach i oczekiwaniach.🤭 O tym jak skutecznie komunikować się 👥 w miejscu pracy w przestrzeni cyfrowej, a także dlaczego warto nauczyć się kontrolować własną cyfrową mowę ciała i właściwie interpretować mowę innych – porozmawiamy w dzisiejszym podcaście.☝️ Jeżeli tylko taka tematyka cię interesuje - zapraszam do wysłuchania całego odcinka! 🧐

Krótka, ale ważna lekcja Cyfrowej Mowy Ciała

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
29
|
Innowacje

Digital Twin - cyfryzacja życia we wszystkich jego wymiarach

„Pewnego dnia każde miejsce i rzecz w świecie rzeczywistym - każda ulica, latarnia, budynek i pomieszczenie - będzie miało swojego pełnowymiarowego cyfrowego bliźniaka w świecie lustrzanym (...)Będziemy łączyć obiekty w sieć fizyczną, tak jak Internet łączy słowa, uzyskując niesamowite efekty i nowe rozwiązania.” - Kevin Kelly To słowa założyciela Wired, jednego z największych myślicieli współczesnego świata, który w swoim artykule skoncentrował się na kolejnej platformie technologicznej czyli świecie lustrzanym, umożliwiającym korzystanie z rzeczywistości rozszerzonej (AR) w całym jej pięknie i trwodze. Jednak śledząc newsy o trendach technologicznych i cyfrowych bliźniakach, okazuje się, że Świat Lustrzany ma wpływ znacznie wykraczający poza rzeczywistość rozszerzoną i sposób, w jaki my, ludzie, wchodzimy w interakcje ze światem fizycznym. Dlatego w dzisiejszym odcinku porozmawiamy o postępującej cyfryzacji życia we wszystkich jego wymiarach. Jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje – zapraszam do wysłuchania całego odcinka!

Digital Twin - cyfryzacja życia we wszystkich jego wymiarach

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
28
|
Newsy

Doomscrolling i jego zgubny wpływ na Twoją psychikę

Doomscrolling to nowy termin, w skrócie oznaczający czytanie jednej negatywnej i przygnębiającej historii lub wiadomości za drugą. Zjawisko to nazwano nawet "paniką mediów społecznościowych". Dlatego, jeśli spędziłeś/aś kilkanaście minut, a może nawet godzin, nie mogąc przestać czytać historii lub postów w Internecie – o negatywnym, niepokojącym wydźwięku, które cię smucą, straszą lub złoszczą - to prawdopodobnie spędziłeś/aś ten czas właśnie na doomscrollingu. O tym skąd się wzięło to dziwne zjawisko, czym się objawia i jak z tym walczyć dla własnego zdrowia psychicznego - dowiesz się z treści całego odcinka, jeżeli więć tylko taka tematyka Cię ineteresuje – zachęcam do wysłuchania!

Doomscrolling i jego zgubny wpływ na Twoją psychikę

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
27
|
Innowacje

Metaversum. Ucieczka od codzienności, czy człowieczeństwa?

Koncepcją metaverse zachwyca się świat biznesu i showbiznesu. Dużo się o niej pisze. Jeszcze więcej mówi. Niektórzy nawet zaczynają się o nią kłócić, wieszcząc zagładę człowieczeństwa. Dlatego dzisiaj zapraszam cię na wycieczkę po metaświecie. A dokładniej rzecz ujmując wyobrażeniu metaświata, które skompilowałam ze swoich przemyśleń, wypowiedzi ekspertów i twórców tej koncepcji. Czy Metaversum to świat, do którego uciekniemy, czy od którego będziemy uciekać? Jeżeli odpowiedź na to pytanie Cię interesuje – serdecznie zapraszam do wysłuchania całego odcinka!

Metaversum. Ucieczka od codzienności, czy człowieczeństwa?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz

Odcinek
26
|
Newsy

Wojna na Ukrianie. Stop fałszywym informacjom rozpowszechnianym w sieci!

Wydarzenia takie jak wojna, sprawiają, że w mediach społecznościowych nieuchronnie pojawiają się informacje wprowadzające w błąd. Codziennie w sieci udostępnianych jest 3,2 miliarda zdjęć i 720 000 godzin materiałów wideo. Czy potrafisz odróżnić prawdziwe od fałszywego? Poplecznicy Putina oraz osoby specjalnie opłacane, by tworzyć fake newsy - uważnie „słuchają” nastrojów w społeczeństwach. Wychwytują momenty zwątpienia, niedowierzania, lęki czy spory i to właśnie tam sieją dezinformacje, które następnie są przekazywane łańcuchowo między ludźmi. W jakie fałszywe informacje nie należy wierzyć? Które newsy są nieprawdziwe? Czym jest strategia informacyjna Putina i dlaczego musimy jej przeciwdziałać? O tym w dzisiejszym, specjalnym wydaniu podcastu „Rozwój w Biały Dzień”. Będzie nieco mniej neutralnie niż zwykle, ale uważam, że obecna sytuacja tego wymaga. Dlatego Jeżeli tylko taka tematyka Cię inetresuje – zapraszam do wysłuchania całego odcinka!

Wojna na Ukrianie. Stop fałszywym informacjom rozpowszechnianym w sieci!

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
25
|
Innowacje

Czy maszyny zabiorą nam pracę? Kluczowe wyzwania i szanse automatyzacji

Automatyzacja nie tylko na świecie, ale i na naszym rodzimym podwórku rozgościła się na dobre. Eksperci przestali już nawet mówić o zwykłej automatyzacji i zaczęli używać określeń takich jak hiperautomatyzacja. Coraz większy wpływ automatyzacji na codzienność niesie za sobą liczne konsekwencje biznesowe i społeczne. Około połowa wszystkich istniejących prac może zostać zautomatyzowana w ciągu najbliższych kilku dekad. Chociaż wierzymy, że pracy będzie wystarczająco dużo, społeczeństwo będzie musiało zmierzyć się z ogromnymi zmianami i przemieszczeniem siły roboczej. W dzisiejszym podcaście, bazując o opracowanie oparte na najnowszych badaniach McKinsey Global Institute, porozmawiamy zarówno o obietnicach, jak i wyzwaniach związanych z automatyzacją i sztuczną inteligencją w miejscu pracy. Jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje – serdecznie zapraszam do wysłuchania całego odcinka!

Czy maszyny zabiorą nam pracę? Kluczowe wyzwania i szanse automatyzacji

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
24
|
Artykuły

Wyloguj się do świata? Czyli „czy naprawdę chcesz odłożyć ten telefon”.

Panuje przekonanie, że jeśli ktoś bawi się swoim telefonem lub pisze SMS-y podczas trwania wydarzenia, to znaczy, że jego uwaga skierowana jest zupełnie nie tam, gdzie powinna być. Mimo to, ludzie uparcie piszą SMS-y lub posty na portalach społecznościowych podczas trwania różnych wydarzeń. Podczas Super Bowl w 2017 roku, ponad 5 milionów tweetów zostało wysłanych w ciągu 30 minutowego koncertu Lady Gagi. Z kolei widzowie Eurowizji - wygenerowali tyle samo interakcji w innych mediach społecznościowych. Czy ci wszyscy ludzie naprawdę sabotują swoją własną radość z przezywania? I czy faktycznie jest tak, że generowanie treści podczas doświadczania momentu, może być dla nas szkodliwe? O tym będę rozmawiać w dzisiejszym podcaście. Dlatego jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje – serdecznie zapraszam do wysłuchania całego odcinka!

Wyloguj się do świata? Czyli „czy naprawdę chcesz odłożyć ten telefon”.

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz

Odcinek
23
|
Innowacje

Dlaczego ludzie są nie fair wobec maszyn, które sami tworzą?

Czy istnieją okoliczności, w których człowiek może w sposób niesprawiedliwy ocenić pracę maszyny? Czy na naszą ocenę wpływa moralny wymiar danej sytuacji? Czy nasze nastawienie do maszyn jest skorelowane z czynnikami demograficznymi, takimi jak wykształcenie czy płeć? Dzisiaj, w Rozwoju w Biały Dzień - bierzemy na tapet to, jak ludzie oceniają maszyny. Inspiracją do poruszenia tego tematu są liczne eksperymenty i badania prowadzone przez Césara Hidalgo i jego współpracowników. Zweryfikowali oni relacje na linii człowiek sztuczna inteligencja i opisali wszystko w książce How Humans Jugde Machines. Uważam, że jako osoby uczestniczące w postępującej cyfryzacji biznesu i życia musimy podejmować też takie dyskusje, dlatego jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje – zapraszam do wysłuchania całego odcinka!

Dlaczego ludzie są nie fair wobec maszyn, które sami tworzą?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
22
|
Innowacje

Im odpowiedzialniejszy Człowiek, tym bardziej etyczna Sztuczna Inteligencja. Pilnujmy się!

I tak oto stoimy u progu rewolucji AI, gdzie pojawienie się chmury, komputerów o ogromnej mocy obliczeniowej, taniej pamięci masowej, nowych algorytmów, a także innowacji w obszarze produktów i usług – urzeczywistnia nasze marzenia o „cyfrowym świecie”. Począwszy od autonomicznych samochodów i wirtualnej rzeczywistości po zaawansowaną diagnostykę medyczną i predykcyjną konserwację maszyn. Równolegle obserwujemy jednak negatywne, często niezamierzone konsekwencje tego rozwoju. Zaczynając od wszędobylskich fake newsów i wykorzystywania algorytmów do działań, które przedkładają to, co podburza i dzieli nad to, co rzeczowe, przechodząc przez poważne naruszenia prywatności i modele AI, które dyskryminują grupy mniejszościowe, w konsekwencji narażając nawet ludzkie życie. Sztuczna Inteligencja to potężne narzędzie i nigdy wcześniej nie było tak istotne, aby kadra zarządzająca rozumiała, w jaki sposób wykorzystać ją do wzrostu i innowacji, a także jak robić to w sposób odpowiedzialny i etyczny. O wpadkach i zagrożeniach nieudolnego wprowadzenia AI, a także jak temu zaradzić - porozmawiamy w dzisiejszym podcaście.

Im odpowiedzialniejszy Człowiek, tym bardziej etyczna Sztuczna Inteligencja. Pilnujmy się!

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz

Odcinek
21
|
Innowacje

Houston, chyba mamy problem. Czy technologia może nam pomóc w wypaleniu zawodowym?

Z roku na rok rośnie liczba osób, które dotyka wypalenie zawodowe. Skutki tej choroby są odczuwalne nie tylko dla osoby dotkniętej nią bezpośrednio, ale również dla jej rodziny, pracodawcy i współpracowników. Nie pomaga tej sytuacji wydłużająca się pandemia, która odbija się na zdrowiu psychicznym pracowników i liderów. Jedni poza izolacją i rosnącą niepewnością winą za to obarczają technologie, które potrafią zniewalać i rozpraszać niemal każdego. Z kolei inni dostrzegają ich potencjał we wspieraniu ludzi w walce o dobrostan. Dlatego w dzisiejszym odcinku wspólnie rozejrzymy się i zweryfikujmy, jak technologie mogą nas wspierać w dbaniu o siebie.

Houston, chyba mamy problem. Czy technologia może nam pomóc w wypaleniu zawodowym?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz

Odcinek
1
|

"Podaj cegłę, zbudujemy nowy dom…" Czyli kilka słów o zaufaniu.

Wpływ transformacji cyfrowej na kulturę organizacyjną Całkowita zmiana myślenia w podejściu do zarządzania Transformacja cyfrowa ma znaczący wpływ na sposób patrzenia i podejścia do używania technologii. Redefiniuje spojrzenie na organizację, zespół, pracę ludzi i ich kompetencje. Zmianie ulegają wewnętrzne procesy, co daje wzrost efektywności oraz wyników firmy. Szybkie zmiany i poprawa wyników osiągane są, jeżeli idą w parze z zaangażowaniem zarządu, CAŁEGO zespołu i zmianą codziennego podejścia do zarządzania. Ludzie i procesy są równoważni w procesie transformacyjnym. **Więcej o naszej firmie: www.engave.pl**

"Podaj cegłę, zbudujemy nowy dom…" Czyli kilka słów o zaufaniu.

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
20
|
Artykuły

Kryzys przywództwa w erze cyfrowej. Czy nadajesz się na lidera przyszłości?

Czy wiesz, że według badań przeprowadzonych przez “MIT Sloan Management Review” - tylko 12% respondentów zdecydowanie zgadza się z twierdzeniem, że ich przywódcy mają właściwy sposób myślenia i odpowiednią postawę, by poprowadzić firmę naprzód? Bycie liderem w erze cyfrowej oznacza wiele nowych wyzwań, ponieważ podwładni są bardziej niezależni finansowo, lepiej wykształceni i mogą łatwiej zmieniać pracę. To sprawia, że liderzy napotykają coraz więcej barier w odgrywaniu swojej roli. I właśnie dlatego dzisiaj porozmawiamy o tym czy liderzy są gotowi przewodzić w erze gospodarki cyfrowej i czym przywództwo w erze cyfrowej różni się od tradycyjnego, a w czym je przypomina.

Kryzys przywództwa w erze cyfrowej. Czy nadajesz się na lidera przyszłości?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz

Odcinek
19
|
Artykuły

Inwestuj w kompetencje przyszłości swoich pracowników. Jest później niż myślisz!

Nowy rok to zawsze szansa na zmianę. Patrzymy w niego z nadzieją, ale również zastanawiamy się jakie trudności ze sobą przyniesie. Dlatego dzisiejszy odcinek nawiązuje trochę do przewidywania przyszłości. Jednak bez kryształowej kuli, a w sposób racjonalny i bardzo biznesowy. Wiedza o typowych i znanych zagrożeniach przy tworzeniu długoterminowej strategii zazwyczaj jest niewystarczająca. Sztuka polega na odkrywaniu takich destrukcyjnych sił, po których nikt się nie spodziewa, że zakłócą daną branżę. Porozmawiamy o tym, gdzie ich szukać!

Inwestuj w kompetencje przyszłości swoich pracowników. Jest później niż myślisz!

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
18
|
Newsy

Nowy Rok to nowe zagrożenia. Bądź czujny i uratuj swój biznes!

Witajcie w nowym roku! Mam nadzieję, że od samego początku i z impetem udaje się Wam realizować postanowienia noworoczne – zarówno biznesowe jak i te prywatne. Nowy rok to zawsze szansa na zmianę. Patrzymy w niego z nadzieją, ale również zastanawiamy się jakie trudności ze sobą przyniesie. Dlatego dzisiejszy odcinek nawiązuje trochę do przewidywania przyszłości.Jednak bez kryształowej kuli, a w sposób racjonalny i bardzo biznesowy. Wiedza o typowych i znanych zagrożeniach przy tworzeniu długoterminowej strategii zazwyczaj jest niewystarczająca. Sztuka polega na odkrywaniu takich destrukcyjnych sił, po których nikt się nie spodziewa, że zakłócą daną branżę. Dlatego Dzisiaj porozmawiamy o tym, gdzie ich szukać.

Nowy Rok to nowe zagrożenia. Bądź czujny i uratuj swój biznes!

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
17
|
Artykuły

Być bliżej klienta. Świąteczny odcinek o empatycznej sztucznej inteligencji.

Dzisiejszy podcast jest połączeniem dwóch tematów – rozmawiamy o sile dbałości przez firmy o customer experience i empatycznej sztucznej inteligencji. Dowiesz się dlaczego sztuczna inteligencja staje się coraz bardziej empatyczna i... jakie konsekwencje miał konflikt kanadyjskiego muzyka Dave’a Carroll'a z liniami United Airlines! Jeżeli tylko taka tematyka Cię interesuje zachęcam do wysłuchania świątecznego podcastu!

Być bliżej klienta. Świąteczny odcinek o empatycznej sztucznej inteligencji.

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz

Odcinek
16
|
Artykuły

Modele subskrypcyjne. Wypróbuj i pozyskaj lojalnych klientów na lata!

Już w XV wieku twórcy map zachęcali do subskrypcji nowych wydań swoich opracowań. Jeśli ktoś chciał być na bieżąco z kolejnymi odkryciami geograficznymi, które zmieniały geopolityczny układ świata, nie miał wyjścia. Kupował subskrypcję. Mimo że modele subskrypcyjne istnieją od stuleci, dopiero ostatnio zyskały rozgłos dzięki BigTechowi. I Dlatego dzisiaj przełożymy ten temat na Twoje realia i porozmawiamy o tym Jak twoja firma może czerpać korzyści z tego modelu, nawet jeśli nie jest Amazonem czy Netfliksem swojej branży?

Modele subskrypcyjne. Wypróbuj i pozyskaj lojalnych klientów na lata!

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz

Odcinek
15
|
Newsy

Strach się bać. Ludzie, luka kompetencyjna, zdolność absorpcji i inne pułapki cyfrowej transformacji

Ponoć Andrew Grove, jeden z założycieli Intel, ostrzegał lata temu, że przetrwają tylko paranoicy. I wychodzi na to, że paranoja wydaje się w tej szczególnej chwili uzasadniona. Firmy i całe sektory są obalane w niespotykanym wcześniej tempie. Zaciekli nowi konkurenci, wykorzystujący modele biznesowe, o których wcześniej nikomu się nie śniło i zawdzięczają swoje istnienie w dużej mierze szybko ewoluującej technologii. Dlatego dzisiaj porozmawiamy o wpadaniu w pułapki transformacji cyfrowych w trakcie tej biznesowej pogoni. Bo przecież wymienić jeden system na drugi nie jest trudno, trudno jest przeprowadzić zmianę, która będzie widoczna w codziennej pracy ludzi i pozytywnie wpłynie na doświadczenia klientów.

Strach się bać. Ludzie, luka kompetencyjna, zdolność absorpcji i inne pułapki cyfrowej transformacji

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz

Odcinek
14
|
Innowacje

Być klientocentryczni. To najlepsze postanowienie noworoczne dla Twojej firmy!

Jak sprzedawać więcej? Jak przyciągnąć klientów? Jak odpowiedzieć na ich potrzeby? Te pytania nieustannie zadajemy sobie wszyscy. Bo trudno nadążyć za zwyczajami kupujących, trudno nadążyć za działaniami konkurencji i trudno nadążyć z zapoznawaniem się z ofertą dotyczącą nowoczesnych rozwiązań dla sprzedaży. Dlatego w tym odcinku chcę rozszerzyć poprzedni wątek o podróży klienta. Dzisiaj porozmawiamy o tzw. Sprzedaży klientocentrycznej. Opowiem o tym, co należy zmienić w modelu sprzedaży, aby przystawać go do nowych realiów. Realiów, w których klienci są bardziej wymagający i mniej lojalni.

Być klientocentryczni. To najlepsze postanowienie noworoczne dla Twojej firmy!

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
13
|
Innowacje

Customer Journey - jak nadążyć za klientem i nie poplątać nóg?

Ludzie, ludzie, ludzie. Większość osób zakłada, że cyfrowa transformacja dotyczy wyłącznie technologii. Tymczasem istotą transformacji są ludzie. Technologie są narzędziem ułatwiającym lepsze poznanie klientów i zapewnienie im lepszych doświadczeń. Co robić żeby poprawiać doświadczenia klientów? Którymi obszarami się zająć? Czego oczekują klienci? Jak czują się klienci w relacji z firmą? I dlaczego w całej podróży na drodze Klient - Marka najbardziej zawodzą ludzie? Na te i inne pytania odpowiemy sobie w dzisiejszym odcinku. Jeżeli tylko ten temat Cię interesuje – zachęcam do wysłuchania podcastu!

Customer Journey - jak nadążyć za klientem i nie poplątać nóg?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz

Odcinek
12
|
Artykuły

O losie przedsiębiorcy! Czyli jak wybierać system CRM i w jakiej branży jest niezbędny

Jeżeli chcesz dowiedzieć się czym jest CRM dla B2B, jakie funkcje powinien spełniać, a także w jakich branżach jest niezbędny - zapraszam Cię do wysłuchania dzisiejszego podcastu, bo czeka tam na Ciebie solidna dawka merytorycznej wiedzy!

O losie przedsiębiorcy! Czyli jak wybierać system CRM i w jakiej branży jest niezbędny

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
11
|
Innowacje

ALIBABA - Czego możemy nauczyć się od światowego giganta?

Pewnie wiesz, że Grupę Alibaba zaliczamy do absolutnej czołówki światowego biznesu. Jack Ma stoi dziś czele jednej z głównych platform e-commerce w Chinach, a najsłynniejsza marka wchodząca w skład spółki - Aliexpress – bije kolejne rekordy popularności wśród kupujących. Co skrywa przełomowa logika biznesowa Smart Business? Zostań ze mną, jeśli chcesz się uczyć podejścia biznesowego od innowacyjnego cyfrowego giganta z Chin.

ALIBABA - Czego możemy nauczyć się od światowego giganta?

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
10
|
Wywiady

Czy digitalizacja uratuje nasze firmy? - Wywiad z Adrianną Kilińską, prezes Engave S.A.

Zapraszamy Was do wysłuchania wywiadu z Adrianną Kilińska- Prezes Engave, w którym opowiada o swoim pomyśle na firmę, budowaniu długotrwałych relacji z klientami, digitalizacji przedsiębiorstw, ale też o tym jak nowoczesne technologie stały się jej największą pasją.

Czy digitalizacja uratuje nasze firmy? - Wywiad z Adrianną Kilińską, prezes Engave S.A.

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
9
|
Innowacje

Jak wyzwolić w swojej firmie energię startupu?

Czy wiesz co to jest straktyka? Jak połączyć strategię z taktyką? Gdy firma robi się coraz większa, zazwyczaj traci energię startupu, co bywa początkiem trudnego okresu. Jak się do tego przygotować? O tym posłuchacie w najnowszym odcinku. Zapraszam!

Jak wyzwolić w swojej firmie energię startupu?

Rozmawiają:
Odcinek
8
|
Innowacje

Mapowanie Procesów Operacyjnych - jak to zrobić właściwie?

W dzisiejszym podcaście porozmawiamy o złożonej, ale też szalenie pomocnej w „ogarnięciu” funkcjonowania firmy i znalezieniu jej słabych punktów - metodzie, jaką jest Mapowanie Procesów Operacyjnych

Mapowanie Procesów Operacyjnych - jak to zrobić właściwie?

Rozmawiają:
Odcinek
6
|
Innowacje

Nowe realia to zmiana podejścia do zarządzania strategicznego

Sprawy toczą się zbyt szybko, by kurczowo trzymać się strategii bazującej na przesłankach z przeszłości. Dzisiaj konkurencja jest niesprecyzowana. Może się zrodzić daleko poza branżą

Nowe realia to zmiana podejścia do zarządzania strategicznego

Rozmawiają:
Odcinek
3
|
Artykuły

Wpływ transformacji cyfrowej na kulturę organizacyjną

Transformacja cyfrowa ma znaczący wpływ na sposób patrzenia i podejścia do używania technologii. Redefiniuje spojrzenie na organizację, zespół, pracę ludzi i ich kompetencje. Zmianie ulegają wewnętrzne procesy, co daje wzrost efektywności oraz wyników firmy.

Wpływ transformacji cyfrowej na kulturę organizacyjną

Rozmawiają:
Odcinek
7
|
Artykuły

Czy powinniśmy bać się Sztucznej Inteligencji?

Jak używać sztucznej inteligencji, machine learning, deep learning w marketingu. Coraz skuteczniejsze mechanizmy oparte o sztuczną inteligencję / machine learning / deep learning, implementowane nie tylko w biznesie, ale i w prywatnym życiu sygnalizują, że czeka nas fundamentalna zmiana.

Czy powinniśmy bać się Sztucznej Inteligencji?

Rozmawiają:
Odcinek
1
|
Artykuły

Dlaczego 70% transformacji cyfrowych firm kończy się fiaskiem.

Skąd się bierze coraz więcej przykładów nieudanych transformacji firm? Naszym zdaniem z niezrozumienia istoty dwóch procesów: cyfrowej transformacji i digitalizacji.

Dlaczego 70% transformacji cyfrowych firm kończy się fiaskiem.

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
2
|
Artykuły

"Podaj cegłę, zbudujemy nowy dom…" Czyli kilka słów o zaufaniu.

W kryzysie zaufanie stanowi kapitał, który może przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę.

"Podaj cegłę, zbudujemy nowy dom…" Czyli kilka słów o zaufaniu.

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
5
|
Innowacje

Jak policzyć zwrot z Inwestycji (ROI) w rozwiązaniach IT dla MŚP

Czy wiesz czym jest ROI i dlaczego mierzenie efektywności inwestycji informatycznych jest kluczowe dla Twojej firmy?

Jak policzyć zwrot z Inwestycji (ROI) w rozwiązaniach IT dla MŚP

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz
Odcinek
4
|
Newsy

Let's talk about trends, baby!

W dzisiejszym odcinku porozmawiamy sobie nieco o trendach technologicznych, które zawojują 2021 rok, a także o tym jaki wpływ na rozwój cyfrowej transformacji i digitalizacji miał rok 2020.

Let's talk about trends, baby!

Rozmawiają:
Żaneta Kurcewicz

Bądź z nami na bieżąco!
Zapisz się na newsletter!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Engave S.A. z siedzibą w Warszawie, informacje o zasadach przetwarzania danych dostępne są w Polityce Prywatności.
Zgoda może zostać cofnięta w każdym momencie bez wpływu na uprzednie przetwarzanie, poprzez kontakt na: biuro@engave.pl

*Pole wymagane

Dziękujemy za rejestrację!
Zapraszamy do śledzenia naszego profilu na LinkedIn.
Coś poszło nie tak, spróbuj jeszcze raz