Zostaw swoje IT w dobrych rękach - skorzystaj z usługi outsourcingu IT 

Jak outsourcing IT może pomóc Twojej firmie w optymalizacji kosztów i zwiększeniu efektywności. Oferta usług informatycznych i profesjonalnego wsparcia technicznego

Engave

Follow

Zostaw swoje IT w dobrych rękach - skorzystaj z usługi outsourcingu IT

Outsourcing IT to coraz bardziej popularny trend wśród przedsiębiorstw, zarówno dużych, jak i średnich. Wiele firm decyduje się na powierzeniu zewnętrznej firmie outsourcingowej pełnej obsługi informatycznej lub tylko wybranych usług IT. Dzięki temu przedsiębiorstwo może skupić się na swoich głównych działaniach, a jednocześnie mieć pewność, że jego infrastruktura informatyczna jest w dobrych rękach.

Firmy outsourcingowe oferują swoim klientom szeroki zakres usług informatycznych, takich jak utrzymanie infrastruktury IT, administracja serwerami, tworzenie infrastruktury komputerowej, czy też wsparcie informatyczne. Dostawcy usług IT dbają o to, aby ich klienci mieli dostęp do najnowszych technologii i specjalistycznych rozwiązań teleinformatycznych, które pomogą im w optymalizacji pracy.

Outsourcing IT to usługa przyszłości i doskonałe rozwiązanie dla małych i średnich firm, które chcą obniżyć koszty związane z utrzymaniem własnego działu IT. Dzięki outsourcingowi można uniknąć konieczności zatrudniania doświadczonych pracowników i redukcji kosztów zatrudnienia. Outsourcing IT to także gwarancja dostępu do specjalistycznych rozwiązań i bezpieczeństwa danych.

Rozwiązania informatyczne

Outsourcing usług IT

Przestań martwić się o aktualizacje i bezpieczeństwo swojego biznesu i zostaw to specjalistom. Engaveoferuje pełny outsourcing IT, który pozwoli Ci skupić się na tym, co naprawdę się liczy - rozwoju i rozszerzaniu swojego biznesu. Chcemy być dla Twojej firmy partnerem, a profesjonalna obsługa informatyczna firm nie ma dla nas tajemnic!

Zewnętrzne usługi informatyczne dla firm to gwarancja dostępu do najnowszych technologii, sprzętu oraz zawsze aktualnego oprogramowania. Zewnętrzna obsługa i zespół specjalistów pozwala uniknąć kosztów i szybko uzyskać dostęp do wiedzy doświadczonych ekspertów.

Dedykowane usługi outsourcingowe pozwalają na wdrożenie odpowiednio zoptymalizowanych rozwiązań, a jednocześnie nie obciążają firmowego budżetu.

W ramach outsourcingu, specjalistyczny zespół IT zadba o to, aby Twoje działanie było zawsze na bieżąco i w pełni bezpieczne, dzięki czemu będziesz mieć więcej czasu na to, co naprawdę Cię interesuje, takie jak rozwijanie swojego biznesu lub realizacja swoich marzeń. 

Outsourcing usług IT to nie tylko redukcja kosztów zatrudnienia, ale przede wszystkim oszczędność czasu i stresu w zakresie IT. Skontaktuj się z Engave już dziś i przekonaj się sam jakie korzyści może przynieść outsourcing IT dla Twojego biznesu. 

Zalety outsourcingu IT?

Outsourcing IT może poprawić wyniki finansowe Twojej firmy poprzez obniżenie kosztów operacyjnych, wykorzystanie specjalistycznej wiedzy i doświadczenia zewnętrznych dostawców, a także pozwoli skupić się na swoich kluczowych działaniach biznesowych. Outsourcing może również pozwolić na szybsze wprowadzenie nowych technologii i usług, co może przyciągnąć nowych klientów i zwiększyć przychody. 

Outsourcing IT i doradztwo informatyczne może mieć pozytywny wpływ na koszty stałe firmy, ponieważ pozwala na przeniesienie części kosztów związanych z działaniami IT na zewnętrznego dostawcę. Czyli zamianę kosztów stałych na koszty operacyjne. Outsourcing IT pozwala firmie na uniknięcie kosztów związanych z zatrudnieniem i utrzymaniem własnego zespołu IT, w tym kosztów związanych z zakupem i utrzymaniem sprzętu i oprogramowania. Outsourcing może również pozwolić na elastyczność w zakresie zwiększania lub zmniejszania zasobów IT w zależności od potrzeb biznesowych, co pozwala na lepsze dostosowanie kosztów do sytuacji finansowej firmy. 

Według badań przeprowadzonych przez firmę Gartner, firmy, które decydują się na outsourcing IT, mogą osiągnąć oszczędności w wysokości od 15 do 30% kosztów operacyjnych IT. Inne badania wskazują, że firmy, które korzystają z outsourcingu IT, mogą szybciej wprowadzać nowe rozwiązania i usługi, co pozwala im na zwiększenie przychodów o 20 do 30%. 

Inny przykład to badanie przeprowadzone przez firmę KPMG, które wykazało, że outsourcing IT pozwala na zwiększenie efektywności operacyjnej o 25% oraz skrócenie czasu wprowadzenia nowych  

Body leasing

Inaczej zwany leasingiem pracowniczym, polega na tym, że Engave zatrudnia pracownika i wynajmuje go innemu przedsiębiorstwu na określony czas. W zamian za to, Engave, jako firma zewnętrzna ponosi koszty związane z zatrudnieniem pracownika, takie jak płace, składki na ubezpieczenia społeczne, urlopy itp. 

Zalety body leasingu:

Firmy, które korzystają z body leasingu, mogą odnieść wiele korzyści finansowych oraz optymalizację pracy w tym: 

 • Oszczędności na kosztach związanych z zatrudnieniem i utrzymaniem pracowników, ponieważ koszty te są przenoszone na firmę leasingową. 
 • Elastyczność w zakresie zwiększania lub zmniejszania liczby pracowników w zależności od potrzeb biznesowych, co pozwala na lepsze dostosowanie kosztów do sytuacji finansowej firmy. 
 • Możliwość skorzystania z specjalistycznej wiedzy i doświadczenia pracowników leasingowych, bez konieczności inwestowania w rozwój własnego zespołu. 
 • Wsparcie informatyczne
 • Oszczędności na kosztach związanych z rekrutacją i szkoleniem pracowników, ponieważ są one ponoszone przez firmę leasingową. 
 • Możliwość zmniejszenia ryzyka związanego z zatrudnieniem pracowników, ponieważ firma leasingowa ponosi odpowiedzialność za pracowników i ich działania. 

Według badań przeprowadzonych przez firmę Deloitte, firmy, które decydują się na body leasing, mogą osiągnąć oszczędności w wysokości od 20 do 30% kosztów związanych z zatrudnieniem i utrzymaniem pracowników. 

Inne badanie przeprowadzone przez firmę KPMG wykazało, że body leasing pozwala na redukcję kosztów związanych z zatrudnieniem i utrzymaniem pracowników nawet o 35%. 

Jednak należy pamiętać, że korzyści z body leasingu mogą się różnić w zależności od branży, wielkości firmy i konkretnego projektu leasingowego, dlatego też przed podjęciem decyzji o body leasing warto dokładnie przeanalizować koszty i potencjalne korzyści dla danej firmy. 

Pozafinansowe korzyści z body leasingu to przede wszystkim: 

 • Dostępność specjalistycznej wiedzy i doświadczenia pracowników leasingowych, którzy mogą być specjalistami w danej dziedzinie lub posiadać unikalne kwalifikacje. 
 • Dostęp do najnowszych technologii
 • Ciągły monitoring procesów
 • Bezpieczeństwo danych
 • Elastyczność w zakresie zwiększania lub zmniejszania liczby pracowników w zależności od potrzeb biznesowych, co pozwala na lepsze dostosowanie zasobów do sytuacji firmy. 
 • Możliwość skorzystania z usług pracowników tymczasowych, bez konieczności zatrudniania ich na stałe. 
 • Ułatwienie w zarządzaniu zasobami ludzkimi, ponieważ koszty związane z zatrudnieniem i utrzymaniem pracowników są przenoszone na firmę leasingową. 
 • Możliwość testowania pracowników przed ewentualnym zatrudnieniem na stałe. 
 • Oszczędności na kosztach związanych z rekrutacją i szkoleniem pracowników, ponieważ są one ponoszone przez firmę leasingową. 

Forma body leasingu w IT jest coraz bardziej popularna w Polsce. Pozwala na dostęp do specjalistycznej wiedzy i doświadczenia pracowników IT bez konieczności ich zatrudniania na stałe. Jest to szczególnie atrakcyjne dla małych i średnich przedsiębiorstw, które nie mogą pozwolić sobie na utrzymanie własnego działu IT, a jednak dostaja specjalistów najlepszych w swojej dziedzinie.

Widać również trend w kierunku outsourcingu chmurowego, czyli przenoszenia operacji IT z własnych serwerowni (on Permise) do chmury. 

Badanie przeprowadzone przez firmę KPMG w 2020 roku wykazało, że ponad 80% polskich przedsiębiorstw korzysta z outsourcingu IT, a ponad 70% z nich planuje rozszerzenie tej formy współpracy w najbliższej przyszłości. 

W każdym z tych badań wynika, że outsourcing IT jest popularny w Polsce, a firmy coraz częściej decydują się na tego typu usługi aby zwiększyć efektywność swojego działania. 

Kiedy outsourcing informatyczny może być bardzo korzystny dla firm

 • brak specjalistycznej wiedzy lub doświadczenia we własnym zespole IT, 
 • kiedy nie stać Cię na własny dział np. programistów
 • trudności z zatrudnieniem i utrzymaniem specjalistów IT, 
 • brak znajomości systemów informatycznych
 • brak wsparcia technicznego
 • kiedy zmagasz się z ograniczonym budżetem
 • potrzeba elastyczności w zarządzaniu zasobami IT, 
 • potrzeba dostosowania zasobów IT do sezonowych lub okresowych potrzeb biznesowych. 

Postaw na outsourcing IT!

Outsourcing IT to doskonałe rozwiązanie dla firm na polskim rynku, które chcą zwiększyć efektywność swojego działania, zwiększyć bezpieczeństwo swojej infrastruktury IT oraz obniżyć koszty związane z utrzymaniem własnego działu IT. 

Jednakże, decyzja o outsourcingu IT powinna być podejmowana po dokładnej analizie potrzeb i możliwości firmy, oraz po przeanalizowaniu różnych opcji outsourcingu i ich potencjalnych korzyści i ryzyk. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania w tej kwestii!

 

 

Engave

Follow

Digitalizacja polskich przedsiębiorstw to nasza misja. Masz jakieś pytania? Chętnie Ci pomożemy!

Zapytaj o ofertę

Administratorem Twoich danych osobowych jest Engave S.A. z siedzibą w Warszawie, informacje o zasadach przetwarzania danych dostępne są w Polityce Prywatności.
Każda zgoda może zostać cofnięte w każdym momencie bez wpływu na uprzednie przetwarzanie, poprzez kontakt na: biuro@engave.pl

*Pole wymagane

Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą. Skontaktujemy się Tobą w najbliższym czasie.
Przepraszamy, ale wysłanie formularza nie powiodło się. Spróbuj przesłać ponownie.

W razie problemów zapraszamy do kontaktu bezpośredniego

Więcej od Engave

Blog

Praca zdalna znów na pierwszych stronach gazet!

O pracy zdalnej dużo mówi się i pisze, ale wciąż nie omówiono wszystkich ważnych kwestii.

Praca zdalna znów na pierwszych stronach gazet!

O pracy zdalnej dużo mówi się i pisze, ale wciąż nie omówiono wszystkich ważnych kwestii.

Praca zdalna znów na pierwszych stronach gazet!

O pracy zdalnej dużo mówi się i pisze, ale wciąż nie omówiono wszystkich ważnych kwestii.

Praca zdalna znów na pierwszych stronach gazet!

O pracy zdalnej dużo mówi się i pisze, ale wciąż nie omówiono wszystkich ważnych kwestii.

Praca zdalna znów na pierwszych stronach gazet!

O pracy zdalnej dużo mówi się i pisze, ale wciąż nie omówiono wszystkich ważnych kwestii.

Blog

Zmniejsz koszty i zwiększ bezpieczeństwo w pracy dzięki Sygnalistom

Jak sygnalizowanie nieprawidłowości w pracy wpływa na koszty i zaufanie klientów? Przeczytaj nasz artykuł!

Zmniejsz koszty i zwiększ bezpieczeństwo w pracy dzięki Sygnalistom

Jak sygnalizowanie nieprawidłowości w pracy wpływa na koszty i zaufanie klientów? Przeczytaj nasz artykuł!

Zmniejsz koszty i zwiększ bezpieczeństwo w pracy dzięki Sygnalistom

Jak sygnalizowanie nieprawidłowości w pracy wpływa na koszty i zaufanie klientów? Przeczytaj nasz artykuł!

Zmniejsz koszty i zwiększ bezpieczeństwo w pracy dzięki Sygnalistom

Jak sygnalizowanie nieprawidłowości w pracy wpływa na koszty i zaufanie klientów? Przeczytaj nasz artykuł!

Zmniejsz koszty i zwiększ bezpieczeństwo w pracy dzięki Sygnalistom

Jak sygnalizowanie nieprawidłowości w pracy wpływa na koszty i zaufanie klientów? Przeczytaj nasz artykuł!

Blog

Engave & MAN Truck & Bus Polska - Case Study

Outsourcing IT potrafi przynieść firmom wiele korzyści, czego dowodem jest przypadek MAN Truck & Bus Polska.

Engave & MAN Truck & Bus Polska - Case Study

Outsourcing IT potrafi przynieść firmom wiele korzyści, czego dowodem jest przypadek MAN Truck & Bus Polska.

Engave & MAN Truck & Bus Polska - Case Study

Outsourcing IT potrafi przynieść firmom wiele korzyści, czego dowodem jest przypadek MAN Truck & Bus Polska.

Engave & MAN Truck & Bus Polska - Case Study

Outsourcing IT potrafi przynieść firmom wiele korzyści, czego dowodem jest przypadek MAN Truck & Bus Polska.

Engave & MAN Truck & Bus Polska - Case Study

Outsourcing IT potrafi przynieść firmom wiele korzyści, czego dowodem jest przypadek MAN Truck & Bus Polska.

Informacja Cookies
Na naszej stronie internetowej www.engave.pl wykorzystujemy pliki cookies. Klikając „Akceptuję wszystkie”, wyrażasz zgodę na instalację wszystkich plików cookies oraz przetwarzanie Twoich danych osobowych. Zgodę możesz wycofać w dowolnym momencie. Administratorem Twoich danych osobowych jest Engave Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Czarodzieja 16, 03-116 Warszawa. Twoje dane osobowe mogą być także przetwarzane przez strony trzecie.

Klikając „Wyłącznie niezbędne cookies”, umożliwiasz funkcjonowanie strony internetowej. Więcej informacji o przysługujących Ci prawach znajduje się w naszej Polityce Prywatności Serwisu i Polityce Plików Cookies.
Szczegóły
Akceptuj Wszystkie