Zmian w biznesie nie da się zatrzymać! Strategiczne podejście do cyfrowej transformacji firmy to konieczność

Nowa rzeczywistość, nowe zasady, nowy sposób prowadzenia biznesu
Wygrywaj w cyfrowej gospodarce! Przemodeluj swoją firmę, dostrajając cele strategiczne do zmiennej rzeczywistości zdominowanej przez nowe technologie.

Dokonaj digitalizacji całej organizacji lub wybranych procesów operacyjnych, dobierając właściwe narzędzia technologiczne

Przeprojektuj swoją organizację, dostosowując ją do nowych realiów konkurowania oraz nowej logiki biznesowej

Zadbaj o swoją przewagę konkurencyjną, wyróżniając się na tle innych firm precyzyjnym podejściem do transformacji cyfrowej

Zyskaj kontrolę nad wszystkimi procesami w firmie, tworząc środowisko digital experience i poprawiając wyniki finansowe

Engave

Strategiczny Plan Transformacji Cyfrowej, czyli nowa logika biznesowa w praktyce

Dzisiaj każda firma jest firmą technologiczną. Bez nowoczesnych rozwiązań nie zadbasz o wysoki poziom obsługi klientów, nie zapewnisz sprawnego przepływu informacji, nie będziesz mieć pod ręką aktualnych wyników. Ale sam wybór technologii i ich wdrożenie nie gwarantują sukcesu. Jak zatem stworzyć przedsiębiorstwo jutra?

Cyfryzacja to megatrend, który determinuje przyszłość biznesu. Żadna firma chcąca konkurować na rynku nie może go lekceważyć. Niestety coraz więcej przedsiębiorców decyduje się wdrażać pojedyncze technologie czy punktowe rozwiązania w nadziei na spektakularne efekty. To błąd!

Działanie na oślep, bez strategii i bez holistycznego spojrzenia na organizację nigdy nie przełoży się na lepsze wyniki biznesowe. Aby skutecznie przeprowadzić proces cyfrowej transformacji i zmienić organizację w inteligentny biznes, potrzebujesz strategii. To Twój punkt wyjścia do stabilnego wzrostu w cyfrowej erze i milowy krok do stworzenia przedsiębiorstwa jutra!

Przekształć swoją firmę w inteligentne przedsiębiorstwo, wykorzystując potencjał nowych technologii

Nie musisz znać się na technologiach i być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami, by wprowadzić swoją firmę w erę digital. Wystarczy Ci otwartość na zmiany i nasza pomoc. Doradcy Engave stworzą za Ciebie Strategiczny Plan Transformacji Cyfrowej. Zobacz, co zyskasz dzięki naszej pomocy.

Poprawa wyników finansowych

Strategia transformacji cyfrowej pomoże Ci wyeliminować bariery wzrostu, długofalowo rozwijać biznes i stale poprawiać wyniki finansowe. Wiedza o tym, jak przemodelować działalność firmy, aby sprawnie funkcjonowała w nowej inteligentnej rzeczywistości to Twoja przepustka do sukcesów dzisiaj i jutro. Nie zmarnuj tej szansy!

Większa efektywność procesów wewnętrznych

W dobie czwartej rewolucji przemysłowej i firm 4.0, aby zachować konkurencyjność trzeba stale zwiększać efektywność. Strategiczny Plan Transformacji Cyfrowej pomoże Ci wykorzystać nowe technologie i inne rozwiązania smart, by zautomatyzować wiele procesów i pozbyć się powtarzalnej pracy. To zwolni wiele zasobów w firmie i przyspieszy tempo prac!

Wszystko pod kontrolą

Szybki dostęp do pełnych informacji w jednym miejscu pozwoli Ci na bieżąco reagować i modyfikować różnorodne inicjatywy w firmie. Dzięki możliwości analizy efektywności procesów sprzedaży, marketingu i innych, będziesz na bieżąco doskonalić prace poszczególnych działów. Zyskując wgląd do kompletnych danych w czasie rzeczywistym, zyskujesz możliwość zwinności.

Precyzyjny dobór technologii

Wiele firm korzysta z kilku rozwiązań technologicznych, powielających wybrane funkcjonalności. To nie jest korzystne finansowo! Nasi doradcy dobierają narzędzia w taki sposób, by jak najbardziej zmaksymalizować ich wykorzystanie. Przemyślany wybór technologii pozwala usprawnić procesy i operacje bez zbędnego obciążania budżetu firmy. Zyskujesz pewność, że inwestujesz tylko w rozwiązania, które przyniosą korzyści przedsiębiorstwu.

Dopasowanie oferty firmy do potrzeb rynku

Doskonalenie cyfrowych produktów i usług to konieczność dla firm, które chcą przetrwać na rynku. Z nami nie tylko stworzysz nowoczesną ofertę, lecz także dotrzesz z nią do klientów bezpośrednio lub za pośrednictwem stron trzecich. A dodatkowo znajdziesz swoje miejsce w rozbudowanych sieciach partnerskich, wzbogacając ofertę o nową wartość. Nauczymy Cię nowego paradygmatu zarządzania firmą w erze biznesu sieciowego.

100% kompatybilności

Każda firma jest inna, dlatego potrzebuje unikalnego Strategicznego Planu Transformacji Cyfrowej, dopasowanego do specyfiki branży. Będziemy pracować z Tobą nad przyszłością Twojego przedsiębiorstwa, dostarczając Ci najlepsze rozwiązania uwzględniające możliwości Twojej firmy. Z taką pomocą unikniesz porażki, którą ponosi coraz więcej firm decydujących się na cyfrową transformację bez dobrego planu!

Wsparcie wdrożeniowe

Żaden plan nie będzie skuteczny, jeśli nie zostanie zrealizowany. Oferujemy Ci wsparcie wdrożeniowe, w ramach którego pokażemy, jak przeprowadzić zmianę kulturową w firmie. Dzięki temu zyskujesz gwarancję, że nowe narzędzia nie tylko zostaną zaimplementowane, lecz także będą wykorzystywane przez pracowników, służąc im do realizacji biznesowych celów.

Wyprzedź konkurencję

Przewaga konkurencyjna

Bądź o krok przed swoją konkurencją, wdrażając unikalne rozwiązania i podążając cyfrową ścieżką wzrostu. Im szybciej wcielisz w życie strategię transformacji, tym większą przewagę zyskasz nad pozostałymi firmami w branży. To jest czas na przełom w Twojej działalności!

Nowe ścieżki wzrostu

Organizacje, które będą potrafiły wykorzystać potencjał tzw. game changing technologies, czyli technologii zmieniających zasady gry w biznesie, wygrają teraźniejszość i przyszłość. Pomożemy Ci odnaleźć takie nowe źródło przewagi i mądrze je wykorzystać. Z nami zmienisz się na lepsze!

Zbuduj z nami przedsiębiorstwo jutra, korzystając z nowoczesnych, cyfrowych rozwiązań dla Twojej firmy

DIGITAL
BUSINESS ECOSYSTEM
Ekosystem Rozwiązań Technologicznych połączy w jedną platformę ludzi, procesy oraz technologię.

WIĘCEJ >

DIGITAL
SALES PLAN
Zwinny Plan Sprzedaży pozwoli Ci na strategiczne wykorzystanie technologii do zwiększenia zysków.

WIĘCEJ >

DIGITAL
MARKETING PLAN

Dzięki skutecznej strategii marketingowej opartej o online, dotrzesz do klientów B2B i B2C.

WIĘCEJ >

DIGITAL
PROCESESS MAPPING

Mapowanie Procesów Organizacyjnych zoptymalizuje działanie i da Ci pełną kontrolę nad firmą.

WIECEJ >

W erze digital mogą wygrywać zarówno duzi, jak i mali gracze. Warunek jest jeden – trzeba jak najszybciej dostosować swój sposób działania do nowych zasad

Na drodze ku transformacji cyfrowej firmy czyha wiele pułapek. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwoli uchronić przed nimi Twoją firmę. Jak działamy?

Sprawnie i szybko

Wiele liderów wpada w pułapkę odkładania cyfrowej transformacji na później. Tymczasem powinna ona być priorytetem. Pomożemy Ci sprawnie przeprowadzić proces zmian w firmie tak, byś jak najszybciej zyskał zwrot z inwestycji. Dzięki znajomości specyfiki polskiego biznesu i poznaniu Twojej firmy stworzymy dla Ciebie plan, który zadziała.

Kompleksowo

Tylko holistyczne podejście do cyfrowej transformacji gwarantuje jej efektywność. Zgodnie z zasadami nowej logiki biznesu, rozprawimy się ze wszystkimi barierami wzrostu Twojej firmy, rozpisując krok po kroku kolejne działania. Ustalimy priorytety, byś od początku mógł zająć się najważniejszymi obszarami o kluczowym znaczeniu dla zysków i budowania Twojej przewagi.

Bezproblemowo

Większość firm napotyka poważne problemy na drodze ku cyfrowej transformacji, tracąc przy tym dużo czasu i pieniędzy. Doradcy Engave pomogą Ci uniknąć takiego scenariusza, dostarczając sprawdzonych i opartych na rzetelnych narzędziach podpowiedzi. Dzięki naszemu wsparciu unikniesz błędów, które wiele firm doprowadziły do ruiny.

Dopasowanie do polskich realiów

Świetnie zdajemy sobie sprawę, z jakimi wyzwaniami muszą sobie radzić MŚP w Polsce, ponieważ od 10 lat wspieramy ich liderów w cyfryzacji. Każdy tworzony przez nas Strategiczny Plan Transformacji Cyfrowej to rozwiązanie szyte na miarę, uwzględniające ambicje firmy naszego klienta.

Skorzystaj z pomocy doradców Engave
i miej pod kontrolą transformację swojej firmy

Czym prędzej skontaktuj się z nami, by omówić szczegóły współpracy! Nie tylko stworzymy dla Ciebie Strategiczny Plan Transformacji Cyfrowej. Możemy też przejąć odpowiedzialność za jego realizację.

Doradztwo strategiczne

Podczas procesu doradczego poznamy Twoją firmę, przeanalizujemy jej potrzeby transformacyjne, wykonamy audyt technologiczny. Następnie stworzymy ramowy plan digitalizacji całej organizacji lub wybranych obszarów z wykorzystaniem podejścia digital experience.

Pomoc wdrożeniowa

Oferujemy też wsparcie, dzięki któremu łatwiej wcielisz w życie nasze wskazówki. Na Twoje życzenie pomożemy Ci wdrożyć Strategiczny Plan Transformacji Cyfrowej lub przeprowadzić digitalizację wybranych procesów operacyjnych. Skoordynujemy wszelkie zaplanowane działania tak, byś zyskał czas na nowe wyzwania.

Czy jesteś gotowy, by przenieść swój biznes na wyższy poziom?

Chcesz obniżyć koszty pracy, zwiększyć efektywność procesów i znaleźć źródła oszczędności w firmie? Postaw na mądrą cyfrową transformację już teraz, by jeszcze dziś zacząć tworzyć przedsiębiorstwo jutra.

Porozmawiajmy o możliwościach wzrostu Twojej firmy jak najszybciej.

Skontaktuj się z naszymi Konsultantami i zrób pierwszy krok do Digital Business Champion

Administratorem Twoich danych osobowych jest Engave S.A. z siedzibą w Warszawie, informacje o zasadach przetwarzania danych dostępne są w Polityce Prywatności.
Każda zgoda może zostać cofnięte w każdym momencie bez wpływu na uprzednie przetwarzanie, poprzez kontakt na: biuro@engave.pl

*Pole wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza.
Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to tylko będzie możliwe
Przepraszamy, wysłanie formularza nie powiodło się. Proszę spróbować jeszcze raz...

Na czym polega transformacja cyfrowa?

Transformacja cyfrowa wspiera realizację strategii organizacji, odnosi się do osiągnięcia trwałej poprawy wydajności, zmiany sposobu myślenia pracowników i utrwalenia nowej kultury organizacyjnej. Odpowiednio przeprowadzona transformacja umożliwia skuteczną digitalizację firmy. Jeśli nawet przedsiębiorstwo zainwestuje w najnowocześniejsze rozwiązania cyfrowe, ale nie zadba o wdrożenie pracowników w proces zmian, najpewniej nie osiągnie zwrotu z inwestycji. Digitalizacja firmy jest więc wykorzystaniem technologii cyfrowych, a sama transformacja cyfrowa - przystosowaniem członków zespołów do jej efektywnego wykorzystania.

Na transformację cyfrową składa się szereg modyfikacji działań organizacyjnych i biznesowych. Obejmuje ona stosowanie rozwiązań z dziedziny sztucznej inteligencji, Internetu Rzeczy (IoT) czy Przemysłu 4.0. Zazwyczaj sprowadza się to do wdrożenia dopasowanego systemu ERP i pozwala na sprawne gromadzenie, analizowanie oraz przetwarzanie danych i informacji z całego przedsiębiorstwa.

Cyfrowa transformacja biznesu nie należy do zadań łatwych. Mnogość zagadnień i ich skomplikowanie sprawiają, że trudno nawet wskazać jej jednoznaczną definicję. Jedno jest pewne - praktyka pokazuje, że transformacja cyfrowa jest konieczna, aby utrzymać się na rynku. Z tego względu decyduje się na nią coraz więcej przedsiębiorstw.

Jakie są etapy transformacji cyfrowej?

Cyfrowa transformacja biznesu wymaga starannych przygotowań, jeśli rzeczywiście ma przynieść zysk w długim okresie. Jak wyglądają poszczególne etapy transformacji firmy?

Przede wszystkim określ obecnie dostępne zasoby. Znajdź procesy, które mają największy wpływ na działania operacyjne i oceń, jak trudno będzie przeprowadzić ich transformację. Oceń również stopień cyfryzacji maszyn i efektywność stosowanego systemu zarządzania danymi. Jeżeli bazy wciąż korzystają z pamięci dyskowych, potrzebujesz skalowalnego systemu ERP. 

Transformacja cyfrowa może, a nawet powinna, postępować powoli. To działanie ma w końcu na celu usprawnienie działania firmy, a nie zatrzymanie jej działania. Technologie są projektowane z myślą o skalowaniu i rozwoju i mają budowę modułową. Zacznij transformację od tych najmniej skomplikowanych procesów operacyjnych.

Zaplanuj, w jaki sposób ma przebiegać migracja. Określ kilka osiągalnych celów i zadbaj o rozważne zarządzanie zmianami. Na tym etapie warto zasięgnąć rady specjalistów, którzy przeprowadzili z sukcesem niejedną transformację. 

Pamiętaj, że każdy człowiek ma swoje przyzwyczajenia. Cały proces przebiegnie pomyślnie wyłącznie wtedy, gdy pracownicy będą w niego zaangażowani. Osiągniesz to, jeśli będziesz słuchać ich pomysłów i opinii. Rozwiewaj ich wątpliwości i podkreślaj korzyści - na przykład ograniczenie powtarzalnych zadań.

Przenieś biznes do Internetu!

Transformacja cyfrowa to znaczące usprawnienie działań przedsiębiorstwa na każdym polu. Stąd już tylko krok likwidacji wąskich gardeł i od znacznego wzrostu zysków. Prawidłowo przygotowana firma jest konkurencyjna i może aktywnie pozyskiwać nowych klientów bez obaw o przestoje.

Pandemia koronawirusa utwierdza w przekonaniu, że Internet to obecnie najskuteczniejszy sposób na powiększanie udziału w rynku. Przenieś biznes do internetu i skaluj swoje przedsiębiorstwo - trwale,  bez obaw i z satysfakcjonującą szybkością!

Informacja Cookies
Na naszej stronie internetowej www.engave.pl wykorzystujemy pliki cookies. Klikając „Akceptuję wszystkie”, wyrażasz zgodę na instalację wszystkich plików cookies oraz przetwarzanie Twoich danych osobowych. Zgodę możesz wycofać w dowolnym momencie. Administratorem Twoich danych osobowych jest Engave Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Czarodzieja 16, 03-116 Warszawa. Twoje dane osobowe mogą być także przetwarzane przez strony trzecie.

Klikając „Wyłącznie niezbędne cookies”, umożliwiasz funkcjonowanie strony internetowej. Więcej informacji o przysługujących Ci prawach znajduje się w naszej Polityce Prywatności Serwisu i Polityce Plików Cookies.
Szczegóły
Akceptuj Wszystkie